Nowoczesne łazienki
Wczytuję dane...

Nowoczesne łazienki

Łazienki, które urządzone są w nowoczesnym stylu, są bardzo wyraziste. Mimo braku zbędnych dekoracji, wyróżnia je coś niesamowitego – prostota, przejrzystość i, co najważniejsze, przestrzeń w pomieszczeniu kąpielowym. Jak urządzić zatem nowoczesną łazienkę?

Najważniejsze cechy nowoczesnej łazienki

Rzecz jasna, najważniejszą rolę odgrywać tu będzie przestrzeń. Kolejną rzeczą jest dostęp do naturalnego światła. Idealnie więc, gdy pomieszczenie kąpielowe będzie wyposażone w chociaż jedno okno, które umożliwi nam dostęp do takiego światła. Bardzo często taka nowoczesna łazienka przypomina swoim wyglądem nieco salon kąpielowy, podzielony na trzy strefy: toaletową, kąpielową oraz wypoczynkową, gdy mamy tej przestrzeni naprawdę sporo do wykorzystania.

Niezwykle istotnym elementem przy aranżowaniu nowoczesnej łazienki będzie wybór odpowiedniej glazury. Zazwyczaj pojawiają się tu duże płytki, w kolorze bieli bądź szarości, które optycznie powiększają przestrzeń łazienki i stwarzają minimalizm, który jest we wspominanym stylu bardzo ważną cechą. Rzecz jasna, nie chodzi o to, żeby skupić się tylko na jednym kolorze. Bo dowolna barwa może się w łazience nowoczesnej pojawić, jednak najlepiej w dodatkach, na przykład połączenie bieli płytek z drewnianymi dodatkami bądź kamieniem na ścianie (granit).

Armatura. Co wybrać?

W przypadku nowocześnie aranżowanej łazienki najlepiej sprawdzi się armatura w formie prostych brył – kwadratowych bądź prostokątnych marki Omnires w kolorze czarnym. Świetnie sprawdzać się będą na przykład umywalki nablatowe, które pozostawią nam przestrzeń dookoła umywalki. Nie dość, że wpasowuje się ona w omawiany styl, to doskonale sprawdza się w swojej funkcjonalności. Jeżeli chodzi o kąpiel, świetnie odnajdą się tutaj wanny wolnostojące (jeżeli posiadamy naprawdę dużą łazienkę) bądź wanny z prysznicem. Często też spotykamy się z nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest brodzik w podłodze, zastępca tradycyjnego brodzika akrylowego. Tak samo słuchawka coraz częściej zastępowana jest deszczownicą, która jest większa od słuchawki natryskowej i wygląda bardziej luksusowo. Sedes zazwyczaj jest po prostu podwieszany i umieszczany na instalacyjnym stelażu.

Meble z łazience

Kolejną ważną rzeczą jest także zakup odpowiednich mebli, najlepiej możliwie wysokiej jakości np. takiej marki jak Antado o której wspominaliśmy w tym artykule. Meble te nie powinny wchłaniać wody, co zapewni im trwałość oraz długie lata użytkowania. Wszystkie elementy, jakie będziemy kupować do nowocześnie aranżowanej przez nas łazienki, muszą spełniać funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną. Ważne, by zachować w ich doborze minimalizm i prostotę. Ilość posiadanych mebli musi być bardzo dokładnie rozmieszczona i zaplanowana. Najlepszym sposobem będzie więc wykonanie mebli łazienkowych na wymiar, które idealnie się do niej wpasują i nie będą zaburzały proporcji w przestrzeni, która przy nowoczesnej łazience bardzo się liczy. Wiadomo, że wtedy musimy pokryć większe koszta aranżacji, jednak to przynosi nam sporo korzyści. Projekt nowoczesnej łazienki sprawdza się bowiem w szczególności przy małych łazienkach, na przykład w bloku. Wtedy liczy się dosłownie każdy metr kwadratowy! Projekt łazienki jest więc idealny, aby utworzyć przestrzennie nasze nowoczesne pomieszczenie kąpielowe.

nowoczesna_lazienka_antado

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA