Panel przysznicowy
Wczytuję dane...

Panel przysznicowy

Panel prysznicowy jest niczym innym, jak aluminiową płytą (lub wykonaną z innego tworzywa), gdzie zamontowane są słuchawki prysznicowe, dysze, pokrętła temperatury oraz wody i inne udogodnienia. Nie ma nic trudnego w zamontowaniu takiego panelu. To ogromne udogodnienie dla osób uwielbiających wygodę i komfort.

Co powinien posiadać panel prysznicowy?

Przede wszystkim, powinien on być wyposażony w dysze. Dysze służą powiem do masowania ciała oraz do jego higieny. Dysz jest zazwyczaj sześć bądź osiem, jednak można też spotkać się z czterema. Są one chromowane, ale zdarzają się też takie w kolorze całego panelu. Kolejną rzeczą są słuchawki prysznicowe, których zazwyczaj w prysznicowym panelu mamy dwie (rzadziej jedną). Taka słuchawka jest przymocowana do panelu na stałe, w jego górnej części. Dzięki umieszczeniu jej na przegubie można dowolnie kierować i regulować strumień wody. Druga z kolei słuchawka znajduje się na dole panelu i jest albo zawieszona na ścianie, albo do wyciągania (z elastycznym przewodem). Do panelu prysznicowego montowana jest także bateria, ukryta w środku mechanizmu. Świetnym rozwiązaniem są baterie termostatyczne, które utrzymują temperaturę wody na stałym poziomie. W każdym panelu prysznicowym przewidziane jest zazwyczaj miejsce na kosmetyki, przybory kąpielowe czy mydło. Do wielu paneli dołącza się także podnóżki lub krzesełka (rozkładane) do siedzenia. Dostępne na rynku panele prysznicowe są wielofunkcyjne i można je dopasować do własnych potrzeb: z hydromasażem, natryskowe, z termostatem, z deszczownicą, narożne bądź standardowe. Wszystko zależy od preferencji. Bardzo ciekawymi producentami paneli prysznicowych o dobrej jakości są New Trendy oraz Corsan.

Coś dla… Zdrowia?

Specjaliści uważają, że codzienny masaż  wodny znacznie wpływa na organizm, odprężając całe ciało i zmniejszając dolegliwości stawów czy kręgosłupa. Masaż wodny, jaki można  wykonać przy pomocy panelu prysznicowego, wpływa korzystnie na dobre samopoczucie, bezsenność i ogólną poprawę nastroju. Dzięki niemu możemy w domu utworzyć sobie naszą własną oazę relaksu. Masaż pod natryskiem to typowy masaż relaksacyjny (biczowy), który wykonuje się pod niewielkim ciśnieniem. Taki masaż rozluźni nas oraz znacznie pobudzi. Stojąc pod natryskiem możemy wystawić dowolną część ciała na działanie strumieni wody i nie wpływa na to w żadnym stopniu ułożenie dysz. Tak więc, to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Panel prysznicowy to wygoda!

To, jakie funkcje będzie miał nasz panel prysznicowy zależy w dużej mierze od tego, co będzie zainstalowane w jego mechanizmie. Niektóre z modeli dostępnych na rynku posiadają słuchawki z regulowanym natężeniem strumienia wody, co znacznie poprawia komfort użytkowania takiego panelu prysznicowego. Trzeba jednak pamiętać też o tym, że większość paneli nie spełni swojego zadania, jeśli woda, jaką będziemy chcieli do niego doprowadzić (ciepła) będzie brana z podgrzewacza przepływowego. Dlaczego? Otóż, Może on nie nadążyć z podgrzaniem wody!  Wtedy kąpiel nie będzie już taka wspaniała – no chyba, ze jesteśmy miłośnikami chłodnych natrysków.

Przy wyborze panelu natryskowy może być przydatny również inny artykuł: LINK

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA