Jak urządzić dużą łazienkę?
Wczytuję dane...

Jak urządzić dużą łazienkę?

Łazienka jest ważną przestrzenią w każdym domu – zwłaszcza jeśli mamy tylko jedną, zatem będą z niej korzystać zarówno domownicy, jak i goście. Każdy chce wówczas zaprezentować wnętrze z możliwie jak najlepszej strony, by wszystko ładnie do siebie pasowało, a jednocześnie było funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Nie jest to łatwe, gdy łazienka jest zbyt mała (a takie są przeważnie przestrzenie łazienkowe), ale sprawia także wyzwanie aranżacyjne, jeśli jest przestrzenią dużą. Jak urządzić taką dużą łazienkę? Oto kilka porad!

Duża wanna to podstawa

W małych przestrzeniach nie zawsze jest miejsce na ustawienie odpowiednio dużej wanny, która będzie sprzyjać przyjemnej, wygodnej kąpieli. Najczęściej trzeba się decydować na kabinę prysznicową i to z niewielkim brodzikiem. W dużej łazience można wreszcie pozwolić sobie na stosowną wannę – może nawet wanny wolnostojące, albo z dodatkowym hydromasażem, który jeszcze uprzyjemni kąpiel i pozwoli się w niej lepiej zrelaksować? Można również zainwestować i w wannę, i w większy prysznic – na przykład świetnie sprawdzi się dodatkowa kabina prysznicowa z hydromasażem, jeśli wanna będzie zwykła.
wanna_hajmdal

Wszystko dopasowane

Duża przestrzeń pozwala umieścić w niej więcej mebli i akcesoriów. Wszystko i tak ładnie się rozkłada i nie sprawia wrażenia chaosu. Na szczęście w tej chwili można liczyć na wspaniałe szafki, dostępne w pasujących do siebie zestawach. Najlepiej sprawdzą się wiszące szafki słupki, przy czym skoro łazienka jest duża, to można sobie pozwolić na więcej niż jeden taki element. Do szafek wiszących można również dobrać podobne, tylko stojące. Dzięki temu można pomieścić w nich wszystkie niezbędne rzeczy, a przestrzeń nie jest zagracona. Wszystko znajduje swoje miejsce, zamiast zalegać na wannie czy na pralce. W dużej przestrzeni można sobie pozwolić na inne wersje kolorystyczne niż w przestrzeniach małych. Szafki mogą być ciemne – nawet czarne. Jeśli tylko całość zostanie rozjaśniona jaśniejszymi płytkami, łazienka i tak będzie przestronna wizualnie, a w dodatku wyjątkowo elegancka!

Więcej miejsca na dodatki

W dużej przestrzeni jest więcej miejsca na takie elementy, które nie mogłyby się znaleźć w zbyt małych, ciasnych pomieszczeniach. Można zatem swobodnie dodawać nawet duże oświetlenie lustra, a także na przykład spory wieszak na ręczniki. Jeśli chodzi o same lustra, potęgują one zawsze wrażenie większej przestrzeni, co oznacza, że powiększą jeszcze wizualnie dużą łazienkę, jeśli będzie ich zbyt dużo. Zdecydowanie lepiej jest umieścić jedno spore, w centralnym punkcie łazienki. Wówczas uzyskamy wrażenie harmonii.

Odpowiednie oświetlenie i kolor

W dużych wnętrzach można użyć ciemnych barw na ścianach, a przestrzeń i tak nie będzie ponura. Jednak zawsze trzeba skupić się na oświetleniu, które powinno być w takim wypadku więcej niż jedno. W sporych rozmiarów przestrzeni warto zainstalować jedno górne, sufitowe światło, dodatkowe światło przy lustrze, a także jakąś trzecią lampę, żeby cała przestrzeń była po zmroku dobrze widoczna.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA