Poradnik jaką wannę najlepiej wybrać wanny akrylowe hydromasażowe
Wczytuję dane...

Jak wybrać najlepszą wannę?

Wanny to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domowej łazienki. Aby kąpiel w wannie sprawiała przyjemność, warto zadbać o dobór odpowiedniego kształtu, wielkości i materiału, z jakiego została wyprodukowana.

Z hydromasażem czy bez?
Zazwyczaj służą do podstawowych zabiegów higienicznych, ale mogą też być wyposażone w hydromasaż lub być połączone z prysznicem. Wanny z hydromasażem służą głównie do relaksu i ze względu na spore gabaryty, są odpowiednie do większych łazienek. Połączone z prysznicem są świetnym rozwiązaniem do małych łazienek. Wanny z prysznicem zadowolą osoby, które uwielbiają długie, relaksujące kąpiele, lecz nie chcą rezygnować z brania prysznica. Propozycje wanien z hydromasażem oraz z parawanami:
http://plytki-lazienki.pl/q/?keywords=riho%20hydromasa%C5%BCem
http://plytki-lazienki.pl/q/?keywords=piramida%20wanna%20z%20parawan%20

Z jakich materiałów można kupić wannę?
Uwzględniając materiał, z jakiego wanna została wyprodukowana można wyróżnić akrylowe, stalowe, żeliwne, drewniane, szklane i inne. Wanna akrylowa jest wytrzymała, odporna na uszkodzenia i przebarwienia. Wanna jest lekka i łatwa w transporcie, a także w montażu. W takim modelu można zamontować hydromasaż.  Wanna stalowa jest wykonana z blachy pokrytej warstwą emalii. Są dostępne w różnych kolorach, kształtach i wymiarach. Ze względu na to, że są wykonane z cienkiej blachy, szybko tracą temperaturę wody. Można jednak ocieplić je warstwą wkładu ocieplającego. Jeśli cenisz trwałość i chcesz wannę odporną na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, wybierz żeliwną. Są one dostępne w klasycznych kształtach. Warto dodać, że puste są zimne w dotyku. Fani ekologii powinni skusić się na wannę drewnianą. Jest ciepła w dotyku i trzyma długo temperaturę wody. Są one niezmiernie popularne w Japonii. Jeśli cenisz nowoczesny design wybierz wannę szklaną. Będzie ona bardzo estetycznym elementem w łazience. Po kąpieli zostaje w niej osad z wody, dlatego jest dość trudna w utrzymaniu. Pusta wanna jest zimna, lecz szybko się też nagrzewa i równie szybko traci ciepło.

Kształt wanny i miejsce zamontowania
Nowoczesne wanny są dostępne w różnorodnych kształtach takich jak okrągłe, owalne, prostokątne, wielokątne, narożne. Wybór kształtu wanny dostosować do indywidualnych preferencji i wielkości łazienki. Najpopularniejsze są w dalszym ciągu prostokątne i narożne wanny przyścienne. Prostokątne są ustawione przy ścianie dłuższym bokiem, a narożne, dwoma bokami.   Najczęściej spotykanymi modelami wanny są 140 x 70, 170 x 70 i 150 x 70.  Okrągłe lub owalne wanny wolnostojące są z kolei, idealne do dużych łazienek. Zazwyczaj mają one średnicę 150 cm.

Wysokiej jakości wanny na wyciągnięcie ręki
Większość wanien jest dostępna w kolorze białym, jednak producenci oferują możliwość zamówienia dowolnego jej koloru. Przy wyborze najlepszego modelu warto przeanalizować potencjalne miejsce ustawienia wanny. Poza tym warto jej wielkość dostosować do wielkości łazienki. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnorodne wanny, kabiny prysznicowe, umywalki od renomowanych producentów takich jak Radaway, Marmorin, New Trendy, Piramida, Sanswiss.

Polecamy wanny producenta Riho Doppio, Lusso, Sobek i Lyra:
 

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA