Zestawy natryskowe do łazienek
Wczytuję dane...

Zestawy natryskowe do łazienek

Zestaw natryskowy to rzecz niezbędna w mieszkaniu, a dokładniej w każdej łazience. Trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt niezależnie od tego, czy posiada się wannę czy prysznic. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych np. plytki-lazienki.pl można dostać zestawy natryskowe w różnych rozmiarach, kształtach, jak również do samodzielnego montażu. Wśród nich wyróżniają się zestawy wystające w całości, zestawy podtynkowe, natynkowe, z termostatem. Czasy, kiedy do wyboru była tylko prosta, metalowa rurka ze skromną baterią prysznicową, minęły. Obecnie sama bateria potrafi być bardzo różnorodna, mieć wiele rozmiarów i funkcji, np. skraplania wody niczym jak deszcz.

Podstawowy zestaw natryskowy montuje się w kabinie prysznicowej albo przy wannie, bądź na wannie. W przypadku wanny można skorzystać z dwóch rozwiązań – bateria może znaleźć się na wannie, wraz z wężem prysznicowym lub może być na niej, a reszta zestawu zamontowana zostanie w ścianie tak, aby można było korzystać z prysznica jak w kabinie. Wtedy zestaw natryskowy można wybrać zgodnie ze swoimi upodobaniami – prosty, bardziej rozbudowany czy też wielofunkcyjny.

W przypadku tradycyjnych, podstawowych zestawów natryskowych najlepiej nie wybierać modeli najtańszych, lecz droższe, wykonane z dobrej jakości metali i z np. mosiężnymi przełącznikami. Taki zestaw zazwyczaj posiada ramię do montażu, węża prysznicowego oraz węża podłączeniowego do baterii prysznicowej. Deszczownica może być regulowana i dawać ciągły strumień wody albo wodę w postaci deszczu, jeśli nie masz ochoty na mocny prysznic, a jedynie opłukanie się wodą – ciepłą lub chłodną.

Zestawy natryskowe podtynkowe prezentują się równie atrakcyjnie i także można wybierać i przebierać w ich rodzajach. Takie zestawy są przeznaczone do zabudowy baterii w ścianie. Daje to bardzo estetyczne, nowoczesne wrażenie. Tutaj polecić możemy zestaw natryskowy podtynkowy Omnires Fresh SYSFR11. Zestaw taki doskonale sprawdza się w łazienkach nowoczesnych, w których dąży się do zminimalizowania zbędnych elementów poprzez ich ukrycie. Po zabudowaniu zestawu na zewnątrz wystaje jedynie deszczownica, panel sterujący i drążek słuchawki. Może przybrać on formę tradycyjną lub składać się z rzędu poziomych, bądź pionowych pokręteł. Regulują one zarówno temperaturę, jak i moc wody oraz funkcje natrysku. Coraz częściej do podstawowych funkcji należy masaż, deszcz, deszcz mieszany z normalnym strumieniem wody. Warte uwagi zestawy podtynkowe są też producenta Kohlman z punktowym uchwytem słuchawki.
zestawy_natryskowe_do_lazienek

W przypadku zestawów natynkowych zasada jest, jak łatwo się domyślić, przeciwna i nie cały zestaw jest zabudowany. Wystającym elementem jest podstawa zestawu, czyli pręty podtrzymujące baterie są widoczne, nie zabudowane w ścianie, pod kafelkami. Metalowe, połyskujące lub matowe także mogą stanowić ozdobę łazienki, zwłaszcza że coraz częściej wyglądają bardzo estetycznie. Nie zaburzają estetyki pomieszczenia i mogą być albo bardzo rozbudowane, albo skromne z podstawowymi elementami, np. regulacją wysokości węża prysznicowego.

Do wyboru są również zestawy natryskowe z termostatami. Jest to przydatny element regulujący stały przepływ, a przede wszystkim temperaturę wody. Dzięki temu nie zachodzi ryzyko, że woda nagle stanie się przesadnie zimna albo gorąca i dojdzie do poparzeń. Zestawy z termostatem nie są przesadnie rozbudowane, wyglądają estetycznie, jednocześnie pełniąc swoje funkcje.


ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA