Piękno klasyki czyli łazienka w stylu retro.
Wczytuję dane...

Piękno klasyki czyli łazienka w stylu retro.

Marzysz o wnętrzu, które będzie zarówno modne, jak i ponadczasowe? W takim razie postaw na styl retro.

Łazienka w stylu minimalistycznym, a może w odcieniach pastelowych lub też wzorowana na designie skandynawskim? Trendy modowe zmieniają się z sezonu na sezon i zasada ta odnosi się nie tylko do odzieży czy dodatków, ale również wyposażenia wnętrz. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja łazienka zawsze będzie prezentowała się modnie i oryginalnie zarazem, wybierz styl retro.


Kolorystyka i materiały

Każdy styl architektoniczny cechuje użycie konkretnych materiałów pozostających w określonej kolorystyce. W przypadku designu retro czy też stylu rustykalnego, wpasowującego się w kanon omawianej stylistyki, materiałami dominującymi są przede wszystkim miedź i mosiądz. Jak więc łatwo się domyśleć, kolorystyka wspomnianych elementów będzie oscylowała w okolicach odcieni starego złota i brązu. Oba, wymienione powyżej materiały warto połączyć z klasycznym pięknem ceramiki czy też naturalnego kamienia. W tym przypadku poleca się wybór jasnego wyposażenia, przełamanego niewielką ilością czerni. Dobrym przykładem tego rozwiązania są białe płytki łazienkowe ozdobione minimalistycznym, czarnym wzorkiem – koniecznie geometrycznym! Warto dodać, iż styl retro nierzadko łączony jest z elementami wykonanymi z naturalnego drewna.

Wyposażenie łazienki 

Jak wspominaliśmy, wyposażenie odzwierciedlające założenia designu retro powinno łączyć w sobie niewielką ilość zdobień z kształtami geometrycznymi. Jeśli chcesz, aby wnętrze nawiązywało poniekąd do stylu glamour, to możesz zdecydować się na zakup 2 – 3 dodatków składających się praktycznie z samych elementów ozdobnych. Przykład? Chociażby lustro w złotej, ażurowej oprawie czy też żyrandol ze sporą ilością kryształków. Wybór ceramiki nie powinien nastręczyć trudności; w tym przypadku stawiajmy na proste, nieskomplikowane formy geometryczne. Dlaczego? Ponieważ swego rodzaju wisienką na torcie będzie armatura w odcieniach miedzi i starego złota, która – w praktyce – nada zwykłej umywalce czy wannie niepowtarzalnego charakteru.

Warto wspomnieć o ceramice sanitarnej Retro producenta Kerasan o której krótko pisaliśmy w tym artykule: LINK

Pielęgnacja elementów mosiężnych i miedzianych

Pamiętajmy, żeby przy wyborze baterii łazienkowych decydować się na produkty firm gwarantujących wysoką jakość wytwarzanych wyrobów. Armatura z dodatkiem miedzi jest bowiem stosunkowo wymagająca i może się okazać, że produkty z niższej półki dość szybko będą domagały się wymiany. Jedną z godnych polecenia marek jest chociażby Omnires Armance. Firma Omnires , w odróżnieniu od innych marek, posiada w swojej ofercie sporą ilość armatury w stylu retro/rustykalny, dzięki czemu wybór wyposażenia nie powinien nastręczyć zbytniego wysiłku. Naturalnie aby elementy mosiężne czy też miedziane zachowały swoje piękno i cieszyły oko użytkownika przez długie lata, muszą być one regularnie czyszczone. W innym bowiem przypadku stosunkowo szybko pokryją się patyną czyli cienką warstwą nalotu w kolorze zieleni. Do pielęgnacji armatury retro należy używać przede wszystkim specjalistycznych preparatów stworzonych z myślą o elementach miedzianych czy też mosiężnych. W żadnym przypadku nie używajmy środków o właściwościach żrących. Z kolei podczas czyszczenia nigdy nie szorujmy armatury zbyt mocno. Dlaczego? Ponieważ nadmierne pocieranie np. tzw. "duciakiem" przyczyni się do powstania nieestetycznych rys.

 

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA