Szafka umywalkowa stojąca czy wisząca?
Wczytuję dane...

Szafka umywalkowa stojąca czy wisząca?

Łazienka to bardzo ważny element każdego domu i mieszkania. To bowiem jedno z tych pomieszczeń, do którego wchodzą znajomi czy rodzina, a nie tylko domownicy. W związku z tym musi to być miejsce nie tylko rozplanowane w sposób praktyczny, ale także odpowiednio ładne, estetyczne. Tym bardziej, że łazienka musi też spełniać standardy higieniczne. W łazience – oprócz sprzętów – musi się także znaleźć szafka, w której można zmieścić wszystkie ważne produkty. Najczęściej używa się w tym celu szafki umywalkowej – to znaczy takiej, która jest umiejscowiona pod umywalką. Czy lepiej zdecydować się na wersję wiszącą czy stojącą? Czy warto w ogóle wybierać umywalkę z szafką, czy też może lepiej zaopatrzyć się w oddzielną umywalkę, a szafkę ustawić osobno? Oto kilka porad w tym temacie!

Jaki rodzaj umywalki wybrać?

W tej chwili każdy ma do wyboru mnóstwo różnych mebli oraz sprzętów. W sklepach można wśród nich dowolnie wybierać i przebierać, w związku z czym każdy może wybrać taki produkt, który najbardziej mu odpowiada. Umywalka to jeden z najważniejszych elementów w każdym mieszkaniu. W tej chwili do wyboru są przeróżne wersje tego produktu – posiadające różne kształty, a nawet różne kolory. Współczesne umywalki mogą się między sobą różnić także materiałem oraz sposobem montażu. Najpowszechniejszy i najbardziej podstawowy jest jednak podział na umywalki wiszące oraz stojące.

Stojące szafki umywalkowe

Szafka umywalkowa stojąca jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Być może zajmuje sporo miejsca, jednak jednocześnie je oszczędza. W takim wypadku umywalka jest wbudowana w górę szafki, przez co tkwi stabilnie na ziemi. Pod nią znajduje się zaś przestrzeń, którą można wypełnić najpotrzebniejszymi rzeczami. Warto wiedzieć, że sporo osób wybiera w tej chwili umywalki z konsolą. To specjalne wersje umywalek, które z jednej strony przeznaczone są do zawieszenia, jednak z drugiej ustawia się je na specjalnej konsoli, oferującej możliwość umieszczenia czegoś na półce. Umywalki można kupić w wersji od razu połączonej z szafką, albo przeznaczonej do ustawienia na niej. Wówczas pod spodem można umieścić taki mebel, jaki komuś najbardziej odpowiada. Mimo wszystko najlepiej jest od razu kupować umywalkę razem z szafką – wtedy można liczyć na najlepsze dopasowanie, a w związku z tym najbardziej atrakcyjny wygląd całości. Warto zwrócić uwagę na szafki stojącą na nóżkach Oristo Montebianco.


Wiszące szafki umywalkowe

Umywalki mogą mieć również charakter wiszący. Oznacza to, że są przeznaczone do montażu w ścianie łazienkowej. Istnieją także wersje umywalek z szafkami, które są przeznaczone do zawieszenia. Taka opcja z pewnością dodaje przestrzeni lekkości. Sprawia, że nawet mała łazienka (a zwykle łazienki są małe) optycznie się powiększa. W takiej wersji jednak szafka pod umywalką nie jest zbyt duża i nie pomieści zbyt wiele rzeczy. W związku z czym przeważnie i tak trzeba zawieszać gdzieś drugą, żeby wszystkie sprzęty i kosmetyki swobodnie się zmieściły w przestrzeni łazienkowej. Większość osób decyduje się raczej na wersje stojące, ponieważ wydają się być stabilniejsze, pewniejsze. Nie ma obawy przed umieszczeniem w nich czegoś cięższego, a także można się o nie swobodnie opierać na przykład podczas malowania. Z wiszących szafek polecić możemy kolekcje Silver Oristo.

szafka wiszaca oristo

Jaki rodzaj umywalki jest najlepszy?

Każdy musi samodzielnie zdecydować jaka umywalka najlepiej sprawdzi się w jego domu. Niewątpliwie powinna ona pasować do reszty wnętrza, a także zapewniać wygodę użytkowania. Jeśli ma się dużo rzeczy, a dość małą przestrzeń, lepiej zdecydować się na umywalkę ze stojącą szafką umywalkową pod spodem. Kto ma więcej przestrzeni, może wybrać wersję wiszącą. Raczej warto postawić właśnie na umywalki meblowe, chociaż są i tacy, którzy preferują umywalkę samodzielną, a odpowiednio pojemną szafeczkę na kosmetyki stawiają gdzieś obok. O ostatecznym wyglądzie decyduje zaś nie tylko sam sposób montażu, ale i wygląd konkretnej umywalki. Może być okrągła, owalna, kwadratowa, prostokątna, mieć różne kolory, a nawet być wykonana z różnych materiałów (tworzywa sztuczne, stal nierdzewna, drewno, ceramika, stal emaliowana, granit, marmur, wersje kompozytowe i konglomeratowe). Od docelowego wyglądu umywalki zależy też jej montaż – niektóre lepiej wyglądają zawieszone, a inne w wersji stojącej.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA