Jak obliczyć potrzebną ilość płytek ceramicznych?
Wczytuję dane...

Jak obliczyć potrzebną ilość płytek ceramicznych?

Jak obliczyć potrzebną ilość płytek ceramicznych?

Ile płytek ceramicznych potrzebne jest wykafelkowania pomieszczenia?

Jedną z podstawowych  czynności przy remoncie łazienki lub kuchni jest dobór oraz położenie płytek na podłodze czy też na ścianach. Jak poprawnie obliczyć ile trzeba ich zakupić? W tym celu trzeba wiedzieć z jaką powierzchnią mamy do czynienia. Będą nam potrzebne wymiary ścian i podłogi.

- W przypadku ścian należy zmierzyć szerokość każdej ze ścian, zsumować je i przemnożyć przez ich wysokość. Jeśli chcemy zaoszczędzić to odejmijmy pytki w miejscach np. na drzwi czy okno. Jednak często zdarza się, że zapas się przydaje w momencie zniszczenia pojedynczych sztuk w czasie pracy.

- W przypadku podłogi należy zmierzyć jej długość i szerokość, a następnie przemnożyć przez siebie.

Przy kładzeniu płytek istotne będzie to jak chcemy je położyć – tradycyjnie - prosto lub w karo. Druga opcja na pewno będzie wymagała zakupu zapasu płytek o około 10-20%. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się elementy dekoracyjne w postaci np. dekorów, listwy itp. Wiedząc, jaką liczbę dekorów planujemy wykorzystać, należy je odjąć od powierzchni całkowitej ściany czy podłogi.

Ponadto warto pamiętać:
- Jeżeli płytki będą kupowane na długo przed ich montażem należy wziąć pod uwagę dodatkowy nadatego ilościowy ponieważ po długim czasie dokupienie płytek z takim samym odcieniem może być problemowe.
- Płytki powinno się dobrać wymiarem do powierzchni pomieszczenia i rozmieścić tak, aby docinki lub sztuki przy ścianie nie były mniejsze niż połowa danej płytki. Dzięki temu całość będzie wyglądała estetyczniej.
- Im mniejsza jest powierzchnia do ułożenia płytkami, tym większy procentowo naddatek powinno się wziąć pod uwagę przy zakupie materiału.

ukladanie_plytek

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA