Baterie umywalkowe – jak je wybrać ?
Wczytuję dane...

Baterie umywalkowe – jak je wybrać ?

Oczywiście baterie umywalkowe to obowiązkowy element każdej łazienki ich wybór nie jest już taki prosty. Pamiętajmy, że z takich rzeczy korzystamy od kilku do kilkunastu razy dziennie. Ponadto bateria umywalkowa powinna pasować do stylu naszego wnętrza oraz powinna mieć określoną długość.

Rodzaje baterii łazienkowych

Na rynku istnieje wiele rodzajów baterii umywalkowych, a do najczęściej wybieranych należą między innymi bateria ścienna oraz stojąca. Ogromną popularnością cieszą się baterie stojące, które montowane są w podłodze lub na skraju umywalki. Wybieramy je najczęściej, ponieważ pasują do wielu stylów wnętrz, a szczególnie do nowoczesnych oraz luksusowych przestrzeni. To właśnie ten rodzaj okazał się jednym z najdroższych. Oczywiście baterie różnią się też sposobem montażu, który w dużej mierze uzależniony jest od poprowadzenia instalacji wodnej podtynkowe czy na szafce, blacie bądź umywalce.  Wybierać można również w kolorach chrom, czarnym oraz złotym. To nie wszystko, ponieważ musimy podjąć kolejną decyzję. Czy decydujemy się na baterie z tradycyjnymi kurkami czy jednouchwytową z mieszaczem wody. Oczywiście istnieją zwolennicy zarówno tego, jak i tego rozwiązania. Jednak jednouchwytowe baterie stają się naprawdę popularne, ponieważ za pomocą jednej dźwigni możemy regulować strumień oraz temperaturę wody. Ponadto ten rodzaj baterii łazienkowych pomaga zaoszczędzić wodę.

Baterie umywalkowe – jak je wybrać

Pozostałe właściwości baterii umywalkowych

Kolejną ważną właściwością z pewnością jest rozmiar naszej baterii umywalkowej. Powinna ona być dopasowana proporcjami do umywalki. Taka bateria powinna być nie tylko estetyczna, ale również naprawdę funkcjonalna. Jeżeli decydujemy się na dużą umywalkę. powinniśmy dopasować baterię z wysokim korpusem i długą wylewką . Natomiast, gdy wybieramy małą umywalkę, wystarczy dobrać niską baterię z krótką wylewkę. Rozmiar wylewki jest naprawdę ważny, ponieważ złe dopasowanie może spowodować rozpryskiwanie się wody na boki.


bateria_umywalkowa

Baterie umywalkowe działające na fotokomórkę

Obecnie bardzo popularne stały się tak zwane baterie elektroniczne, których sposób działania jest naprawdę bardzo prosty. Woda uruchamia się w sytuacji, gdy dotkniemy określonego miejsca lub naciśniemy przycisk, a po upływie określonego czasu woda po prostu przestaje lecieć. To naprawdę bardzo higieniczne i praktyczne rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w każdej łazience. To rozwiązanie z pewnością jest znacznie droższe niż zwykła bateria umywalkowa, jednak z pewnością pozwoli nam zaoszczędzić ogromną ilość pieniędzy oraz wody. Warto zastanowić się nad zakupem właśnie tego rozwiązani.
Jak widać, wybór odpowiedniej baterii umywalkowej jest bardzo trudny. Na rynku jest wiele dostępnych wzorów, kolorów oraz materiałów, które zostały użyte do ich produkcji. Oczywiście powinniśmy również zwrócić uwagę na wielkość wylewki, która musi być idealnie dopasowana do umywalki. Wbrew pozorom montaż i wybór odpowiedniej baterii umywalkowej nie jest prosty. Przy wyborze umywalki weźmy również pod uwagę kwestie oszczędzania wody.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA