Zamień swoją łazienkę w domowe SPA! Inspiracje na aranżacje
Wczytuję dane...

Zamień swoją łazienkę w domowe SPA! Inspiracje na aranżacje

To prawda, że odpowiednio zaaranżowana łazienka pomaga nam się zrelaksować i wypocząć. Dzieje się tak, ponieważ podczas rozgrzewającej kąpieli czy prysznica z dodatkowym hydromasażem skutecznie rozluźnimy mięśnie i oderwiemy się na moment od codziennych zmartwień oraz obowiązków. Warto jednak wspomnieć o tym, że na rozluźnienie bardzo duży wpływ ma wystrój łazienki oraz znajdujące się w niej sprzęty. W ostatnim czasie coraz większym uznaniem cieszy się między innymi łazienka w stylu SPA, która dzięki odpowiednio dobranym ozdobom i urządzeniom przypomina wizytę w profesjonalnym salonie. Jak sprawić, aby domowa łazienka zaczęła przypominać wysokiej klasy SPA?

riho_hydromasaz

Łazienka SPA — inspiracje, które zachwycają funkcjonalnością 

Kiedy celem naszego remontu jest łazienka SPA, aranżacje, które wyróżniają się pomysłowością i ciekawym stylem, okazują się niezwykle pomocne. Czerpiąc z tego typu inspiracji, możemy szybko zauważyć, że bardzo ważnym elementem każdego SPA są nastrojowe świeczki czy różnego rodzaju olejki eteryczne. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, jakie świeczki planujemy kupić do łazienki w stylu SPA. Okazuje się bowiem, że tradycyjne parafinowe lampki świecą krócej, a po zgaszeniu wydzielają niezbyt przyjemny i zdrowy dym. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszą się świeczki sojowe lub wykonane z wosku, które pchną dłużej i intensywniej, a przy tym nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji.

Decydując się na taki projekt jak łazienka SPA, inspiracje często opierają się również na roślinach i drewnianych elementach. Tego typu łazienki będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią przebywać wśród natury i chciałyby, żeby ich łazienka przypominała tropikalny las. W przypadku dobrze oświetlonych łazienek, które mają duże okno, idealnym rozwiązaniem będą rośliny dobrze znoszące wysoką wilgotność powietrza i rozproszone słońce. Do takich roślin należą między innymi kolekcjonerskie filodendrony, calathee, maranty, monstery czy ozdobne storczyki. Z kolei, gdy w okno w łazience jest małe, lepszym pomysłem okażą się takie rośliny jak zamiokulkas czy sansewieria. Warto przy tym wspomnieć, że większość roślin, nawet tych cieniolubnych, nie poradzi sobie w łazience bez żadnego okna — wówczas możemy zdecydować się na doświetlanie taśmami ledowymi i tym samym zyskać dodatkową ozdobę wnętrza.

Kabina prysznicowa czy wanna — co lepiej sprawdzi się w łazience w stylu SPA?

Oprócz wystroju wnętrza niezwykle ważne okazują się urządzenia umieszczone w łazience. Osoby, którym zależy na długich odprężających kąpielach, zazwyczaj decydują się na wanny z hydromasażem. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że niektóre z nich pozwalają również na odtwarzanie muzyki i masaż wibracjami przez nią wytwarzanymi. Ponadto niesłabnącą popularnością cieszą się wanny, które zapewniają zarówno masaż wodny, jak i powietrzny — dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skuteczniej rozluźnić wszystkie mięśnie, a także poradzić sobie z licznymi dolegliwościami bólowymi, na przykład pleców.


Mimo to w łazience w stylu SPA bardzo dobrze sprawdzą się także kabiny masażowo-parowe. Nowoczesne modele oprócz funkcji masażu mogą stać się niezwykle odprężającą sauną. Z tego też powodu w niektórych kabinach prysznicowych znajdziemy specjalne siedzisko, na którym możemy odpocząć podczas trybu parowania. Co więcej, prysznic masażowo-parowy staje się także godnym uwagi rozwiązaniem, kiedy zależy nam na większym komforcie i przestrzeni podczas różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA