Zestawy natryskowe podtynkowe – nowoczesność w łazience
Wczytuję dane...

Zestawy natryskowe podtynkowe – nowoczesność w łazience

Dziś łazienka powinna łączyć funkcjonalność i komfort z nowoczesnym wyglądem. Warto więc przyjrzeć się obecnym trendom, które są alternatywą dla klasycznej armatury. Praktycznym, a zarazem bardzo efektownym rozwiązaniem jest bateria prysznicowa podtynkowa. Co to za baterie, jakie są zalety takich zestawów i jakie zestawy podtynkowe wybrać?

Czym jest bateria podtynkowa i jakie ma zalety?

Zestaw podtynkowy z baterią, to taki zestaw, który montowany jest w ścianie wewnętrznego korpusu, do którego podłączana jest woda, a komponenty umieszczane są pod wykończeniem, najczęściej płytkami. Pozwala to na ukrycie wszystkich zaworów i rurek, dzięki czemu oszczędza się miejsce i bateria oraz cała kabina prysznicowa jest łatwa do czyszczenia. Zaletą zestawów podtynkowych jest nowoczesny wygląd, funkcjonalność (termostat i wysokiej jakości głowice w przeciwieństwie do natynkowych), komfort użytkowania oraz konserwacji, wygodny dostęp do elementów wewnętrznych oraz możliwość rozbudowy. Zestaw można bowiem uzupełnić o dodatkowe elementy, takie, jak wylewka wannowa, deszczownica czy boczne dysze.


Jak zamontować zestaw podtynkowy?

Przed montażem należy najpierw rozplanować odpowiednio położenie wszystkich elementów systemu we wnęce lub kabinie. Powinny być tak umieszczone, by używanie prysznica było w pełni bezpieczne i komfortowe. Kolejny krok to wybór baterii z termostatem lub bez. Termostat zapewnia ochronę przed poparzeniem, co jest ważne w przypadku dzieci. Dodatkowo pozwala oszczędzić wodę i czas na nagrzanie. Takie baterie są droższe, ale warte uwagi. Aby zamontować zestaw podtynkowy trzeba wyznaczyć środek brodzika, ustalić wysokość montażu mieszacza oraz doprowadzenie do niego rurek z ciepłą i zimną wodą, a następnie wykuć otwór w ścianie na wszystkie elementy podtynkowe. Kolejny etap to montaż deszczownicy na ścianie, suficie lub w suficie podwieszanym. Sposób montażu deszczownicy zależy od jej kształtu. W etapie trzecim zaś montuje się już elementy natynkowe. Najpierw trzeba sprawdzić szczelność rurek i zatynkować je w bruzdach, a później można kontynuować wykończenie oraz układanie płytek. Na koniec pozostaje już tylko montaż elementu natynkowego, czyli chromowanego panelu baterii podtynkowej. Następnie jeszcze trzeba podłączyć deszczownicę do ramienia na ścianie lub suficie i zamontować pozostałe elementy, a więc kolanko do podłączenia węża prysznicowego, sam wąż, drążki prysznicowe czy dysze do hydromasażu. Na koniec pozostaje najprzyjemniejsze – dobranie dodatków i komfortową kąpiel.


Jakie zestawy podtynkowe wybrać?

Ascetyczny wygląd baterii podtynkowych sprawia, że idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz, gdzie króluje minimalizm. Takie zestawy są doskonałe do małych łazienek. Warto rozważyć wybór zestawów z kolekcji Omnires, zachwycających nieskazitelną formą, czystą linią, dla których inspiracją był kształt koła. Czarny kolor pozwoli uzyskać kontrast z łazienkową bielą. Urozmaici też wnętrze. Bateria jest wyposażona w najwyższej jakości głowicę ceramiczną, zapewniającą precyzyjną regulację strumienia wody. Całości dopełnia deszczownica wyprodukowana w technologii Anti-Scale z silikonowymi wypustkami Easy Clean pozwalającymi na jej łatwe wyczyszczenie z resztek wody i kamienia. Wszystko to gwarantuje trwałość zestawu na lata.


Inna firma warta uwagi to Kohlman. Na przykład zestaw Kohlman Texen jest nowoczesną propozycją, której owalne kształty pasują do każdej łazienki. Uniwersalny mosiężny design sprawia, że zestaw cechuje wysoka jakość i trwałość. Zestaw zawiera baterię, ramię, deszczownicę, słuchawkę oraz wąż prysznicowy. Kolejna marka, którą warto wziąć pod uwagę to Excellent, czyli jeden z liderów wśród producentów armatury łazienkowej. Jedną z linii zestawów tej marki jest Keria, która przyciąga wzrok delikatnymi zaokrągleniami dodającymi łazience uroku. Zestawy wykonane są z mosiądzu i pokryte specjalną powłoką czarny mat. Będą więc elegancko kontrastować z bielą łazienki. Każda z tych firm oferuje produkty dla najbardziej wymagających osób. W końcu sprzęt łazienkowy to inwestycja na lata, w której najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Zapraszamy również do drugiego artykułu o zestawach natryskowych.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA