Oszczędzające baterie łazienkowe – jak działają?
Wczytuję dane...

Oszczędzające baterie łazienkowe – jak działają?

Oszczędzanie wody to nie tylko działanie czysto ekonomiczne, ale również korzystanie z niej w ekologiczny sposób. Do najbardziej oszczędzających baterii łazienkowych zalicza się między innymi termostatyczne, bezdotykowe i z przyciskiem eko. Sprawdź, jak one działają, i która z nich będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia!

Projektanci baterii łazienkowych w coraz większym stopniu wychodzą naprzeciw ekologicznym potrzebom społeczeństwa. Powstaje coraz więcej pomysłów na rozwiązanie problemu oszczędzania wody, dzięki czemu pogodzenie ze sobą celów ekologicznych, estetycznych i ekonomicznych staje się coraz łatwiejsze. Decydując się na zakup baterii oszczędzającej wodę warto jednak zastanowić się, jak ona działa, i czy rzeczywiście przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody.

Termostatyczne baterie oszczędzające

Termostatyczne baterie oszczędzające pozwalają na utrzymanie temperatury wody na stałym poziomie, dzięki czemu nie musimy czekać, aż z kranu zacznie płynąć ciepła woda. Ma to realny wpływ na zużycie wody, zwłaszcza że tego typu oszczędzające baterie łazienkowe często mają wbudowany specjalny przycisk blokujący możliwość ustawienia temperatury wyższej niż 38°C. Dzięki temu nie musimy również czekać, aż spłynie zbyt gorąca woda. Dodatkową zaletą wielu z nich jest osłona zabezpieczająca przed oparzeniem się o nagrzany korpus. W przypadku baterii prysznicowych istnieje również możliwość zakupu modelu wyposażonego w funkcję oszczędzania wody. Baterie tego typu wyposażone są w specjalny przycisk, po naciśnięciu którego upływ wody zwiększa się o połowę. Możemy polecić baterie termostatyczne marki Omnires oraz Kohlman.

oszczedzajace_baterie_lazienkowe

Baterie bezdotykowe

Bezdotykowe baterie oszczędzające wodę należą do najbardziej skutecznych sposobów zmniejszania jej zużycia. Rozwiązanie to znamy z setek publicznych toalet, co stanowi dowód na to, że jest ono skuteczne. Tego typu modele wyposażone są w czujnik, dzięki któremu woda zaczyna lecieć dopiero wtedy, gdy podstawimy dłonie pod kran. Takie baterie oszczędzające wodę pozwalają na zużywanie jej tylko w takich ilościach, jakich faktycznie potrzebujemy. Jedyną ich wadą jest brak możliwości przepływu wody. Nie zmienia to faktu, że mimo tego nadal znajdują się one w czołówce rankingu oszczędzających baterii łazienkowych.

Baterie z przyciskiem eko

Wadą oszczędzających baterii bezdotykowych jest bez wątpienia ich wysoka cena. Nie oznacza to jednak, że osoby, które nie mogą sobie na nie pozwolić, są skazane na mniej oszczędne baterie. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie baterii oszczędzających wodę, które zamiast tradycyjnego kurka lub mieszacza mają wbudowany przycisk. Dodatkową zaletą takich baterii jest fakt, że nie wymagają one zasilania. Ograniczają one czas płynięcia wody do około 15 sekund.

Oszczędzające baterie łazienkowe z możliwością programowania

Tego typu rozwiązanie jest szczególnie dobrym pomysłem w łazienkach z wanną. Napuszczając wody do wanny możemy spokojnie pójść do innego pomieszczenia, nie martwiąc się o to, że nalejemy za dużo. Baterie oszczędzające wodę z możliwością zaprogramowania zapamiętują, ile wody powinno być w wannie i wyłączają jej dopływ w odpowiednim momencie. Dzięki temu unikniemy konieczności niepotrzebnego spuszczania wody.

Baterie z sygnalizatorem

Na rynku dostępne są również baterie oszczędzające wodę wyposażone w diody LED, które informują nas, kiedy kończy się oszczędne mycie, a zaczyna nadmierne zużycie. Diody zmieniają wówczas kolor z zielonego na czerwony.

Baterie oszczędzające włączane przyciskiem

Niektóre modele oszczędzających baterii łazienkowych są wyposażone w niewielki przycisk, który pozwala na zmianę trybu pracy. Wciskając go zmniejszamy zarówno przepływ, jak i temperaturę wody. Dzięki temu możemy uniknąć zbyt gorącej wody w kranie i konieczności czekania, aż zacznie płynąć chłodniejsza. Tym samym zaoszczędzamy również energię potrzebną do podgrzewania.

Baterie z ogranicznikiem

Baterie oszczędzające z ogranicznikiem posiadają blokadę, która sygnalizuje nam moment, w którym przepływ wody staje się zbyt duży. Unosząc uchwyt mieszacza do góry zaczynamy czuć opór. Dzięki temu unikamy zbytniego zwiększania przepływu wody.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA