Na co zwracać uwagę przy remoncie łazienki?
Wczytuję dane...

Na co zwracać uwagę przy remoncie łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu – z jej zasobów korzystają wszyscy domownicy, dlatego też ważne jest nie tylko wykończenie, ale przede wszystkim odpowiednie wyposażenie łazienki. Kwestia ta dotyczy przede wszystkim wyboru pomiędzy kabiną prysznicową i wanną.

Duża i wygodna kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa kojarzy się przede wszystkim z małymi łazienkami, przede wszystkim ze względu na niewielkie wymagania metrażowe. Okazuje się jednak, że kabina prysznicowa wcale nie musi być mała – na rynku znaleźć można wygodne, duże i przestronne modele, dostosowane do potrzeb całej rodziny. Jest to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach, w których priorytetem jest wygoda, przestrzeń i niebanalna stylistyka.
Duża kabina prysznicowa pozwala stworzyć swoisty salon kąpielowy – wygodny i funkcjonalny. Dostępne na rynku modele często łączą nowoczesna stylistykę z funkcjonalnością, zapewniając wygodne i komfortowe miejsce kąpielowe dla wszystkich domowników.

Kabina prysznicowa i wanna w jednym

Zdarza się jednak, że część członków rodziny preferuje kąpiel w tradycyjnej wannie, natomiast część woli kabinę prysznicową. Umieszczenie obu urządzeń w łazience często okazuje się niemożliwe, przede wszystkim ze względu na ograniczony metraż, warto jednak pamiętać, że istnieje wanna z parawanem, która pozwala połączyć obydwa rozwiązania kąpielowe.
Godny podkreślenia jest fakt, że wanna z parawanem często pełni jednocześnie funkcję stricte praktyczną i estetyczną, stanowiąc efektowną ozdobę łazienki.
Umieszczony w obrębie wanny parawan pozwala skorzystać z orzeźwiającego lub relaksującego prysznica, bez obawy, że zachlapana zostanie cała łazienka. Wśród propozycji znaleźć można parawany dedykowane do konkretnej wanny, jak również niezintegrowane z wanną – tego typu rozwiązania najczęściej ą montowane w ścianie.

wanna_z_prysznicem

A może wanna wolnostojąca?

Miłośnicy elegancji oraz gorących i długich kąpieli mogą natomiast zdecydować się na eleganckie wanny wolnostojące, charakteryzujące się wyrafinowanym designem. W sklepach znaleźć można szeroki wachlarz modeli – zarówno nowoczesnych, jak i stylowych.
Niepodważalną zaletą, jaką posiadają wanny wolnostojące, są doskonałe właściwości termoizolacyjne, zapewniające długą i komfortową kąpiel.
Wanny wolnostojące doskonale komponują się z każdą aranżacją łazienkową – zarówno współczesną, jak i klasyczną, należy jednak pamiętać, że urządzenia te wymagają odpowiedniej przestrzeni, która pozwoli na optymalną ekspozycję wanny, pełniącej – nota bene – jednocześnie funkcję użytkową, jak i stricte estetyczną.

Na_co_zwracac_uwage_przy_remoncie_lazienki

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA