Panel prysznicowy zamiast natrysku na plytki-lazienki.pl
Wczytuję dane...

Panel prysznicowy zamiast natrysku

Panele prysznicowe – komfort i elegancja

Gdy aranżujesz nową łazienkę bądź remontujesz dotychczasową, panele prysznicowe to wygodne, nowoczesne i komfortowe rozwiązanie. Panele prysznicowe to piękne komplety, które zapewnią wspaniałą estetykę i nowoczesny design każdej łazience. Co więcej, takie panele gwarantują znacznie przyjemniejsze doznania podczas kąpieli, mogą zmienić codzienny prysznic w domowe SPA.

Panele prysznicowe – co to takiego?

Panele prysznicowe to urządzenia wyposażone w słuchawki, główki oraz dysze, którymi wypływa woda różnymi strumieniami o różnym ciśnieniu i natężeniu. Strumienie te maja za zadanie masować ciało, relaksując lub pobudzając zmysły. Hydromasaż to powszechnie znana metoda leczenia, która kojąco wpływa na bóle mięśni i kręgosłupa. Ponadto ma działanie antydepresyjne i upiększające. Odpowiednio sterując strumieniem wody można uzyskać masaż odprężający, rozluźniający, biczowy czy skierowany na konkretną część ciała.

Panele prysznicowe wykonywane są różnych materiałów, wśród nich można znaleźć aluminium, kamień sztuczny i naturalny, stal, drewno egzotyczne, tworzywa sztuczne czy szkło hartowane. Panele mogą mieć także rozmaite kolory i faktury w zależności od zastosowanych materiałów. Dzięki temu możliwe jest dobranie panelu, który idealnie będzie pasował do każdej łazienki. W zależności od rodzaju kabiny prysznicowej, panele posiadają możliwością montażu ściennego oraz narożnego.

Budowa panelu

Podstawowymi i najważniejszymi elementami panelu prysznicowego jest górna głowica i słuchawka natryskowa, bateria oraz dysze. Górna głowica to najczęściej montowana na stałe deszczownia. Znajduje się ona na uchwycie, który umożliwia kierunkowanie strumienia wody. Głowice może również stanowić wielofunkcyjna główka natryskowa, najczęściej plastikowa. Słuchawka natryskowa może być przymocowana bezpośrednio do ściany bądź zamontowana na korpusie panelu w uchwycie. Słuchawka może być jedno- lub wielofunkcyjna. Oczywiście ta druga gwarantuje większy komfort kąpieli ponieważ zapewnia kilka rodzajów masażu.

Dysze umieszczane są przez producentów na przegubach bądź są wbudowane w panel. Dodatkową opcją jest możliwość regulowania siły i rodzaju strumienia wody wypływającej z dysz, co pozwala dobierać rodzaj masażu w zależności od aktualnej potrzeby. Najczęściej producenci lokują dysze centralnie lub symetrycznie, w dwóch kolumnach. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie dysz, powinny one być tak ułożone, aby wypływająca z nich woda mogła masować różne części ciała. Powszechnie w panelach znajduję się czterech do ośmiu dysz natryskowych. Panele prysznicowe mogą posiadać baterie termostatyczne tzn. możliwość ustawiania temperatury wody oraz blokadę temperatury. Dzięki baterii możliwe jest także blokowanie i odblokowywanie doprowadzenia wody do panelu oraz do regulacji natężenia strumienia wody. Dodatkowe pokrętło w baterii służy do ustawiania możliwych funkcji panelu.

Zalety

Niewątpliwie ogromna zaletą paneli prysznicowych jest ich wysoka estetyka. Nowoczesny wygląd i często nietuzinkowy design nadają charakteru łazience. Eleganckie materiały, z których wykonywane są panele i szeroki ich wybór pozwala zaprojektować wymarzoną łazienkę w oryginalnym klimacie. Poszukując kolorowych paneli warto zwrócić uwagę na panele marki Corsan w różnych kolorach palety Ral. Elegancki, nowoczesny wygląd i dobór kolorów pozwoli wybrać panel pasujący do każdej łazienki. W dostępnej na ryku ofercie paneli prysznicowych znajdziemy również panele z diodami LED, które pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat. Przykładem mogą być produkty firmy Corsan z serii Led Kaskada. Natomiast dla szczególnie wymagających klientów najlepiej sprawdzą się produkty marki New Trendy. Wysokiej jakości materiałów i niepowtarzalny wygląd to zdecydowanie największe atuty paneli tej firmy.


Po całym dniu pracy, stresujących sytuacjach czy podczas ogólnego zmęczenia kąpiel z masażem wodnym jest doskonałą metodą odprężenia, zregenerowania sił oraz ukojenia nerwów. Ukierunkowane działanie na obolałe mięśnie czy kręgosłup w zaciszu domowym wspomoże poprawić kondycję zdrowotną i szybciej wrócić do formy. Takie kąpiele można również zażywać po wytężonych treningach w ramach rozluźnienia mięśni i zapobiegania zakwasom. Masaż wodny na wiele zalet, a dzięki panelom prysznicowym można go wykonywać we własnej łazience, każdego dnia, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Podczas remontu warto wziąć taką opcję pod uwagę.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA