To już ostanie dni, kiedy możemy liczyć na zwrot podatku VAT na m
Wczytuję dane...

To już ostanie dni, kiedy możemy liczyć na zwrot podatku VAT na materiały budowlane

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku wzrósł podatek VAT na niektóre materiały budowlane z 7% na 22%, a później 23%. Jeśli po 1 maja 2004r zostały poniesione wydatki na zakup materiałów budowlanych związanych z zaspokojeniem własnych potrzeb mieszkaniowych możemy wystąpić o zwrot różnicy podatku VAT.


Aby uzyskać zwrot VAT za zakupione materiały budowlane należy dostarczyć do urzędu skarbowego odpowiedni wniosek. Wniosek o zwrot VAT za materiały budowlane składa się na dokumencie VZM-1.
Jednocześnie wniosek o zwrot podatku VAT za materiały budowlane dokonuje się na podstawie faktur VAT potwierdzających ich nabycie.

Do zwrotu podatku za materiały budowlane kwalifikują się tylko te materiały budowlane na które wzrósł podatek VAT po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Zwrot VAT za materiały budowlane możemy ubiegać się posiadając faktury VAT na zakupione materiały budowlane wystawione od dnia pierwszego maja 2004 roku do 31 grudnia 2013 roku.
Ważne, aby faktury VAT dokumentowały zakup samych materiałów budowlanych a nie usług budowlanych.

Wystąpić z wnioskiem o zwrot VAT możemy bowiem w trakcie trwania budowy czy remontu. Ponieważ raz w roku mamy prawo wystąpić o zwrot VAT, faktury VAT na materiały budowlane, które zakupimy po złożeniu pierwszego wniosku o zwrot VAT budowlanego odliczymy w kolejnym wniosku.

Wniosek o zwrot VAT za materiały budowlane należy składać raz do roku aż do wyczerpania pięcioletniego limitu.
Możemy złożyć wniosek w każdym terminie w danym roku i np. pierwszy wniosek możemy przedstawić w maju 2012 a drugi np. w czerwcu 2013. Nie ma znaczenia też kiedy inwestycja się rozpoczęła.

Ze względu na zmiany prawa prosimy ostatecznie ustalać szczegóły z Państwa księgowym.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA