Jak zamontować i podłączyć panel prysznicowy?
Wczytuję dane...

Jak zamontować i podłączyć panel prysznicowy?

Proces podłączenia panelu prysznicowego wbrew pozorom nie jest skomplikowany, ponieważ w większości przypadków taka konstrukcja jest dostarczana w stanie całkowicie gotowym, zmontowanym, gdzie pozostaje nam tylko podłączyć do niej ciepłą i zimną wodę.

Jak zacząć?

Jak podłączyć panel prysznicowy? Montaż konstrukcji prysznicowej w łazience najczęściej nie wymaga przebudowy pomieszczenia. To kolejny czynnik, który sprawia, że prysznice są bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż kabina prysznicowa lub wanna z hydromasażem. Wynika to z faktu, że te ostatnie podczas procesu instalacji w większości przypadków wymagają poważnych napraw w łazience. Planując podłączenie panelu prysznicowego, należy przede wszystkim sprawdzić ciśnienie w istniejącej instalacji wodociągowej - nie powinno ono być niższe niż 2 atmosfery. Mimo prostoty montażu nie zaleca się samodzielnego wykonywania prac instalacyjnych. W takim przypadku istnieje możliwość utraty gwarancji od sprzedawcy i dostawcy w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielną instalację, warto wpierw spojrzeć do instrukcji, która wyjaśnia jak zamontować panel prysznicowy.
W trakcie wykonywania prac naprawczych (zwłaszcza generalnego remontu) łazienki, montaż panelu prysznicowego zostawiamy na koniec. Będzie on bowiem montowany na kafelkach lub mozaikach. Urządzenia tego typu (zarówno kątowe, jak i naścienne) są w pełni wyposażone we wszystkie okucia potrzebne do wykonania instalacji. Potrzebne przedmioty to:|

• panel prysznicowy;
• kabina i paleta, jeśli instalacja nie odbędzie się nad łazienką;
• zszywki;
• uszczelniacz akrylowy lub silikonowy.

Możliwości montażu paneli prysznicowych

Montaż może się różnić w zależności od miejsca, w którym konstrukcja ma zostać zamontowana i z jakich materiałów jest wykonana. Możliwe opcje to:

• Montaż panelu prysznicowego nad łazienką.
• Montaż w kabinie prysznicowej z paletą i zwykłym odpływem.

Obecnie istnieje możliwość zakupu zarówno osobnych paneli prysznicowych, jak i kompletów z kabinami prysznicowymi. W drugim przypadku lepiej wybrać kabinę o wymiarach co najmniej 80x80 cm jest to konieczne, aby podczas kąpieli, móc się wygodnie schylić się, podnieść ręce i poruszyć. Jeśli chodzi o kształt, to może ona mieć standardowe kształty prostokątne, okrągłe, kwadratowe i półokrągłe. Przy wyborze paneli prysznicowych należy zwrócić uwagę na jakość elementów. Planując zakup panelu prysznicowego razem z kabiną, pamiętajmy, że kabina musi być wykonana ze szkła o grubości min. 6 mm. Takie szkło jest trwalsze i odporniejsze na uderzenia.


Jeśli planujesz zainstalować go nie nad łazienką, proces obejmie instalację sprzętu, w skład którego wchodzi panel z mikserem i głowicą prysznicową, tacą i ogrodzeniem. Dziś dostępne są też kabiny z termostatami, które są w stanie utrzymać optymalną temperaturę wody. Samodzielny montaż konstrukcji prysznica w kabinie można też wykonać przy nachylonej podłodze. W takich przypadkach płytki układa się na podłodze z lekkim nachyleniem w kierunku otworów odpływowych. Taki układ podłogi pomoże zapobiec zastojowi ścieków. Przed ułożeniem płytek okładzinowych należy zaizolować podłogi, aby wykluczyć możliwość wnikania wilgoci.

Samodzielny montaż paneli prysznicowych z hydromasażem w kabinach w większości przypadków następuje wraz ze zmianami w instalacji wodno-kanalizacyjnej. Aby taka konstrukcja była stabilna i funkcjonalna, montaż kabiny prysznicowej należy przeprowadzić z uwzględnieniem następujących punktów:

• Woda, prąd, kanalizacja powinny być podłączone dopiero po zamontowaniu prysznica.
• Wylot drenażu nie powinien znajdować się wyżej niż 70 mm od rury kanalizacyjnej od podłogi.
• Instalację należy przeprowadzić zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta.
• Szczeliwo należy nałożyć na połączenia części. Czas schnięcia w zależności od marki może wynieść nawet 24 godziny.

Ogólnie o panelach natryskowych pisaliśmy również w tym artykule. Warto się z nim przy okazji zapoznać. Jeżeli szukacie panelu prysznicowego do swojej łazienki to proponujemy producenta Corsan, który w ofercie posiada panele w różnych kolorach i kształtach. 

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA