Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?
Wczytuję dane...

Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?

Starannie zaprojektowane łazienki dla wielu domowników stają się idealnym miejscem na relaks po wymagającym dniu oraz na zadbanie o lepsze samopoczucie i kondycję całego ciała. Z tego też powodu nowoczesne łazienki wyróżniają się nie tylko spójnym oraz przemyślanym wyglądem, ale również funkcjonalnością, która w zależności od potrzeb danej osoby pozwala na relaks pod prysznicem lub na zanurzenie się w gorącej wodzie podczas kąpieli w wannie. Warto jednak wspomnieć, że w ostatnich latach nowoczesna łazienka z prysznicem staje się coraz częstszym wyborem osób, którym zależy na możliwości szybkiej kąpieli przed pracą oraz na opcji dłuższego masażu wodą po powrocie do domu. Dlatego też dobrze jest poznać wszystkie zalety takiego rozwiązania i zdecydować, jaki projekt nowoczesnej łazienki będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Nowoczesne łazienki z prysznicem – kiedy warto się na nie zdecydować?

Odpowiednio zaprojektowana nowoczesna łazienka powinna cechować się nie tylko spójnym wyglądem i ciekawym stylem, ale także wspomnianą wcześniej funkcjonalnością. To sprawia, że coraz większym uznaniem cieszą się łazienki nowoczesne, w których znajduje się wygodny i bardzo dobrze prezentujący się prysznic zamontowany na równi z posadzką. Taki efekt można osiągnąć między innymi poprzez zastosowanie bardzo płaskich brodzików lub poprzez całkowite zrezygnowanie z brodzika i zdecydowanie się na prysznic typu walk-in wykonany z samych ścianek oraz płytek. W efekcie tego typu nowoczesne łazienki wyróżniają się otwartą przestrzenią oraz łatwą dostępnością w przypadku osób starszych lub z niepełnosprawnościami.

Prysznic typu walk-in bardzo dobrze prezentuje się w połączeniu z łazienkami utrzymanymi w różnych stylach. Warto jednak wspomnieć, że takie rozwiązania świetnie wyglądają między innymi w łazienkach, w których pojawiają się duże płytki – wówczas prysznic staje się naturalnym przedłużeniem podłogi, dzięki czemu pięknie komponuje się z całą aranżacją. Ponadto nowoczesna łazienka często charakteryzuje się usprawnieniami, które sprawiają, że codzienna kąpiel pod prysznicem staje się niezwykle przyjemna. W tym miejscu należy między innymi wspomnieć o deszczownicach, które pomagają w odprężeniu, a także o innowacyjnych bateriach termostatycznych czy kabinach masażowo-parowych.


nowoczesna_lazienka

Nowoczesne łazienki – czy można stworzyć funkcjonalną łazienkę bez kabiny prysznicowej?

Wbrew pozorom zakup osobnej kabiny prysznicowej lub stworzenie jej z przygotowanych wcześniej modułów nie jest jedynym sposobem na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni kąpielowej w łazience. W ostatnim czasie dużym uznaniem cieszą się między innymi nowoczesne łazienki z prysznicami we wnęce, które składają się z pojedynczej ścianki lub odpowiednio dobranych drzwi prysznicowych. Inwestorzy często decydują się między innymi na składane lub przesuwne drzwi prysznicowe, które nie zajmują zbyt wiele cennego miejsca. Ponadto godną uwagi propozycją stają się drzwi z polem stałym, które świetnie łączą w sobie funkcję stabilnej ścianki i wygodnego zamykania.


drzwi

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA