Wanna czy prysznic?
Wczytuję dane...

Wanna czy prysznic?

Aranżując swoje mieszkanie czy dom, zastanawiamy się zawsze nad wszystkimi szczegółami. Staramy się tak dopasować do siebie poszczególne elementy, żeby idealnie ze sobą współgrały. To ważne we współczesnych wnętrzach, które muszą nie tylko być funkcjonalne, ale i ładne. Jeśli chodzi o łazienkę, wiele osób ma szczególne wątpliwości. Przede wszystkim chodzi o wybór pomiędzy wanną a prysznicem, które to elementy służą do zażywania higieny osobistej, jednak każdy posiada swoje wady i swoje zalety. Co lepiej wybrać i kiedy?

Wanna a prysznic - porównanie

W domu czy mieszkaniu można zamontować zarówno wannę, jak i prysznic. Wszystko zależy zwykle od chęci i potrzeb konkretnych mieszkańców, przy czym liczą się także ich możliwości finansowe oraz ilość dostępnego w pomieszczeniu miejsca. Na wannę trzeba go o wiele więcej, więc nie wszędzie uda się ją wstawić. Właściciele domów piętrowych zwykle decydują się umieścić na dole prysznic, a na górze wannę, by korzystać z niej jako z prywatnej łazienki. Ta dolna traktowana jest jako bardziej gościnna, przeznaczona dla odwiedzających.

Wanny wolnostojące zapewniają większą wygodę - można w nich spędzić mnóstwo czasu w kąpieli. Wanna jest o tyle praktyczna, że najczęściej można w niej zamontować również osłaniające drzwiczki, albo skorzystać ze zwykłej zasłony. Przy kranie można zamontować także prysznic i korzystać z niego, gdy kogoś najdzie ochota. W kabinie prysznicowej zwykle bierze się szybki prysznic, jednak mało jest wersji z dość dużym brodzikiem, by ewentualnie wziąć w niej kąpiel. Tak naprawdę komfort nigdy nie będzie taki sam, choćby ze względu na wielkość produktu.


wanna_narożna

Wanna i prysznice - dostępne produkty

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku te akcesoria sanitarne można kupić w wielu różnych modelach. Na przykład kabina prysznicowa z hydromasażem będzie zapewniała wysoki stopień komfortu - niczym wanna z podobną funkcją. W tej chwili dostępne są produkty w różnych kształtach, a nawet właśnie z licznymi, dodatkowymi zastosowaniami.

Dostępne są między innymi takie warianty:

- wanny prostokątne 

- wanny symetryczne 

- wanny asymetryczne 

- wanny wolnostojące 

- wanny owalne lub okrągłe 

- kabiny prysznicowe półokrągłe

- kabiny prysznicowe asymetryczne 

- kabiny prysznicowe kwadratowe lub prostokątne 

- kabiny prysznicowe przyścienne 

- kabiny prysznicowe typu Walk In.

Jak widać, wybór jest naprawdę spory, więc każdy może z łatwością znaleźć coś dla siebie, swojego domu czy mieszkania. Jeśli zaś chodzi o ceny, mogą być naprawdę różne - w zależności od typu urządzenia, na jakie się decydujemy. Dawniej było regułą, że wanna kosztowała więcej niż prysznic, jednak obecnie - także dzięki zastosowanym, nowym technologiom będącym dodatkiem do produktu - nie jest to już tak oczywiste. Często wręcz zdarza się, że jednak spora kabina prysznicowa z wieloma funkcjami kosztuje więcej od solidnej, dużej wanny. Podsumowując, obie opcje są dobre, więc każdy musi sam zdecydować którą z nich wybierze nawłasny użytek w domu czy mieszkaniu.

kabina_new_trendy

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA