Ścianka prysznicowa a szyba prysznicowa – odkryj podobieństwa i r
Wczytuję dane...

Ścianka prysznicowa a szyba prysznicowa – odkryj podobieństwa i różnice

Planując aranżację łazienki w nowym mieszkaniu lub decydując się na remont tego pomieszczenia, warto zapoznać się z najnowszymi trendami. Być może któreś rozwiązanie okaże się na tyle ciekawie, że postanowi się je u siebie wprowadzić. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe typu walk-in, czyli bez brodzika, z odpływem schowanym w podłodze. Do odgrodzenia prysznica od reszty łazienki używa się ścianki lub szyby prysznicowej. Czym się różnią, a co łączy te dwa produkty?

Szyba czy ścianka prysznicowa – jak rozpoznać?

Kabiny typu walk-in zazwyczaj umieszcza się w rogu pomieszczenia. Od reszty przestrzeni oddziela się go przynajmniej z jednej strony ścianką. Jeśli robi się to z dwóch stron, na całej długości, jeden bok lub jego fragment musi być zamontowany na specjalnych zawiasach i pełnić funkcję drzwi. Popularne jest także umieszczanie takiej kabiny we wnęce. Wówczas ścianki prysznicowe również przybierają formę drzwi, uchylających się a całej linii wnęki lub tylko na jej części. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, jest to jeden z najświeższych trendów wnętrzarskich, dlatego związanej z nim terminologii nie zawsze używa się poprawnie. Pojęcia szyba prysznicowa oraz ścianka prysznicowa bywają traktowane jako zamienniki nawet wśród producentów tych konstrukcji. Tymczasem ścianki nie muszą być wcale wykonane ze szkła. Jego zamiennikiem może być np. pleksi. Ścianka to zatem szersze pojęcie, obejmujące całą konstrukcję, z ramą lub uchwytami przytrzymującymi przezroczyste panele ze szkła albo innego tworzywa.

Zalety ścianek prysznicowych

Do największych zalet takiego rozwiązania, jako alternatywy dla tradycyjnych pryszniców z brodzikiem, niewątpliwie należy interesujący wygląd. Ścianka prysznicowa prezentuje się bardzo nowocześnie, estetycznie i nadaje wnętrzu elegancji. Co więcej, sprawdza się zarówno w dużych łazienkach, jak i tych mniejszych, sprawiających wiele trudności podczas aranżacji. Odpowiednio dobrana szyba prysznicowa optycznie powiększy pomieszczenie. Gładkie, przezroczyste szkło nie tworzy praktycznie żadnej bariery, dzięki czemu zyskuje się wrażenie przestronności. Zaletą takich konstrukcji okazuje się także minimalistyczny design, z którego wynika brak trudnodostępnych miejsc, a tym samym łatwiej utrzymać je w czystości. Wystarczą do tego standardowe środki czystości, ewentualnie specjalne preparaty przeciwdziałające osadzaniu się kamienia z wody. Należy też wspomnieć, że większość takich konstrukcji jest bardzo łatwa w montażu, choć kabina wymaga też skomplikowanego wykonania odpływu.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA