Jak dobrać kabinę prysznicową do Twojej łazienki ?
Wczytuję dane...

Jak dobrać kabinę prysznicową do Twojej łazienki ?

Aranżując łazienkę często stajemy przed dylematem: wanna czy kabina prysznicowa. Ale jeżeli już zdecydujemy się na kabinę prysznicową to również nie oznacza to całkowitego rozwiązania problemu, ponieważ pojawia się kolejne pytanie: jaką kabinę wybrać? Oczywiście przede wszystkim ostateczna decyzja powinna zależeć od naszych potrzeb, możliwości finansowych i wystroju łazienki.

Kształt i rozmiar kabiny

To pierwsza i najważniejsza rzecz - ile mamy miejsca w łazience oraz gdzie ma stać kabina. Jeżeli mówimy o kabinach prysznicowych z brodzikiem, to mamy do wyboru różne kształty w zależności od kształtu naszej łazienki: kwadratowe, prostokątne, półokrągłe i okrągłe. Wymiary proponowane przez producentów też są różne, choć oczywiście standardowe rozwiązania są zawsze tańsze. Ale możemy mieć kabiny całkiem niewielkie, np. 70x 70 cm, większe, np. 90 x 90 i jeszcze większe o zróżnicowanych długościach i szerokościach.

Dodatkowo możemy mieć kabiny narożne lub przyścienne. To, na zakup jakiej kabiny się zdecydujemy, w znacznym stopniu determinuje miejsce i powierzchnia.Jeżeli mamy więcej miejsca, to kabina powinna być większa tak, aby zapewnić nam swobodę ruchów i komfort podczas kąpieli. Dodatkowo w takiej kabinie możemy zamontować panel np. z hydromasażem. W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się narożne kwadratowe lub półokrągłe kabiny.

Kabina z brodzikiem czy bez?   

To również zależy od ilości miejsca, naszych potrzeb i możliwości przestrzennych oraz finansowych. Kabiny z brodzikami są najbardziej popularne, łatwiejsze w montażu i często spełniają dodatkowe funkcje, np. wanny, na którą nie możemy sobie pozwolić w małej łazience. Kabiny bez brodzika są nowoczesne, efektowne, eleganckie, ale nie zawsze można je wykonać, zwłaszcza w starych mieszkaniach, ze względu na ograniczenia budowlane. Dodatkowo, ponieważ wymagają zainstalowania przez specjalistę, często są rozwiązaniem droższym.

Rodzaje kabin

Na rynku dostępne są kabiny profilowe, które są dość ekonomiczne, ponieważ najczęściej wykonane są aluminium. Profile, które łączą elementy mają wmontowane magnesy, dzięki którym drzwi się nie rozsuwają. Mamy też kabiny bezramowe, wykonane z wysokiej klasy szkła oraz stali, które bardzo ładnie i nowocześnie wyglądają i świetnie odnajdują się w dużych łazienkach, oraz kabiny zbudowane z dużych tafli szkła i tylko pionowych profili lub ramy zewnętrznej – dedykowane raczej do łazienek w nowoczesnym stylu. Pamiętajmy, że szkło w kabinach jest hartowane i tym samym jest bezpieczne w użyciu. Dodatkowo zarówno drzwi szklane jak i aluminiowe mogą mieć różne wzory, różną fakturę. Najdroższe są szklane tafle ze specjalnie dla nas grawerowanym wzorem.

Jakiegokolwiek rozwiązanie nie wybierzemy pamiętajmy, że najważniejsze jest to, abyśmy mogli komfortowo wejść do kabiny i spokojnie się w niej wykąpać. 

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA