Baterie łazienkowe
BATERIE ŁAZIENKOWE
Oferta baterii łazienkowych dostępnych na rynku jest bardzo szeroka – do wyboru jest ogromna liczba wzorów i kolorów. Szczególnym powodzeniem cieszą się baterie posiadające nowoczesne kształty (te minimalistyczne z formą prostopadłościanu lub sześcianu). Każdy z tych elementów można stosunkowo łatwo utrzymać w czystości. Korpus z reguły jest wykonany z mosiądzu, a głowica z ceramiki. Oprócz względów wizualnych należy zwrócić uwagę na te praktyczne. Pośród baterii łazienkowych warto wybrać te, które są efektowne, ale też oszczędzają wodę i charakteryzują się wygodnym użyciem.
Jednym z najważniejszych aspektów jest oszczędność wody. W jaki sposób wybrać najlepszą baterię? Zapoznaj się najpierw, co należy uwzględnić podczas wyboru.
Jakie cechy szczególne posiada każda bateria?
- bateria jednouchwytowa (bardziej ekonomiczna niż posiadająca dwa uchwyty, ponieważ szybciej reguluje strumień wody).
- bateria termostatyczna (pozwala na znaczące oszczędności. Umożliwia ustawienie temperatury wody, można ją znaleźć w wersji do umywalek, wanien i pryszniców. Do prysznica jest wybierana najczęściej, ponieważ taka bateria zapewnia duży komfort podczas kąpieli).
- bateria bezdotykowa (strumień wody pojawia się podczas umieszczenia dłoni, a wyłącza po wyznaczonym czasie, takie rozwiązanie pozwala na sporą oszczędność).
- perlator (jest stosowany w większości baterii w umywalkach, ponieważ w znaczącym stopniu zmniejsza zużycie wody)
- blokada (ograniczają strumień i temperaturę wody – nie może ona przekroczyć 38 stopni, a strumień jest zablokowany na poziomie 60%, gdzie 100%oznacza poziom maksymalny)
Ilość uchwytów?
Baterie mogą posiadać jeden lub dwa uchwyty. Znacznie popularniejsze są te, które mają jeden uchwyt. Uznawane są za wygodniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Jeden uchwyt wystarczy, by wyregulować temperatury i intensywność strumienia. Znacząco ułatwiają i przyśpieszają regulacje przepływu wody, a wiec oszczędzają bardziej wodę niż te wychwytowe, które posiadają dwa pokrętła do wody (woda ciepła i zimna). W tych uchwytach za każdym razem temperatura wody musi być regulowana, co powoduje zwiększone jej zużycie.
Ilość otworów w baterii?
Istnieją cztery rodzaje otworów bateriach: jednootworowe (polecane szczególnie do małych łazienek, są przeznaczone głównie do umywalek, często posiadają korek automatyczny), dwuotworowe (stosowane bardzo rzadko, użytkowane głównie w umywalkach i wannach), trzyotworowe (posiadają dwa uchwyty i wylewkę, stosowane najczęściej do umywalek i bidetach), czterootworowe (stosowane jedynie w wannach, umieszczane są na brzegu wanny, składają się z dwóch pokręteł, wylewki i otworu, w którym można zamontować główkę prysznicową).
Jak zamontować baterie?
Istnieją trzy rodzaje montażu: sztorcowe, naścienne i podtynkowe, czyli w pierwszym przypadku: zamocowane na przyborach sanitarnych, w drugim: podłączone do instalacji, w trzecim: schowane w ścianie. Pierwszy rodzaj stosuje się najczęściej przy montażu umywalek i bidetów, a drugi w wannach i prysznicach. Naścienne baterie polecają są w mniejszych łazienkach, gdzie nie zmieści się duża umywalka. Baterie sztorcowe szybciej ulegają zabrudzeniu, ale nie istnieje żadna ingerencja w ścianę, co sprawia, że można tam zamontować dowolne akcesoria łazienkowe.
W przypadku baterii podtynkowych jest oszczędność miejsca, rury jak i przyłączenia są ukryte w ścianie. Inny zestaw baterii będzie pasował do kabiny, a inny do wanny, jednak najlepiej wybrać jednego producenta, tak by części do siebie idealny pasowały.
Wyjątkowa jakość w świecie armatury
KOHLMAN łączy najwyższą jakość i funkcjonalność. Wszystkie baterie łazienkowe są wykonane w oparciu o najnowsze technologie sanitarne, materiały są trwałe i łatwo je utrzymać w czystości. Największą popularnością cieszą się serie seria Kohlman Axis, Excellent, Nexen i Foxal.
Wyróżnia je jeszcze wyjątkowy design – mosiądz z czystym chromem łączy się z oryginalnymi wzorami, przez co powstała kombinacja elegancji, wyrafinowania i luksusu pasującą do każdej przestrzeni. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze i interesuje Cię wyróżniający się styl, wybierz KOHLMAN.
Prezentacje baterii umywalkowych Foxal i Dexame: