Jaki brodzik wybrać ?
Wczytuję dane...

Jaki brodzik wybrać ?


Jeżeli już decydujemy się na zamontowanie prysznica z brodzikiem w naszej łazience, stajemy przed kolejnym pytaniem – jaki brodzik wybrać? Do wyboru mamy brodziki głębokie i całkiem płytkie, w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Wybór modelu powinien być uzależniony od wielkości łazienki, naszych potrzeb i oczywiście stylu łazienki i naszego gustu. Im mniejsze pomieszczenie, tym bardziej praktyczny będzie brodzik narożny półokrągły lub kwadratowy. Najmniejsze brodziki mają wymiary nawet 70x70 cm. Warto jednak zadbać również o komfort kąpieli. Większą swobodę ruchów zapewnią nam większe, prostokątne brodziki. 

Standardowy brodzik

Standardowy brodzik ma od 8 do 15 cm. głębokości i jest najbardziej popularnym typem brodzika montowanym w naszych łazienkach. Stosunkowo łatwo do niego wejść osobom bez żadnych ograniczeń ruchowych. Łatwo również utrzymać go oraz łazienkę w czystości, ponieważ woda podczas kąpieli nie wylewa się na zewnątrz.

Brodzik głęboki

Głęboki brodzik może mieć nawet do 30 cm. wysokości. Aby do niego wejść, należy zrobić więc czasami duży krok. Osobom z problemami ruchowymi może być ciężko korzystać z tego typu rozwiązania. Jest stosowany głównie w malutkich łazienkach, w których pełni równocześnie funkcję wanny. Niektóre tego typu brodziki mają również uformowane fabrycznie siedzisko.  Często decydują się na nie rodziny z małymi dziećmi. Tego typu brodzik może być wykończony plastikową obudową, maskującym panelem akrylowym lub płytkami ceramicznymi czy mozaiką.

Brodziki standardowe lub głębokie montujemy przeważnie na specjanym nośniku styropianowym, bądź na nóżkach. 

Niskie brodziki

Coraz częściej decydujemy się na bardzo niskie brodziki, które nie tylko nowocześnie, lekko i estetycznie wyglądają, ale również są wygodne dla osób niepełnosprawnych. Najniższe modele mogą mieć głębokość ok. 1 – 1,5 cm i wysokość do 5 cm. Można je montować bezpośrednio na podłodze lub wpuścić w podłogę. Taki brodzik jest łatwy w montażu i sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej łazience. Jeżeli chcemy zamontować taki brodzik, powinniśmy pomyśleć o tym przed wykonaniem łazienki ponieważ syfon oraz rura odpływowa wymagają wykutego miejsca w posadzce. 

Z brodzików niskich warto polecić producenta Radaway Delos lub Giaros.

jaki_brodzik_wybrac2

Materiał

Brodziki mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo popularne i lekkie brodziki akrylowe są „ciepłe”, gładkie i łatwe w utrzymaniu. Przeciwnicy uważają, że są podatne na zarysowania i matowienie. Brodziki ceramiczne są cięższe od akrylu i droższe od akrylu czy stali. Są idealnie gładkie, trwałe i odporne na zarysowania. Przeważnie montowane są bezpośrednio na podłodze. Brodziki stalowe, pokryte emalią, są trwałe i mają twardą powierzchnię. Są odporne na wszelkie chemikalia. Brodziki z kamienia naturalnego lub konglomeratów są niezwykle trwałe i efektowne. Nadają wnętrzu luksusowego i naturalnego zarazem charakteru.

Kolory i wzory

Ze względu na różne oczekiwania klientów pojawiły się już brodziki w kolorach innych niż biały np. grafitu lub beżu, i nietypowych wzorach, np. w kształcie talerza. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ich dostępność jest ograniczona, a cena na razie przewyższa te, w kolorze białym. 

Przy wyborze brodzika półokrągłego warto posłużyć się istruckją mierzenia promienia brodzika: LINK

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA