Płytki ścienne w łazience - jak je dobrać?
Wczytuję dane...

Płytki ścienne w łazience - jak je dobrać ?

Urządzanie łazienki to spore wyzwanie dla ich użytkowników zwłaszcza, że na rynku mamy do wyboru nieograniczona ilość kolorów, wzorów i rozmiarów płytek oraz materiałów, z których mogą być wykonane. Ważne, aby docelowe rozwiązanie podobało się wszystkim domownikom, żeby było funkcjonalne i dostosowane do powierzchni, którą dysponujemy. Zanim zdecydujemy się na zakup warto pozwiedzać ekspozycje w sklepach, sięgnąć do czasopism branżowych lub do Internetu, gdzie znajdziemy dużo różnych pomysłów i rozwiązań, zdjęć łazienek w różnych stylach i kolorach. Wybór jest naprawdę imponujący i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Przed zakupem płytek warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Wielkość łazienki

W małych łazienkach na pewno lepiej sprawdzą się płytki w jasnych, pastelowych kolorach, które optycznie powiększą łazienkę. Jeżeli lubimy kontrasty i ciemne kolory, to możemy je zastosować miejscowo w dekorach, ozdobach lub jako wstawki w jednym lub kilku miejscach, do wyeksponowania dodatków. Jeżeli mała łazienka ma sprawiać wrażenie czystej i uporządkowanej, nie warto też wrzucać wielu rozwiązań, łączyć zbyt dużej ilości materiałów, zbyt wielu wzorów.

Za to w większych łazienkach możemy bawić się kolorami, materiałami i różnorodnością. Możemy zastosować motyw przewodni na płytkach, możemy włączać ulubione kolory, również te ciemne na większych powierzchniach.

Materiały

Do wyboru w zależności od kolorów, naszych upodobań, stylu wnętrza oraz naszych możliwości finansowych mamy do wyboru płytki ceramiczne, płytki z kamieni naturalnych, terakotę i gres. Kamień naturalny to najdroższe rozwiązanie, chociaż możemy kupić również płytki imitujące granit czy marmur. Płytki ceramiczne dostaniemy z kolei w przeróżnej gamie kolorystycznej, o różnej fakturze – błyszczące lub matowe i ostatnio również w tzw. 3D, czyli wypukłe, z załamaniami, tworzące przestrzeń i dekoracyjne same w sobie. W zależności od budżetu i stylu, w jakim chcemy urządzić łazienkę dobieramy określony rodzaj płytek.

Naturalne płytki są eko, nadają charakteru, ocieplają, ale łatwiejsze w utrzymaniu są gładkie płytki ceramiczne.

plytki_scienne_w_lazience_-_jak_je_dobrac

Wielkość

W zależności od naszych upodobań możemy kupić mozaikę, czyli mnóstwo malutkich płytek, które razem tworzą niebanalne wzory i są elementem ozdobnym przyciągającym uwagę, poprze płytki różnych – mniejszych i większych rozmiarów, aż po całkiem duże tafle. Zastosowanie większych płytek w mniejszych pomieszczeniach ograniczy ilość fug, czyli „cięć” i powiększy optycznie łazienkę.

Ponieważ płytki wybieramy „na lata” ważne, aby kupując je być przekonanym, co do ich wyboru, trafiać w gusta domowników, pomyśleć o rozwiązania wyjątkowych, niestandardowych ale i przyszłościowych.  Dodatkowo warto zostawić sobie kilka płytek w zapasie. Jeżeli za kilka lat konieczny będzie remont fragmentu łazienki, naszych płytek może już nie być w sprzedaży.  

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA