Jakie wybrać oświetlenie do łazienki?
Wczytuję dane...

Jakie wybrać oświetlenie do łazienki?

Jeśli to w kuchni spędza się zawsze najwięcej czasu, to łazienka jest na drugim miejscu. Łazienka to zazwyczaj nasza samotnia, gdzie człowiek delektuje się tylko swoją obecnością. Niezależnie od tego, czy bierzesz kąpiel, korzysta z toalety, czy robisz makijaż, to jest tam zazwyczaj sam/a. Dlatego tak ważne jest, by pomieszczenie to miało najlepsze warunki na zapewnienie komfortowej samotności właścicielowi mieszkania. Jednym z takich warunków do spełnienia, jest oświetlenie pomieszczenia.

To od niego zależy, czy łazienka będzie się dobrze prezentować i czy będzie można z niej funkcjonalnie korzystać. Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza przy robieniu sobie makijażu lub innych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak golenie czy układanie włosów. Jak zatem oświetlić łazienkę, w taki sposób, by spełniała wszelkie funkcje jako łazienka i dobrze się prezentowała? Jak zabezpieczyć ją przed niebezpieczeństwem

oswietlenie_lazienki

Gdzie montować światło w łazience?

Wszystko zależy od tego, jak duża jest łazienka i w jak ciemnym pomieszczeniu się znajduje. Jeśli łazienka ma dopływ naturalnego światła w postaci okna, potrzeba będzie mniej światła niż w tej łazience, która jest zamknięta.

Zazwyczaj światło potrzebuje jednego głównego źródła. To właśnie takie oświetlenie wyznacza nam centrum łazienki, ale i jest wskazane do codziennego użytkowania. Świtało te jednak coraz częściej rozbijane jest na wiele punktów świetlnych, które rozpraszają światło po całej łazience, dając najlepszy dopływ światła, sprawdzający się w każdej funkcji.

Drugim bardzo ważnym źródłem światła jest oświetlenie lustra. To od niego zależy, jak nałożymy makijaż lub czy mężczyźni się dokładnie ogolą. Wiele osób przykłada do lustra wiele cech centrum całej łazienki. Musi być odpowiednio oświetlone, w innym wypadku domownicy, będą źle się prezentować, jak będą wychodzić z domu. Możemy polecić oświetlenia do luster producenta Tiger dostępnych również w kolorze czarnym.

oswietlenie_lutra_czarne_tiger


Do nakładania makijażu najlepsze jest światło naturalne. Jeśli jednak nie ma się do niego dostępu, najprostszym rozwiązaniem jest zamontować sztuczne, o podobnej barwie do naturalnego, i zamontować go w sposób rozproszony. To znaczy, że jedna lampka przy lustrze nie sprawdzi się na dłuższą metę. Najlepiej jest zamontować światła z każdej strony lustra lub za nim, tak by dochodzące stamtąd światło, odbijało się od ścian.

W ten sposób zamontowane światło wykluczy cienie i makijaż nakładany na twarz będzie wyglądał dokładnie tak, jak w świetle dziennym.

Jakie funkcje powinno pełnić światło w łazience?

Jak zostało to już wspomniane, łazienka jest miejscem, w którym celebruje się na swój sposób samotność. Światło to nie tylko funkcja jak w całym mieszkaniu, do spełniania pewnych obowiązków. W łazience światło powinno być również relaksujące i wyciszające. Doceni to każdy, kto w łazience lubi czasem zniknąć na długie kąpiele.

Światło znajdujące się pod wanną lub strategicznie umieszczone wokół niej sprawia, że osoba znajdująca się w kąpieli rozluźnia się i wycisza. Przygaszone światła doskonale sprawdzają się również podczas kąpieli dla dziecka, które bardzo doceni spokojną atmosferę tuż przed zaśnięciem.

Fajnie jest również zainwestować w światła sterowane pilotem, dzięki czemu z wanny możesz ustawić sobie inne światło. To wygodne i ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto nie miał wcześniej styczności z tak zautomatyzowanym światłem.

Jak zabezpieczyć światła przed wodą?

Bardzo ważne jest, by pamiętać, o tym, że światła w łazience muszą zostać objęte szczególną ochroną przez monterów, gdyż jeśli będą one źle założone, to ewidentnie wpłynie to na bezpieczeństwo mieszkańców. Woda nie może dostać się do prądu, gdyż to krótka droga do katastrofy. Dlatego warto jest upewnić się, że zakładane przez nas lampy są wyjątkowo lub chociaż dostatecznie szczelne i nikomu nic nie grozi.

Najgorszym błędem, jaki można wykonać, zakładając oświetlenie w mieszkaniu, to założyć w łazience takie same lampy jak w pokoju. Nie chodzi tu o kwestie estetyczne, a te odnoszące się czysto do bezpieczeństwa. Nie wolno stawiać na oszczędność na materiałach, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo.

Do montażu oświetlenia w łazience należy użyć specjalnie szczelnych lamp i wodoodpornych elementów. W ten sposób można wykonać to odpowiednio bezpiecznie i funkcjonalnie.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA