Jak szybko i trwale zabudować wannę lub brodzik?
Wczytuję dane...

Jak szybko i trwale zabudować wannę lub brodzik?

Kupiłeś brodzik lub wannę i chcesz bez pomocy fachowców samodzielnie je zabudować kafelkami? Oto dwie uniwersalne metody z którymi każdy sobie poradzi.

Jedną z metod jest montowanie zabudowy na tzw. nośniku wykonanym ze styropianu. Nośniki składają się modułu głównego oraz przedłużki dającej możliwość dobranie długości nośnika do wymiaru wanny czy brodzika. Jeśli zdarzy się, że wybrany przez nas kształt wanny lub brodzika jest bardzo nietypowy to można go kupić na zamówienie. Wielu producentów wychodzi do klientów z takim udogodnieniem. Powierzchnia ścianek nośnika umożliwia łatwe i szybkie przyklejenie do niego płytek ceramicznych, stanowiąc pewną i równą obudowę pod płytki. Sam montaż jest czysty i nieskomplikowany. Kiedy nośnik składa się z licznych elementów to po jego złożeniu poleca się dodatkowo scalić go siatką np. z włókna szklanego.

Do cech użytkowych można w tym przypadku zaliczyć m.in. wysoką izolację termiczną
(woda w wannie zamontowanej na styropianowym nośniku wolniej straci swoja temperaturę), odporność na wilgoć, szybki demontaż całości bez ryzyka uszkodzenia glazury. Dzięki podparciu nośnika jendocześnie na rantach, jak i na dnie, mamy gwarancję stabilności brodzika czy wanny. Gdy zdecydujemy się na nośnik to z całą pewnością wpłynie to na obniżenie całości kosztu zabudowy w porównaniu do tej tradycyjne, gdyż płytki kleimy do ściany nośnika, zatem nie ma konieczności budowania ścianek.

Drugą metodą zabudowy jest zastosowanie elastycznej obudowy podpłytkowej.
Jest to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane z reguły w przypadku wanien półokrągłych i owalnych. Takie obudowy wzmocnione są siatką, dlatego łatwo jest je dopasować do każdego łuku wanny. Elastyczność obudowy powoduje, że sprawdzi się w prawie każdym brodziku lub wannie. Wanny lub brodziki opierają się na całej długości rantu obudowy. Klienci mają możliwość wyboru zabudowy elastycznej w wersji do oklejenia płytkami równo z rantem wanny, ale też z możliwością wykonania półki wzdłuż jej rantu.

Bez względu na wybór rozwiązania montażu zabudowy, konieczna będzie oczywiście poziomnica, a także pianka do montażu i specjalny klej do płytek.

Do zabudowy wanien i brodzików polecamy nośniki i obudowy styropianowe polskiego producenta Schedpol.

Jak_szybko_i_trwale_zabudowac_wanne_lub_brodzik

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA