Jak wybrać wannę narożną do łazienki
Wczytuję dane...

Jak wybrać wannę narożną do łazienki ?

W jakim wnętrzu sprawdzi się wanna narożna. Odpowiedź jest bardzo prosta – w każdym! Wbrew pozorom, jest idealnym wyborem dla niewielkich łazienek, paradoksalnie zajmując mniej miejsca niż tradycyjne wanny prostokątne o tej samej pojemności. Czym się kierować przy wyborze wanny narożnej?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów wanien narożnych. Różnią się one między sobą długością, szerokością, rodzajem materiału z jakiego zostały wykonane, wyglądem wnętrza, kształtem i wieloma innymi parametrami. Zanim przystąpimy do zakupu, warto się zastanowić czego od wanny oczekujemy.

jak_wybrac_wanne_do_lazienki

Pierwszym kryterium wyboru powinien być metraż i układ łazienki. Wielkość i kształt wanny powinien zapewniać nam swobodę ruchów. Między krawędzią wanny, a ścianą powinniśmy zostawić minimum 70 cm przestrzeni, a optymalną wartością będzie 100 cm. Więcej miejsca zajmują z pewnością wanny, których boki przy kącie prostym są tej samej długości, dlatego do mniejszej łazienki wybierajmy modele z asymetrycznymi bokami. Na rynku dostępne są warianty wanien od długości w zakresie 100 – 200 cm i szerokości w zakresie 70 – 100 cm. Jeśli chodzi o ostatni, trzeci bok wanny, producenci w swojej ofercie przedstawiają kształty owalne, trapezowate i innego rodzaju wielokąty. Dlatego z pewnością znajdziemy coś, co będzie pasować do naszego wnętrza.

Przy wyborze wanny zwróćmy również uwagę jak wygląda w środku. Cześć z dostępnych modeli będzie prostą tubą z dużą ilością miejsca w środku, inne będą posiadały różnego rodzaju zagłówki, podłokietniki i siedziska. Te ostatnie będą wygodną opcją, gdy z wanny korzystać będą dzieci lub osoby starsze. Przed zakupem, pokuśmy się nawet – za zgodą pracownika sklepu – o wejście do wanny, by ocenić jej wygodę i funkcjonalność.  Przy dokonywaniu wyboru zwróćmy uwagę na jej pojemność, by zoptymalizować zużycie wody w domu. Zastanówmy się też, gdzie będą stały nasze kosmetyki, z których korzystać będziemy podczas kąpieli i czy wybrana przez nas wanna spełnia nasze wymagania pod tym kątem.

wanna_asymetryczna


Najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonywane są wanny jest akryl, natomiast dostępne są również modele wykonane ze stali, lub żeliwne. Akryl jest najchętniej wybieranym materiałem ze względu na swoje cechy – jego gładka powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu, odporna za zarysowania, a jego powierzchnia ciepła, dzięki czemu woda wolniej się wychładza. Akryl jest również bardzo lekki, co z pewnością ułatwi jej montaż czy ewentualną późniejszą wymianę.

Warte rozważenia dodatki

Jeśli jesteśmy posiadaczami tylko jednej, niewielkiej łazienki, pomyślmy o zaadaptowaniu wanny narożnej do funkcji prysznica. W tym celu, do wanny należy dokupić szklany parawan, zamontowany od strony baterii prysznicowej, który osłoni łazienkę od rozchlapywania wody. Dostępne warianty drzwi to drzwi wahadłowe, przesuwne lub harmonijkowe. Powoli odchodzi się od stosowania materiałowych parawanów, gdyż są nieestetyczne i niehigieniczne.

Z myślą o osobach o ograniczonej zdolności ruchowej lub niepełnosprawnych, można rozważyć zakup wanno-prysznica, z osobnymi drzwiami jak w przypadku klasycznego prysznica. Eliminujemy w takim przypadku konieczności wysokiego podnoszenia nóg podczas wchodzenia.

Przy zakupie wanny można pokusić się także o zakup modelu z hydromasażem. Jest to wydatek rzędu minimum tysiąca złotych, natomiast taka wanna z pewnością pomoże nam się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Przed zakupem warto pamiętać, że wanna taka będzie wymagała dodatkowej pielęgnacji ze względu na dysze, które od czasu do czasu trzeba będzie przeczyścić.

Na koniec, pamiętajmy, że zakupioną wannę należy wykończyć. W związku z jej mniej lub bardziej kolistym kształtem, lepiej sprawdzą się niewielkie płytki, aniżeli te w dużym formacie, które i tak trzeba pociąć na mniejsze. Jeśli małe płytki nie pasują jednak do naszej aranżacji, pamiętajmy o innych materiałach wykończeniowych takich jak drewno, beton czy kamień naturalny.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA