Modne kolory w łazience białe, złote i czarne
Wczytuję dane...

Modne kolory w łazience białe, złote i czarne

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Nie spędzamy w niej może najwięcej czasu w ciągu dnia, ale to w niej dbamy o naszą higienę, czystość i szykujemy się do wyjścia z domu. Warto więc tak urządzić łazienkę, aby czuć się w niej komfortowo i z przyjemnością urządzać sobie długie kąpiele. Poza samym wyposażeniem istotny jest również kolor.


Dlaczego kolor łazienki jest ważny?

Kolory oddziałują na nas w określony sposób. Jest to udowodnione badaniami naukowymi. Dlatego warto urządzić każde pomieszczenie w domu, włącznie z łazienką, w takich kolorach, aby czuć się w nich jak najlepiej. Kolory powinny być  zgodne z przeznaczeniem pomieszczenia, ale również z naszymi upodobaniami. Łazienka jest miejscem, które ma nas pobudzać z rana do działania, ale z drugiej strony sprzyjać relaksowi i odprężeniu. Wybierając kolor do łazienki należy pamiętać przede wszystkim o tym, że ciemny kolor pomniejsza optycznie pomieszczenie, a jasny powiększa. Do tego ciemny kolor łazienki czyni ją ciemniejszą, co nie jest dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli łazienka nie posiada żadnego okna albo jedno niewielkie. Do takich małych łazienek bez okien lub z jednym małym najlepiej wybrać jasne kolory, ale nie można wtedy zapomnieć o ciemnych, kontrastujących i urozmaicających dodatkach.

Przede wszystkim biel

Kolor biały najbardziej kojarzy nam się z łazienką i chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Wszelkie elementy wyposażenia (wanny, umywalki, toalety czy pralki) najczęściej są w kolorze białym. Biel jest uniwersalna, można dopasować do niej dodatki we wszelkich kolorach. Nadaje również poczucie czystości i higieny. Optycznie powiększa pomieszczenie i uwydatnia inne kolory. W nadmiarze i bez dodatków może sprawić jednak, że łazienka będzie zimna i nieprzyjemna. Do bieli najlepiej dopasować dodatki w kolorze czarnym, ewentualnie złotym czy szarym, jednak do tego koloru pasuje niemal każdy. Świetnie sprawdzą się na przykład elementy wyposażenia z serii Essenza Pro, w skład którego wchodzą kabiny prysznicowe, drzwi wnękowe oraz parawany.

biala_kabina

Złoto do łazienki

Złoty kolor to przede wszystkim elegancja. Dodaje łazience nowoczesności i wrażenia luksusu. To piękny, ciepły kolor, który idealnie urozmaici białą czy biało – czarną łazienkę, czyniąc ją cieplejszą i przyjemniejszą dla relaksu. Jednak z tym kolorem nie można przesadzać. Wystarczą złote dodatki w postaci baterii do wanny czy prysznica, czy złotych wieszaków na ręczniki. Na uwagę zasługują baterie marki Omnires – zarówno wannowe, prysznicowe, umywalkowe, jak i natryskowe, a także różnorodne uchwyty i wieszaki tej firmy. Warto rozważyć także zakup kabiny prysznicowej ze złotymi elementami. Takie kabiny oferuje marka Gold Radaway. Można też znaleźć złote płytki lub takie ze złotymi zdobieniami. Nie należy jednak przesadzać z ilością złotego koloru, by nie doprowadzić do zbędnego przepychu. Nie każdy dobrze czuje się w łazience rodem z królewskiego pałacu.

zlota_armatur

Czerń w łazience? Czemu nie!

Czerń nie jest często spotykana w łazienkach. Raczej utarło się, że są to jasne pomieszczenia, zwłaszcza że często są małe i ciemne z powodu braku okien lub tylko jednego, niedużego. Ponadto czerń optycznie zmniejsza pomieszczenie i jej nadmiar może sprawić wrażenie, że jest obskurne i ciasne. Ciemne kolory, a zwłaszcza czerń ma też działanie przygnębiające. Jeśli już stawiamy na ciemniejszą łazienkę, lepiej wybrać jaśniejsze odcienie czerni, takie jak grafitowy czy szary. Jednak najlepiej wybrać połączenie bieli z czernią. Ciekawym pomysłem jest szachownica z czarnych   i białych płytek. Wystarczą dodatki w kontrastowych kolorach i mamy ciekawy efekt nowoczesności i elegancji. Jednak czerń jako taka spotykana jest najczęściej jedynie w dodatkach, takich jak uchwyty, płytki, baterie, wieszaki czy elementy szafek, kabin prysznicowych bądź toalet. Czarne dodatki idealnie kontrastują z białym kolorem. Na przykład czarna wanna SCANDIBATH MANDAL wraz ze zlotą baterią będzie idealnie wyglądała przy białej ścianie i podłodze, dając efekt niezwykłej elegancji. Warto też rozważyć zakup do swojej łazienki kabin prysznicowych z czarnymi dodatkami, na przykład od firmy Radaway z serii Essenza Pro. Do wyboru są kabiny z czarnymi ramami lub łączeniami ścianek czy uchwytami. Idealnie do białej ściany będą także pasowały czarne uchwyty i wieszaki marki Tiger.

wanna_czarna

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA