Toaleta bezrantowa - czy warto ?
Wczytuję dane...

Toaleta bezrantowa - czy warto ?

Toaleta bezrantowa - czy warto ?

Miski bezrantowe – pomimo wyższych kosztów takiego rozwiązania – powoli zastępują obecnie klasyczne kompakty. Pozwalają nie tylko napawać się zdecydowanie lepszym designem, ale również cechują się łatwym montażem, stabilnością oraz wytrzymałością. Obecnie w sklepach dostępny jest szeroki wybór kształtów, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Miski bezrantowe są dowodem na to, że tańsze nie zawsze jest lepsze. Remontując łazienkę każdy powinien jednak zastanowić się, co jest dla niego istotne i jaki efekt chce osiągnąć. Czy warto więc zainwestować w takie rozwiązanie?

ZALETY MISEK BEZRANTOWYCH

Oprócz łatwego montażu, stabilności i wytrzymałości, miski bezrantowe mają również inne mocne strony. Jedną z nich jest piękna estetyka oraz optyczne powiększanie łazienki. Dzięki temu miski bezrantowe są szczególnie dobrym pomysłem w przypadku łazienek o niewielkim metrażu. Rozwiązanie takie doskonale sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach nowoczesnych, ale także i tradycyjnych. Mimo, iż sama miska jest droższa niż tradycyjny kompakt, to jednak koszty te się zwracają dzięki temu, że system ten umożliwia oszczędność wody nawet 30%. Dodatkowo miskę łatwiej się sprząta, dzięki czemu oszczędzamy również na środkach chemicznych. Dodatkowo ma to szczególne znaczenie dla osób prowadzących ekologiczny styl życia.

Niezwykle istotną zaletą misek bezrantowych jest również brak miejsca, w którym osadzałby się trudny do wyczyszczenia kamień (i bakterie!). Umożliwia on zastosowanie najprostszego środka usuwającego kamień, jakim jest zwykły ocet. W przypadku tradycyjnych kompaktów jest to znacznie trudniejsze. 

Dostępne są również warianty z samoopadającymi deskami, które pozwalają uniknąć uderzenia pokrywy z hukiem o muszlę. Możemy również wybierać spośród oferty misek z powierzchnią antybakteryjną, przy których produkcji stosuje się jony srebra. Dostępne są także modele z funkcją szybkiego demontażu, co pozwala na sprawne ściągnięcie deski i wyczyszczenie jej np. model Roca Gap.

Pomimo licznych zalet, należy pamiętać, że miski bezrantowe maja również swoje wady. Jakie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

gap_rimless

WADY MISEK BEZRANTOWYCH

Wybór miski bezrantowej wiąże się niestety z brakiem możliwości przestawienia ilości wody użytej do spłukiwania w stelażu. Powoduje to wychlapywanie części wody. Istnieją jednak pewne modele, które taką możliwość dają. Warto więc przed zakupem sprawdzić, czy w przypadku danego modelu istnieje taka opcja. Oprócz tego niektórzy klienci skarżą się, że miska nie jest dobrze wyprofilowana z przodu, co również powoduje wychlapywanie oraz mniejszy komfort użytkowania. Problem może stanowić także ukryty system montażu miski, stosowany przez niektórych producentów w celu zapewnienia estetycznego wyglądu bez zakamarków na śruby montażowe. Jednak z tym - przy odrobinie chęci – jesteśmy sobie w stanie z nim poradzić.

Ogólnie rzecz biorąc miski bezrantowe są rozwiązaniem godnym polecenia. Są one najnowszym osiągnięciem stylistów aranżacji łazienek, które zyskuje coraz większą sławę. Idealnie sprawdzą się w łazienkach minimalistycznych. Daję szereg możliwości związanych z dostosowaniem do własnego komfortu. Można je zamontować na odpowiedniej dla siebie wysokość, co bardzo korzystnie wpłynie na wygodę jej użytkowania.

Jakiego producenta misek bezrentowych wybrać ? możemy polecić dwóch znanych producentów Roca oraz Koło. Miski tych producentów cieszą się dużą popularnością dzięki wysokiej jakości wykonania i stosunkowo niskiej ceny.


kolo_rimfree-

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA