10 pomysłów na łazienkę rustykalną, czyli jak z łazienki zrobić n
Wczytuję dane...

10 pomysłów na łazienkę rustykalną, czyli jak z łazienki zrobić naturalną i nowoczesną przystań

W nowoczesnym i zabieganym świecie ludziom potrzebne jest miejsce, gdzie mogą się wyciszyć i zupełnie odciąć od gwaru  i powszechnej cyfryzacji. Nie od dziś łazienka kojarzy się z miejscem, gdzie zatopieni w pianie po uszy uciekamy od nawału obowiązków.

Jak jednak sprawić, żeby twoja łazienka swoim wystrojem zbliżała cię do natury, a jednocześnie byś mógł korzystać z nowoczesnych i wygodnych rozwiązań technicznych? Odpowiedzią jest styl rustykalny, który spełni wszelkie twoje wymogi funkcjonalności i zapewni idealne otoczenie, do odpoczynku i relaksu.

Jeśli jednak nie wiesz, jak to urządzić, to podpowiemy ci kilka rozwiązań:

- Najważniejsze w rustykalnej łazience, są materiały. Dominować powinny naturalne surowce, takie jak drewno i kamień, cegła. Wystarczy odpowiednio zaimpregnować i zabezpieczyć je przed szkodliwą działalnością wilgoci. Inną opcją, która sprawdza się równie dobrze, są materiały, które swoim wyglądem przypominają drewno lub kamień, jednak dużo lepiej znoszą obecność wilgoci. Najlepszym przykładem są listwy drewnopodobne lub tapety na ścianę, które imitują cegły.

- Jednym z lepszych miejsc, gdzie można wykorzystać drewno, są szafki. Jak wiadomo łazienka bez nich nie może się obejść, jednak pytanie brzmi, czy musi ona być drewniana? Niekoniecznie! Z drewnem i kamieniem pięknie kontrastują białe szafki, które rewelacyjnie odcinają się od reszty pogłębiając efekt rustykalnego wnętrza. Doskonale do tego zadania nada się szafka podumywalkowa z szufladami i umywalką Antado Rustic.


- Kolejną bardzo ważnym i znaczącym elementem rustykalnej łazienki są baterie umywalkowe, które choć niewielkie nadają łazience specyficznego charakteru. Wspaniałym przykładem jest Omnires Armance bateria umywalkowa, wykonana z miedzi, a jeśli masz sporą łazienkę i umywalka również jest duża, to najlepszym rozwiązaniem jest Omnires Armance bateria umywalkowa 3-otworowa miedź antyczna, która pięknie wkomponuje się do rustykalnej łazienki z duża umywalką i kontrastowo białą szafką pod spodem.

- Jeśli chcemy sprawić, żeby nasza łazienka była piękna i miała wyrazisty charakter, warto dodać dodatki w naturalnych kolorach. Choć styl rustykalny nie zawiera w sobie wiele dodatków, to te, które mają na celu upiększyć wnętrze, powinny występować w naturalnych kolorach, które swoją obecnością pogłębią efekt bliskości z naturą. Takimi kolorami może być zieleń, brązy i rudości oraz takie kolory jak gołębia biel czy kolor stalowy.

- Jeśli nasza łazienka ma być ostoją relaksu, to konieczną pozycją jaka musi się w niej znaleźć jest wanna wolnostojąca. Wartościowym przykładem jest wanna Besco Otylia 160x77cm Wanna owalna Retro biało-czarna+nogi białe, która swoim wyglądem wpasowuje się do stylu wnętrza, a jej głębokość, zapewni wielką przyjemność z korzystania, gdyż po długim dniu będzie można śmiało zatopić się w gorącej wodzie po szyje i skutecznie uciec od ciążących obowiązków.
besco_otylia_czarna


- Niestety nie w każdym mieszkaniu znajdzie się miejsce na wannę. Nie oznacza to jednak, że nie można wówczas urządzić łazienki w stylu rustykalnym. Należy wówczas jedynie upewnić się, że kabina prysznicowa jest wystarczająco rustykalna. Sprawdzą się w tej roli kabiny: Radaway Modo New Black II 90x200 Factory kabina Walk-in i New Trendy New Modus Black Walk-In 90x200cm przejrzyste.  Jest również kabina w nieco bardziej minimalistycznym stylu, która również rewelacyjnie dopasuję się do stylu wnętrza. Jest to New Trendy New Modus Black kabina Walk-In 90x200cm przejrzyste EXK-0106.

kabina_rustykalna
- Jeśli chcesz przerobić swój stary prysznic lub murowaną kabinę prysznicową, to wystarczy zaopatrzyć się w komplety łazienkowe, takie jak Omnires Armance kompletny łazienkowy system podtynkowy chrom SYSAM10CR, Omnires Art Deco kompletny zestaw podtynkowy miedź antyczna SYSAD28ORB czy  Omnires Art Deco system prysznicowy miedź antyczna AD5144OR. By dokonać wyboru, należy skupić się na tym, czy chcemy by przeważała u nas miedź, czy chromowane elementy będą wyglądać lepiej. Dobrą opcją jest również wymiana samej słuchawki prysznicowej. Wybór jest ogromny i z łatwością coś dopasujesz do swojej łazienki pod linkiem https://plytki-lazienki.pl/q/?keywords=omnires%20art%20deco.

- Wspaniale w łazience rustykalnej odnajdą się drewniane stołki i półeczki, na których postawimy drobne dodatki. Takie drewniane elementy, choć funkcjonalne, wspaniale sprawdzają się jako ozdoby.

- Nie byłoby łazienki bez kompaktu WC. Nie każdy jednak nadaje się do takiej specyficznej łazienki, dlatego najlepiej wybrać, z modeli umieszczonych na stronie https://plytki-lazienki.pl/q/?keywords=kerasan%20retro%20wc%20kompakt.

Najważniejsze jednak w meblowaniu łazienki jest to, by odpowiednio go wykończyć. Kontrasty, surowe materiały, kwiaty i mosiężne klamki oraz kurki, nadadzą odpowiedniego charakteru i głębokiego wyrazu, a nasza łazienka stanie się piękna ostoją nawiązującą do natury.

10_pomysłow_na_lazienke_rustykalna_czyli_jak_z_lazienki_zrobic_naturalna_i_nowoczesna_przystan

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA