Jak sprawić, żeby nasza łazienka była eko ?
Wczytuję dane...

Jak sprawić, żeby nasza łazienka była eko ?

Pomimo powszechnej opinii posiadanie łazienki Eko nie jest już tak odległym pomysłem jak jeszcze było jakiś czas temu. Otóż jak się okazuje, wszystko to sprowadza się do oszczędzania wody i korzystania z łagodnych środków do sprzątania. Choć niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez długiej kąpieli i czystej łazienki, bez zapachu detergentów, to właśnie w takim miejscu warto zastanowić się nad tym, czy zachowując się w ten sposób, można mówić o czystości, czy nierozsądnym zachowaniu i niszczeniu planety. Czasem bez zastanowienia łatwo zniszczyć to co daje nam matka natura, ale można też bez większego wysiłku ją przed tym uchronić.

Oszczędzaj wodę

Najlepszym sposobem na oszczędzanie wody jest niekorzystanie z codziennych bardzo długich kąpieli. Pełna wanna wody może być relaksująca, ale warto zwracać uwagę na ilość używanej wody. Wystarczy zmniejszyć znacznie ilość wody lub postawić na prysznic. To samo dotyczy toalety lub korzystania ze zlewu. Do większości spłuczek można kupić odpowiedni ogranicznik lub ustawić ja w ten sposób, by nie spuszczała więcej wody, niż jest to konieczne. Przy korzystaniu ze zlewu (na przykład podczas mycia zębów) lepiej napuścić wody do kubeczka i w ten sposób umyć zęby. Nie natomiast puszczać wodę podczas całego procesu mycia, nawet jeśli nie jest to konieczne. Takie działanie nie tylko ma bezpośredni wpływ na dbałość o Matkę Naturę, ale również na okresowe rachunki za wodę, które diametralnie się zmniejszą.

Bateria termostatyczna

Interesującym rozwiązaniem jest natryskowa bateria termostatyczna. Podczas ustawiania stałej temperatury, nie trzeba tracić czasu, by znaleźć tą najlepszą dla siebie, a tym samym dzięki temu ogranicza się zużycie wody.

lazienka_ekologiczna

Bezrantowa miska WC

Jeśli szukasz kolejnego sposobu na ekologiczne, oszczędne korzystanie z łazienki, warto pamiętać o bezrantowej misce WC. Brak elementu, takiego jak kołnierz, sprawia, że nie istnieją trudno dostępne zakamarki, w których znajduje się potem brud. To sprawia, że łatwiej czyści się tego typu elementy, przez co szybko można się pozbyć silnych środków chemicznych.

Jak_sprawic_zeby_nasza_lazienka_była_eko

Precz z silnymi detergentami?

Współcześni ludzie korzystają ze środków pełnych detergentów i innych szkodliwych elementów, zupełnie bezwiednie. Bardzo często różne chemiczne detergenty są stosowane przez dorosłe osoby, a potem ich szkodliwość wpływa na dzieci. Choć takie sytuacje dzieją się zazwyczaj bez naszej świadomości, to najróżniejsze wysypki, zaczerwienienia lub inne zmiany skórny, mogą być właśnie tego efektem. Poza tym detergenty dopuszczone do środowiska naturalnego, zupełnie je niszczą nie pozostawiając po sobie żadnych śladów życia.
Dlatego najlepszym pomysłem jest zastąpienie chemicznych środków, tymi naturalnymi, które nie tylko są w stanie działać nie gorzej od ich chemicznych odpowiedników, ale również są w pełni bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Na dzień dzisiejszy, można zakupić środki naturalnego pochodzenia i do sprzątania w łazience, do prania i do mycia siebie. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie i naszemu zdrowiu wielu konsekwencji.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA