Odliczanie podatku Vat za materiały budowlane POLECAMY
Wczytuję dane...

Odliczanie podatku Vat za materiały budowlane!

Budujesz lub remontujesz? Odzyskaj zwrot podatku VAT za materiały budowlane!
Jeśli budujesz, remontujesz lub wykańczasz mieszkanie i posiadasz faktury VAT za zakup materiałów budowlanych to będziesz mógł odzyskać część wydanych pieniędzy.  Możesz otrzymać nawet 34 tys.zł, ale musisz się pośpieszyć, bo ulga zostanie zlikwidowana od 2014 roku.

Kto może skorzystać z ulgi?

Ulga przeznaczona jest dla osób prywatnych które poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych związanych z budową,  rozbudową domu lub remontem pomieszczeń przeznaczonych do celów mieszkalnych. Jeżeli poniosłeś takie wydatki w okresie od 01.05.2004 do 31.12.2013 r. i posiadasz faktury dokumentujące te wydatki to możesz złożyć wniosek do urzędu skarbowego o zwrot części podatku VAT zawartego w materiałach budowlanych. Z ulgi nie mogą skorzystać firmy.

Ile podatku można odzyskać?
Z każdego wydanego 1000 zł na materiały budowlane odzyskać można 122 zł. Do odzyskania jest więc 12,195% kwoty wydatków brutto poniesionych na zakup materiałów budowlanych (usługi nie kwalifikują się do zwrotu). Jest też górny limit zwrotu – zwrot z budowy lub rozbudowy nie może być większy niż 34.308 zł natomiast z remontu maksymalnie może wynieść 14.703 zł (dane dla III kwartału 2013 roku). Aby w całości wykorzystać limity trzeba wydać ponad 280 tys.zł w przypadku budowy lub 120 tys.zł w przypadku remontu.

Jakie materiały można odliczyć?
Z asortymentu oferowanego przez sklep internetowy bez problemu odliczymy wszystkie płytki ceramiczne, gresowe oraz fugi i zaprawy klejowe. Wyłączone z odliczenia są natomiast płytki kamienne, marmurowe i inne wykonane z naturalnych materiałów np.piaskowca czy kwarcytu.

Oprócz płytek odliczyć można także pozostałe wyposażenie łazienki czyli np. wannę, kabinę prysznicową, umywalkę, baterie, kompakt WC czy stelaż podtynkowy WC. Odliczeniu podlegają także inne materiały budowlane, np.pustaki, dachówka, cement, beton, płyty karton-gipsowe. Aby zapoznać się z dokładnym wykazem proszę kliknąć tutaj - wykaz materiałów budowlanych.
Odliczeniu podlegają wszystkie te materiały budowlane na które w dniu 1 maja 2004 roku wzrosła stawka podatku VAT z 7% do 22%.
Wzrost stawki podatku miał związek z wejściem Polski do Unii Europejskiej i rządzący zaproponowali ustawę która miała na celu złagodzenie skutków tej podwyżki. Aby nie było wątpliwości które to materiały ustawa zawiera załącznik w którym wymienione zostały numery PKWiU. Niestety mimo tego prawidłowa klasyfikacja materiałów sprawia nadal dużo problemów.

Jak odzyskać podatek?

Wystarczy złożyć do urzędu skarbowego odpowiednio wypełniony wniosek VZM-1 oraz dołączyć do niego kserokopie faktur VAT dotyczących zakupu materiałów budowlanych oraz kserokopię pozwolenia na budowę (w przypadku budowy lub rozbudowy) 
lub tytułu prawnego do mieszkania bądź domu (w przypadku wydatków na remont i wykończenie domu lub mieszkania). W przypadku problemów z zakwalifakowaniem

Kiedy można starać się o zwrot podatku?

Nie ma żadnych ograniczeń czasowych, wniosek VZM-1 o zwrot podatku można złożyć do urzędu skarbowego w dowolnym okresie
i wykazać w nim wszystkie faktury wystawione w latach 2004-2013. Warto się jednak pośpieszyć bo rząd planuje likwidację tego przywileju wraz z końcem 2013 roku. Oznacza to, że ostatnie wydatki z jakich będzie można odzyskać część podatku muszą być dokonane w tym roku, wniosek VZM-1 będzie można natomiast złożyć do urzędu skarbowego w ciągu następnych 5 lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zwrotu podatku VAT za materiały budowlane lub zlecić usługę sporządzenia  Twojego rozliczenia to zapraszam na stronę www.odzyskajvat.pl.

Autor: Bartosz Urbański www.odzyskajvat.plODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA