Prysznic bez brodzika – zalety
Wczytuję dane...

Prysznic bez brodzika – zalety

Prysznic bez brodzika – zalety
Wielu osobom prysznic wciąż kojarzy się z brodzikiem i trudno im wyobrazić sobie inne rozwiązanie. Tymczasem okazuje się, że prysznic bez brodzika ma ogrom zalet i może być o wiele wygodniejszy i bardziej praktyczny, niż tradycyjny brodzik. Dlaczego warto rozważyć tego typu prysznic?

Prysznic to nie tylko rutynowa czynność wykonywana w celu zadbania o higienę. To również przyjemność i chwila relaksu, dlatego warto zadbać o to, by warunki, w jakich odbywamy kąpiel, były jak najbardziej komfortowe. Chcąc uczynić prysznic wygodnym, warto postawić na brak brodzika.

Brak brodzika – wygodniejsze wychodzenie spod prysznica
Każdej osobie, która kiedykolwiek brała prysznic doskonale wiadomo, jak kłopotliwe potrafi być wydostanie się z kabiny po skończonej kąpieli. Różnica wysokości między brodzikiem a podłogą to spora przeszkoda do pokonania. Prysznic bez brodzika to opcja o wiele wygodniejsza – woda leje się bezpośrednio na podłogę, a sama kabina jest na tym samym poziomie, więc po kąpieli wystarczy po prostu wyjść – bez żadnego problemu. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy z prysznica korzysta osoba starsza lub niepełnosprawna – nie ma stopnia do pokonania, co ułatwia kąpiele. 

Bardziej estetyczna łazienka 
Choć kabiny prysznicowe potrafią być bardzo estetycznie zaprojektowane, to brak brodzika daje większe pole do popisu w urządzaniu łazienki. Jest to ciekawe rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń – dzięki zastosowaniu jednakowych płytek podłogowych również pod prysznicem można sprawić, że łazienka wyda się bardziej przestronna. Praktyczne rozwiązania są najlepsze
Brak brodzika pod prysznicem nie tylko wygląda efektownie, ale jest również niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Ułatwia korzystanie z prysznica i wychodzenie spod niego po skończonej kąpieli, ale jest również wygodniejszy w sprzątaniu. Aby zadbać o czystość prysznica, wystarczy tylko wyczyścić podłogę, bez potrzeby szorowania brodzika. 

O czym pamiętać? 
Prysznic ka kafelkach, czyli bez brodzika, najłatwiej zaprojektować jeszcze na etapie projektowania całego domu. Możliwe jest wtedy zaplanowanie instalacji odprowadzającej wodę tak, by została ukryta w warstwie wykończeniowej podłogi pod posadzką lub zabudowana w ścianie. Jeśli natomiast rezygnujesz z brodzika w już gotowym domu – możesz skorzystać ze specjalnych systemów dających możliwość stworzenia strefy prysznicowej z odpływem liniowym umieszczonym w podłodze. Systemy takie pozwalają łatwo zamienić prysznic z brodzikiem na prysznic bezpośrednio na podłogowych kafelkach.

Jaką kabinę wybrać do montowana na posadzce ?
Większość modeli można montować bezpośrednio na posadzce. Z tych najbardziej popularnych można wymienić serie Essenza New lub typu Walk In Modo New II polskiego producenta Radaway oraz New Soleo marki New Trendy.

O kabinie bez brodzika przeczytać więcej można w tym artykule.


ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA