Kabiny prysznicowe typu Walk In – co to takiego?
Wczytuję dane...

Kabiny prysznicowe typu Walk In – co to takiego?

Kabiny prysznicowe najczęściej są zamykane. Posiadają drzwi przesuwne, rozwierane, wahadłowe lub harmonijkowe. Tymczasem istnieją też kabiny bez drzwi, które stają się teraz coraz bardziej popularne. Niektórzy pomyślą – jak to kabina bez drzwi? A co z prywatnością? No i przecież woda się wyleje na całą łazienkę. Nie trzeba się jednak obawiać. Kabina Walk In to naprawdę wygodne i komfortowe rozwiązanie.


Czym są kabiny Walk In?

Kabiny typu walk-in nie mają po prostu zamykanych drzwi. Mogą posiadać boczne ściany, ale charakterystyczna jest w nich otwarta konstrukcja przestrzeni prysznicowej. Zazwyczaj kabiny Walk In nie posiadają także brodzika np. modele Radaway Modo New II. Prysznic jest wtedy integralną częścią pokoju kąpielowego. Wbrew pozorom nie trzeba martwić się o prywatność podczas kąpieli, czy o to, że woda wyleje się poza kabinę. Kabiny prysznicowe walk-in mają naprawdę wiele zalet.

Zalety kabin walk-in

Kabina walk-in, to zarówno ciekawy i nowoczesny element aranżacji, jak i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Brak drzwi oraz brodzika sprawia, że zarówno wchodzenie do kabiny i wychodzenie z niej jest wygodne i komfortowe. Nie trzeba pokonywać żadnych barier, co sprawia, że kabiny walk-in nadają się idealnie dla osób niepełnosprawnych oraz osób im pomagających. Otwartą konstrukcję kabiny walk-in łatwiej jest również utrzymać w czystości, gdyż nie ma trudności z dotarciem w każde miejsce. Kabina więc długo będzie wyglądała jak dopiero co zamontowana. Kabiny Walk In z racji braku drzwi nie posiadają również żadnych elementów ruchomych i metalowych, takich, jak prowadnice czy zawiasy. To również ułatwia utrzymanie czystości, a także czyni kabinę bezawaryjną, gdyż takie elementy mają niestety tendencję do problemów technicznych. Kabina walk-in daje także większy komfort kąpieli ze względu na brak różnicy temperatur między kabiną a resztą łazienki oraz płynny przepływ powietrza, dzięki czemu nie ma poczucia duszenia się w kabinie.Do jakiej łazienki pasują kabiny typu walk-in?

Kabiny prysznicowe walk-in składają się ze szklanych ścian, które są przezroczyste lub półtransparentne. Dzięki temu pasują idealnie do łazienki w niemal każdym stylu. Sprawdzą się znakomicie do łazienek modernistycznych, minimalistycznych czy nowoczesnych. Pasują również do wnętrz w stylu industrialnym, szczególnie wtedy, gdy zastosuje się czarne elementy, jako ramy okalające ściany kabiny lub jako ozdobną kratę. Kabiny walk-in są także świetnym wyborem do małych łazienek. Ścianki mogą mieć wymiary od 70 cm, więc do małej łazienki np. w bloku to idealne rozwiązanie. Otwarta konstrukcja kabiny Walk In sprawia, że nie przytłacza ona przestrzeni, a do tego optycznie ją powiększa.

Montaż kabiny prysznicowej walk-in

Instalację kabiny Walk In najlepiej planować już na etapie projektu łazienki, gdy jest ona jeszcze w stanie surowym. Trzeba wyznaczyć odpowiednie miejsce na kabinę, na odpływ oraz zamontować specjalne szyny do podłogi i sufitu. Odpływ może być punktowy lub liniowy. Można go umieścić pod ścianą albo na środku kabiny. Konieczne jest jednak wyprofilowanie odpowiednio spadku podłoża (minimum 2%), by woda była prawidłowo odprowadzana i nie wypływała na łazienkę przez otwartą przestrzeń. Kabina walk – in nie jest bardzo skomplikowana w montażu pod warunkiem właśnie odpowiedniego jej zaplanowania i przygotowania miejsca.


Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Jednym z liderów na rynku kabin prysznicowych jest polska firma Radaway. Oferuje ona m.in szeroki wybór kabin prysznicowych walk in bez listwy progowej. Jeśli ktoś chce mieć naprawdę nowoczesną łazienkę z klimatem luksusu, może wybrać kabinę z serii Essenza Pro Gold, ze złotymi detalami. Do łazienek w różnych stylach pasują kabiny Radaway Nes i Nes 8, posiadające dodatkowo system niwelowania krzywizny ściany. Do wnętrz industrialnych wybrać można kabinę z serii Nes Black lub Modo New Black. Wybór jest więc ogromny. W sklepie płytki-łazienki.pl zaś dostępny jest szeroki asortyment kabin walk in – RIHO-LUCID oraz RIHO Grid. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego do stworzenia swojej wymarzonej łazienki.

Jeżeli szukasz kabiny prysznicowej innego typu jak na przykład kwadratowej lub półokrągłej to zapraszamy do artykułu: Kabiny prysznicowe – przegląd najpopularniejszych rozwiązań

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA