Łazienka na poddaszu
Wczytuję dane...

Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu

Poddasze jest niesamowitym miejscem w domu, owianym lekką tajemnicą. Przestrzeń, jaka tam się znajduje, nie jest zbyt prosta do urządzenia. Bowiem poddasze to same… Skosy. A gdyby tak urządzić tam łazienkę

Oczywiście, nie będzie do łatwe zadanie, właśnie przez wspomniane wcześniej cięte skosy. Należy więc przygotować bardzo dobry projekt, który wykaże rozmieszczenie całego sprzętu w łazience i, tym sposobem, umożliwi mu bycie funkcjonalnym. W łazience na poddaszu liczy się bowiem każdy centymetr posiadanej tam powierzchni. Poddasze najczęściej wykorzystywane jest do urządzenia na nim sypialni. Łazienkę jest tam urządzić zdecydowanie trudniej. W sypialni bowiem możemy przestawiać meble dowolnie  aż do momentu, kiedy ich rozmieszczenie będzie nam odpowiadało. Jednak, jeżeli ustawimy w łazience ceramikę, kabinę czy wannę, to prędko ich już nie przestawimy. Skosy są dla łazienek sporym utrudnieniem, jednak nie do nie pokonania! Dlatego warto poświęcić większą uwagę projektowi pomieszczenia kąpielowego.

Łazienka musi być praktyczna!

Musimy pamiętać o tym mimo świadomości, że przy jej urządzaniu będziemy mieć trochę problemów z ciętymi skosami dachu, podpórką konstrukcyjną bądź belkami. Trzeba liczyć się z tym, że im mniejsze jest nachylenie dachu, tym mniejsza okazuje się być różnica między powierzchnią całkowitą a użytkową. Dlatego tak ważne będzie, by aranżować ją w sposób praktyczny. Pod skosami świetnie wyglądają wanny z obudową, najlepiej w klimatycznym wzorze. Dobrze też, żeby zlew był szeroki, a do niego zostało dobrane odpowiednio duże lustro (może warto zainwestować w te ledowe?). To, co przyczynia się do uroku łazienki na poddaszu, to naturalne światło. Mamy tam bowiem możliwość montażu okien, które doświetlą nam za dnia całe pomieszczenie kąpielowe. Przy praktycznej łazience dobrze, żeby zbędne rzeczy chować do mebli czy organizerów łazienkowych. Ważne, żeby sufit pod skosem był w jasnym kolorze, najlepiej białym. Sufit pomalowany na ciemno może bowiem przytłaczać całe pomieszczenie i zmniejszać optycznie przestrzeń.

W czym się kąpać pod skosem?

Wiadomo, że będzie to albo wanna, albo prysznic. Jeżeli cenimy sobie relaksowanie się, długie wieczory przy gorącej, aromatycznej kąpieli i wygodną pozycję, to wybierzmy wannę. To najlepsza opcja także dla par z małymi dziećmi (łatwo je w niej wykąpać). Oczywiście, możemy też zawiesić zasłonę czy parawan nad wanną, ale do łazienki na poddaszu raczej nie będzie to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że taka zasłona może znacznie przytłoczyć pomieszczenie i może się okazać ciężka do zamontowania. Jeżeli jednak lubimy oszczędzać wodę i szybko się kąpać, to najlepszym wyborem będzie, rzecz jasna, kabina prysznicowa na wymiar. To dobra opcja dla posiadaczy niewielkiego poddasza, gdzie liczy się funkcjonalność sprzętów sanitarnych w przestrzeni.

Wszystko zależy więc od naszego gustu, preferencji oraz posiadanej przestrzeni na poddaszu. Wanna będzie zajmować trochę więcej miejsca, niż kabina. Jednak zdecydowanie prościej umiejscowić ją w łazience na poddaszu, bo wciśnie się niemal w każdy róg pomieszczenia. Kabina prysznicowa z kolei jest dość wysoka, a do dyspozycji na poddaszu mamy tylko dwie proste ściany. Jednak, robiąc kabinę na wymiar, zyskamy świetny i praktyczny sprzęt sanitarny. Wszystko jest więc kwestią naszych preferencji.


ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA