Niezbędne elementy wyposażenia każdej łazienki
Wczytuję dane...

Niezbędne elementy wyposażenia każdej łazienki

Kompletując wyposażenie łazienki należy odpowiedzieć sobie na przynajmniej kilka pytań, wśród których jedno z najważniejszych dotyczy tego, jakie meble i akcesoria łazienkowe powinny się w niej znaleźć. W większości przypadków decyduje o tym gust kupującego i uwarunkowania lokalowe, istnieje jednak pewne minimum, którego nie może zabraknąć bez względu na okoliczności.

Wanna czy kabina prysznicowa ?

Pytanie o to, czy w łazience powinna znaleźć się wanna, czy też prysznic, należy do tych, które zadaje się w pierwszej kolejności. Nie da się przy tym ukryć, że nie ma na nie jednej tylko odpowiedzi. Najczęściej decydują zresztą nie tylko przyzwyczajenia kupujących, ale również warunki lokalowe. Wanny owalne i okrągłe wyglądają znakomicie, a kąpiel w nich to przyjemność tak fizyczna, jak i czysto psychiczna. Trudno jednak myśleć o nich, gdy łazienka jest niewielka, a nam marzy się także kilka innych mebli. Także kabiny prysznicowe mogą okazać się bardziej kontrowersyjne niż początkowo skłonni bylibyśmy sądzić. Z jednej strony, zajmują niewiele miejsca, z drugiej jednak kojarzą się z pewnymi wyrzeczeniami, powszechnie są bowiem uważane za niezbyt komfortowe. Na szczęście, tak zwolennicy wanien, jak i kabin mogą znaleźć rozwiązania, które będą ich satysfakcjonować. Wanny prostokątne zajmują znacznie mniej miejsca niż ich wolnostojące odpowiedniki, a potrafią być równie szykowne i równie dobrze wyposażone. Z kolei kabiny prysznicowe wcale nie muszą posiadać jedynie swojej okrojonej wersji. Z myślą o miłośnikach luksusu produkuje się dziś kabiny masażowo-parowe, z których zwyczajnie nie chce się wychodzić.

Niezbedne_elementy_wyposazenia_kazdej_lazienki

Płytki, czy tapeta?

Nie tylko meble łazienkowe są w stanie budzić nasze kontrowersje. Pytanie o to, czy lepiej wyposażyć pomieszczenie to w płytki ceramiczne, czy też postawić na tapety, również potrafi elektryzować osoby starające się udzielić na nie odpowiedzi. Ponownie też nietrudno się domyślić, że nie ma takiej, która wszystkich mogłaby usatysfakcjonować. Tapety są relatywnie tanie, szybko jednak się niszczą stawiając lokatorów przed koniecznością dokonania kolejnego remontu. Z kolei płytki, choć piękne i modne, wiążą się z koniecznością wydania dość dużych pieniędzy. Do niedawna przeciwnicy tych ostatnich przypominali również, że płytki nie radzą sobie najlepiej w tak wilgotnym pomieszczeniu, jak łazienka, dziś jednak problem ten nie jest już aż tak dotkliwy. Wszystkie liczące się filmy wprowadziły już do swojej oferty rozwiązania o parametrach uzasadniających umieszczenie ich właśnie w łazience.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA