Akcesoria łazienkowe
Wczytuję dane...

Akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe są niezwykle istotnym elementem każdej łazienki. Bez nich pomieszczenie traci na funkcjonalności i designie. To, jakie dodatki dobierzemy do aranżowanego pomieszczenia kąpielowego zależy w dużej mierze od tego, w jakim stylu ją urządziliśmy. Konieczne jest kupienie mydelniczki bądź dozownika na mydło, wieszaków czy uchwytów na ręczniki, akcesoriów do mycia zębów, uchwytu na papier toaletowy, pojemnika i szczotki do toalety, dywaniku łazienkowego (bądź maty), kosza na śmieci i innych dowolnych akcesoriów. Producentem, które oferuje na rynku produkty znakomitej jakości, jest na przykład: Tiger, Omnires czy Stella.

Czy akcesoria są ważne w łazience?

Są bardzo ważne! Jeżeli chcemy, by łazienka wyglądała stylowo i była funkcjonalna, to musimy zaopatrzyć się w wyżej wymienione dodatki. Większość z nich służy bowiem przechowywaniu przydatnych detergentów czy elementów, ale i wprowadza porządek oraz ład w pomieszczeniu kąpielowym. Każdy z akcesoriów powinien zostać umiejscowiony tak, by wyglądał dobrze i służył swoją funkcjonalnością. Dodatki łazienkowe nie mogą jednak zakłócać czynności higienicznych, jakie wykonujemy na co dzień.

Jak wybrać dodatki?

Przed zakupem jakiegokolwiek dodatku do pomieszczenia kąpielowego musimy dokładnie się mu przyjrzeć. Zdecydowanie prościej jest to zrobić, kiedy wykańczamy nowe mieszanie. Mamy wtedy już zazwyczaj określoną swoją wizję i wybranie akcesoriów jest już tylko wisienką na torcie. Jeżeli jednak decydujemy się na zmianę samych dodatków łazienkowych w kilkuletniej łazience, to często będzie wiązało się to ze zmianą całego charakteru pomieszczenia. Jednak, dzięki akcesoriom, niewyraźne bądź niesprecyzowane do końca wnętrze może zyskać na stylu i wyrazistości.

Każdy element dekoracji powinien być dopasowany do całości aranżacji łazienki. Jeżeli mamy ją w stylu modernistycznym, to świetne będą wszelakie metaliczne dodatki o prostych formach. Jeżeli jest to styl wiejski, to podstawą będę kwieciste elementy dekoracyjne. Klasyczne wnętrza wymagają z kolei stonowanych barw akcesoriów i nienagannej formy, na przykład z naturalnego kamienia. Zazwyczaj to właśnie aranżacja pomieszczenia kąpielowego wpływa na wybór samych dodatków. Trzeba pamiętać o tym, że źle dobrane dodatki potrafią skutecznie zepsuć wizję nawet najlepiej zorganizowanym aranżacjom.

Akcesoria jako elementy wyróżniające łazienkę

Jeżeli chcemy, by nasza łazienka nabrała charakteru, ożywmy ją jakimś dominującym kolorem. Na przykład w łazience, gdzie dominuje biel i czerń, postawmy na bordowe dodatki. Warto skupić się wtedy na jednym kolorze wszystkich akcesoriów łazienkowych, by podkreślić styl pomieszczenia. Musimy pamiętać, że zbyt duża różnorodność w kolorach (i wzorach) może zaburzyć ład pomieszczenia. Trzeba więc należy dobierać dodatki tak, by stanowiły one wszystkie spójną całość. Ułatwiają to znacznie dzisiejsi producenci, którzy oferują nam zestawy łazienkowych akcesoriów, przez co prawdopodobnie nie wpadniemy w kompozycyjną pułapkę.


ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA