Jak pielęgnować mozaikę łazienkową? wskazówki od plytki-lazienki.
Wczytuję dane...

Jak pielęgnować mozaikę łazienkową?

Jak pielęgnować mozaikę łazienkową?

Mozaika niegdyś zdobiła wnętrza pałaców, kościołów czy bogatych willi. Dziś z powodzeniem stosowana jest w nowoczesnych wnętrzach – zwykle kuchni bądź łazience. Mozaika we współczesnych aranżacjach to nie tylko niewielkie elementy dekoracyjne, coraz częściej drobne płytki zajmują całe powierzchnie ścian. Pojawia się pytanie, jak konserwować i pielęgnować mozaikę, by była nie tylko piękna, ale i niezawodna.

1. Uszczelnij pomieszczenie
Planujesz remont łazienki? Chcesz wykończyć pomieszczenie mozaiką? Zadbaj o prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie podłoża. W celu uszczelnienia ścian wykorzystaj przeznaczone do tego celu zaprawy uszczelniające. Sięgnij po produkty wysokiej jakości – odporne na uszkodzenia mechaniczne i agresywne środki czyszczące (służące np.: dezynfekcji kabiny prysznicowej). Prawidłowo wykonana hydroizolacja ścian, zabezpieczy łazienkę przed pojawianiem się grzybów i pleśni.

2. Konserwacja mozaiki
Czy łazienkowa mozaika wymaga specjalnej konserwacji? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj mozaiki wykorzystasz. Mozaiki szklane, ceramiczne czy metalowe zwykle nie wymagają zastosowania dodatkowej impregnacji. Nieco bardziej wymagająca jest mozaika drewniana czy kamienna np. z serii Etn!k czy Travertine producenta Dunin. Zwykle mozaiki te posiadają warstwę impregnującą, jednak z biegiem czasu będą wymagały zastosowania dodatkowej konserwacji – specjalnych preparatów do impregnacji kamieni bądź drewna. Dobrym wyborem będą środki chemiczne marki DuninNim dokonasz ponownej konserwacji powierzchni zapoznaj się ze wskazówkami producenta – zwykle wskazuje w instrukcji jakich środków impregnujących użyć (np.: innych impregnatów wzywa się do drewna lakierowanego, innych do drewna olejowanego).3. Pamiętaj o fudze
W przypadku mozaiki fuga jest niezwykle ważna. Źle położona może zniszczyć cały efekt wizualny. Postaw na fugę wysokiej jakości producenta Dunin– zapewni estetykę wykończenia, a także szczelną powierzchnię. Nie będzie się kruszyć i pękać, dzięki czemu unikniesz częstej renowacji fugi – czynności bardzo czasochłonnej.4. Pielęgnacja mozaiki
Jak pielęgnować mozaikę? Mozaiki szklane i ceramiczne wystarczy przemyć wodą z płynem, w przypadku powierzchni prysznicowej spokojnie możesz sięgnąć po silniejsze detergenty o dezynfekującym działaniu. Posiadasz mozaikę kamienną – sięgnij po specjalne preparaty do czyszczenia kamienia (zapoznaj się z instrukcją; pamiętaj, że zbyt silne środki mogą zniszczyć warstwę impregnującą, a także spowodować przebarwienia). Mozaikę drewnianą pielęgnuj środkami przeznaczonymi do czyszczenia i konserwacji drewna.

5. Renowacja fug
Pamiętaj o regularnej renowacji fug. Fugi nie tylko wpływają na estetykę mozaiki, ale także ułatwiają utrzymanie czystości i higieny pomieszczenia, co w przypadku łazienki jest niezwykle istotne. Wszelkie ubytki można łatwo uzupełnić. Jeśli fuga straciła pierwotny kolor, możesz go odświeżyć, stosując specjalne markery poprawiające koloryt fugi.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA