Kabiny prysznicowe z brodzikiem
Wczytuję dane...

KABINY PRYSZNICOWE Z BRODZIKIEM

Brodzik w kabinie prysznicowej to bardzo pożyteczna rzecz. Jeżeli ma wysoki brzeg, może zgromadzić nam wodę do ręcznego prania lub kąpieli. Jeżeli mamy małe dziecko, możemy wykąpać je w brodziku (o ile dziecko nie potrzebuje już wanienki). Jeżeli jesteśmy nieco starsi, możemy skorzystać z wyprofilowanego siedziska, by zażyć bezpiecznej kąpieli. Również właściciele zwierząt będą z brodzika zadowoleni, bo z łatwością można wyczyścić w nim psa z brudnej sierści po spacerze.

Do czego właściwie brodzik?

Odpowiednio zabudowany brodzik potrafi skutecznie dopełnić zaaranżowaną przez nas wcześniej łazienkę, będąc także po prostu świetną dekoracją. Zadaniem brodzika w kabinie prysznicowej jest głównie zamaskowanie elementów wodnej instalacji, a także utworzenie doskonałych warunków do skutecznego odpływu wody. Co ciekawe, jeśli posiadamy kabinę prysznicową z brodzikiem zbudowanym na nośniku styropianowym, to będzie on tłumił hałas lejącej się na niego wody. Dodatkowo, zbierająca się tam woda będzie wolniej stygła, tym samym będąc termostatem dla naszej kabiny (i ciała!).

Brodzik wysoki czy niski?

Jeżeli decydujemy się na wysoki brodzik, może się on stać niestety trudną przeszkodą do pokonania dla osób starszych i schorowanych. Wychodzenie z wysokiego brodzika to zadanie dla sprawnych ludzi, gdyż może skutkować zachwianiem, a czasami utratą równowagi przez swoją zabudowę. Jednak, wysokie brodziki w kabinie prysznicowej wyróżniają się niebanalnym designem i formą. Warto jednak stosować te niskie brodziki, które tylko delikatnie wystają nad poziomem podłogi. Taki brodzik będzie również świetnym elementem zarówno funkcjonalnym, jak i aranżacyjnym w pomieszczeniu kąpielowym. Nie przytłoczy nam też przestrzeni, jeżeli mamy jej niewiele. Z niskich brodzików możemy polecić model Doros producenta Radaway natomiast wysokie Artus producenta New Trendy.

brodzik_wysoki_czy_niski

Typy i materiały brodzików w kabinie

Taka prawda, że ile kształtów kabin prysznicowych, tyle typów brodzika. Do wyboru jest kilka opcji brodzika, na przykład poniższe trzy:

- półokrągły – do kabin umieszczanych na styku sąsiadujących ze sobą dwóch ścian,
- kwadratowy – do kabin narożnych i przylegających do jednej ściany,
- prostokątny – do kabin narożnych oraz umiejscowionych pod jedną ścianą.

kabiny_prysznicowe_z_brodzikiem


Najczęściej spotykanym materiałem brodzika jest akryl. Dzięki niemu rzadziej ślizgamy się, wychodząc czy poruszając się w brodziku. Jest on niezwykle lekki i miły w dotyku oraz łatwo się go montuje. Kolejnym materiałem jest konglomerat, który charakteryzuje się twardością, ponieważ ma składzie marmur. Dlatego materiał ten jest odporny na pleśń bądź grzyby. Inne materiały do wykonania brodzików w kabinie prysznicowej to, na przykład, stal emaliowana, granit bądź ceramika i pianka polistyrenowa (taki brodzik służy do obudowania go płytkami).


Rynek obfituje dzisiaj w kabiny prysznicowe z brodzikami o różnych kształtach, rozmiarach, materiałach i możliwościach zabudowy. Warto więc sprecyzować swoje wymagania i zdecydować się na taki model kabiny z brodzikiem, który będzie pasował nam wizualnie oraz spełniał swoje podstawowe i istotne dla nas funkcje.

kabine_prysznicowa_z_brodzikiem

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA