Minimalizm w łazience – czyli brodziki podpłytkowe
Wczytuję dane...

Minimalizm w łazience – czyli brodziki podpłytkowe

Coraz więcej osób urządzając swoją łazienkę decyduje się na montaż kabiny prysznicowej. Zajmuje ona nieco mniej miejsca niż klasyczna wanna, pozwala na oszczędzanie i mniejsze zużycie wody, jest idealna dla osób, które wolą szybki, rześki prysznic, niż długą kąpiel w wannie. Obecnie na rynku znajdziemy pełną gamę produktów dopasowanych do potrzeb klienta. Od klasycznych kabin z brodzikiem, przez otwarte kabiny typu walk-in, po wykonywane na zamówienie kabiny prysznicowe o nieregularnych kształtach bądź w oryginalnym i nowoczesnym stylu. Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań, ceniących sobie wyjątkowy design i prostotę w wykończeniu wnętrz znajdzie się coś równie ciekawego – brodziki podpłytkowe.

Czym są brodziki podpłytkowe?

Brodzik podpłytkowy to tak naprawdę nic innego jak odpływ liniowy, który został dodatkowo fabrycznie zintegrowany z płytą spadkową posiadającą gotowy spad do prawidłowego odprowadzania wody. Posiada on także fabrycznie zamontowaną rynnę, dzięki czemu montaż odpływu liniowego jest szybszy i prostszy. Sama płyta charakteryzuje się ponadto wysoką wytrzymałością na nacisk. Ponadto powierzchnia brodzika podpłytkowego Schedpol pokryta jest wysokiej jakości matą uszczelniającą. Naddatek maty ponad wymiar brodzika pozwala na ułożenie jej na ścianie oraz podłodze poza strefą prysznicową, gwarantując stuprocentową szczelność.

Rodzaje brodzików podpłytkowych

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów brodzików podpłytkowych takich producentów jak Radaway lub Schedpol. Ich cechami różnicującymi są kształt brodzika, materiał z jakiego został wykonany, a także umiejscowienie odpływu. W ofercie znajdziemy brodziki o kształcie kwadratu, prostokąta, pięciokątne (symetryczne i asymetryczne), a także półokrągłe (symetryczne i asymetryczne). Odpływ w brodziku podpłytkowym umieszczony może być wzdłuż dłuższego lub krótszego boku, centralnie na środku lub w narożniku. Decydując się na brodzik podpłytkowy mamy także do wyboru szereg wzorów rusztów – od prostych o klasycznym wzorze, po bardziej finezyjne i ozdobne. Do produkcji brodzików podpłytkowych w głównej mierze stosuje się wysokiej jakości piankę polistyrenową, która charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na nacisk. W przypadku brodzików podpłytkowych istnieje bardzo szeroki wybór rozmiarów, a dla osób, które posiadają nieco mniej ustawne wnętrza – możliwość przycięcia płyty na określony wymiar.

Plusy posiadania brodzika podpłytkowego

Posiadanie brodzika podpłytkowego to idealna opcja dla osób ceniących sobie wygodę i nowoczesność. Posiada ono szereg zalet – zarówno tych wizualnych, jak i związanych z funkcjonalnością. Dzięki ukryciu brodzika w podłodze uzyskujemy w swoim wnętrzu wrażenie przestronności, tworzymy niczym nie zaburzoną, minimalistyczną i jednocześnie modną przestrzeń aranżacyjną. Z całą pewnością rozwiązanie to sprawdzi się, kiedy korzystać z niego będą dzieci lub osoby starsze. Brak progów czy stopni i zupełnie płaska powierzchnia umożliwi korzystanie z prysznica nawet osobom mającym trudności w poruszaniu się lub korzystającym z wózka inwalidzkiego. Rodziny z małymi dziećmi bez problemu umieszczą pod prysznicem wanienkę kąpielową. Kolejnym ogromnym plusem jest łatwość i szybkość w montażu – zajmuje to dosłownie kilka chwil, więc nie musimy korzystać z uprzejmości rodziny czy znajomych czekając na montaż prysznica w naszej łazience. Jest to także idealna opcja dla osób, które nie lubią spędzać wielu godzin na sprzątaniu łazienki – dzięki temu, że brodzik podpłytkowy nie zawiera dużej ilości zakamarków jest dużo prostszy w utrzymaniu czystości, niż zwykłe brodziki prysznicowe. Ogromnym plusem jest również atrakcyjna cena. Cena za kompletny zestaw do montażu brodzika podpłytkowego zaczynają się już od 500-600 zł, więc inwestycja w nowy wystrój łazienki nie nadszarpnie zbytnio naszego domowego budżetu. Brodziki podpłytkowe znajdziemy w większości marketów budowlanych oraz w sklepach internetowych zajmujących się się sprzedażą elementów wyposażenia łazienek.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA