Wanna wolnostojąca i przyścienna – czym się różnią i którą wybrać
Wczytuję dane...

Wanna wolnostojąca i przyścienna – czym się różnią i którą wybrać?

Nie każdy lubi szybki prysznic w kabinie. Rano, kiedy spieszymy się do pracy może być przydatny, jednak wiele osób wieczorem ceni sobie odprężającą kąpiel w wannie. Tymczasem wanna wolnostojąca wydaje się drogim i zajmującym dużo miejsca rozwiązaniem, zupełnie nienadającym się do małych łazienek, a te pomieszczenia nigdy nie są specjalnie duże. Tymczasem zamiast zwykłej wanny wolnostojącej można wybrać także wannę przyścienną. Czym różnią się te rodzaje wanien i która jest lepszym wyborem?

jaka_wanna_wolnostojaca

Różnice między wanną wolnostojącą a przyścienną

Wanna wolnostojąca to taka, którą można ustawić w dowolnym miejscu w łazience, nawet na środku, oczywiście pod warunkiem dostępu do wody i kanalizacji. Kojarzy się z dużym wydatkiem i potrzebą większej przestrzeni. Coś w tym jest, bo taka wanna nadaje się najlepiej do większych łazienek. Natomiast wanna przyścienna to także wanna wolnostojąca, ale mająca jeden dłuższy bok skonstruowany tak, by przylegała nim do ściany. Wśród wanien przyściennych wyróżniamy zwykłe wanny przylegające bokiem do ściany oraz wanny narożne. Takie wanny, a zwłaszcza narożne pozwalają zaoszczędzić miejsce, więc jeśli ktoś ma małą łazienkę, a nie wyobraża sobie łazienki bez wanny, wanna przyścienna będzie najlepszym rozwiązaniem.

wanna_wolnostojaca22

Zalety wanien przyściennych i narożnych

Oprócz tego, że nie zajmują dużo miejsca i nadają się do małych łazienek, zaletą wanien przyściennych jest również dowolny wybór baterii wannowej. Do wanny wolnostojącej można wybrać tylko baterię montowaną na rancie wanny lub wolnostojącą, montowaną obok wanny. W przypadku wanien przyściennych np. takich jak ScandiBath Mandal Corsan Intero lub , oprócz tych typów baterii można wybrać również baterie podtynkowe, montowane w ścianie nad wanną. Ponadto wanny przyścienne i narożne wyróżniają się różnymi kształtami i wymiarami, więc z łatwością można dobrać taką wannę do każdego stylu aranżacji łazienki.

tania_wanna_wolnostojaca

O czym pamiętać przy wyborze wanny wolnostojącej i przyściennej?

Wannę wolnostojącą najlepiej planować już w fazie projektowania łazienki. Trzeba bowiem poprowadzić odpowiednio instalacje wodną i kanalizacyjną, by zamontowanie takiej wanny było możliwe np. na środku łazienki. W przypadku wanien przyściennych trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni wymiar i kształt. Wanny mogą być bowiem zaokrąglone i kanciaste. Kanciasta wanna pasuje do stylu nowoczesnego oraz industrialnego, zaś zaokrąglona sprawdzi się w stylu retro i tutaj możemy zaproponować wannę Besco Otylia ze złotymi nogami lub Omnires Atena. Wanny narożne dodatkowo dzielimy na lewe i prawe z powodu orientacji zagłówka. Wybór zależy więc od ustawienia łazienki oraz narożnika, w którym ma znajdować się wanna. Kształt wanny te mają taki sam – są swoim odbiciem lustrzanym. Warto także wybrać wannę od dobrego producenta, aby była trwała i posłużyła przez długie lata.

Jaką wannę wybrać do łazienki – kilka propozycji

Ogromy wybór wanien wolnostojących oferuje firma Besco. Serie takie, jak Besco Gloria, Besco Victoria, Besco Vera czy Besco Goya to piękne wanny, idealne do eleganckich wnętrz, zarówno nowoczesnych, jak i w stylu retro. Nie każdy model jest wyposażony w otwór przelewowy, który zapobiega przelaniu się wody, jeśli zapomnimy o odkręconym kranie. Jeśli nam się to zdarza, lepiej wybrać wannę z przelewem. Na uwagę zasługują także wanny firmy CORSAN. Firma oferuje szeroki wybór zarówno wanien wolnostojących, jak i przyściennych. Warto zobaczyć wanny CORSAN NAUTI czy CORSAN DIVA, które odznaczają się niebanalnym kształtem i są świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących oryginalność.

Jeśli zaś chodzi o wanny przyścienne, to ciekawym wyborem będzie wanna BESCO VISTA, czarna z zewnątrz, a więc będąca fajnym kontrastem do łazienkowej bieli i nadająca się do łazienek industrialnych. Można zastosować do niej ciekawe podświetlenie podłogowe LED. Cała czarna wanna, taka, jak np. BESCO VISTA BLACK, to na pewno nie jest rozwiązanie do małej łazienki, ale ciekawe dla osób lubiących się wyróżniać. Warto też zobaczyć wanny CORSAN ISEO – kanciasta wanna do nowoczesnego i industrialnego wnętrza oraz CORSAN MONO – zaokrąglona i uniwersalna. Wybór dobrych wanien jest naprawdę szeroki i warto dobrze go przemyśleć, bo wanna to inwestycja na lata.

wanna_wolnostojaca_jaka_wybrac

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA