Jak domyć kabinę prysznicową?
Wczytuję dane...

Jak domyć kabinę prysznicową?

Łazienka ma służyć utrzymaniu higieny, jednak może właściwie spełniać swoje zadanie tylko w sytuacji, gdy sama jest utrzymana w odpowiedniej czystości. W wielu łazienkach do mycia wykorzystywane są kabiny prysznicowe. Jest to oszczędność miejsca, a przy tym współczesne kabiny mogą posiadać pewne nowinki technologiczne (jak radio), które umilają czas spędzany pod prysznicem. Posiadanie kabiny prysznicowej jest jednak wyzwaniem, gdy trzeba ją solidnie wyczyścić. Jak domyć kabinę prysznicową, by ładnie się prezentowała w łazience?

mycie_kabiny_prysznicowej

Dlaczego trudno utrzymać kabinę w czystości?

Kabiny prysznicowe są bardzo dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza do małych łazienek, ale nie tylko. Współczesne kabiny - jak na przykład kabiny prysznicowe Radaway - mogą być samodzielne, ale można również montować drzwiczki na wannie, tym samym umożliwiając sobie zarówno wzięcie tylko prysznica, jak i zanurzenie się w relaksującej kąpieli. Coraz więcej osób wybiera do swojego domu czy mieszkania właśnie kabiny prysznicowe, jednak utrzymanie ich w czystości to spore wyzwanie. W trakcie każdego mycia się po ściankach kabiny spływa woda zmieszana z mydłem czy żelem pod prysznic. Po każdym takim myciu osadza się więc na ściankach nieestetyczny osad. Jest łatwo zauważalny i z każdym kolejnym użyciem kabiny większy. Dlatego co jakiś czas należy ją dokładnie czyścić. Tylko jak

Wybierz solidny środek czyszczący 

Kabinę prysznicową można czyścić przy pomocy specjalnych środków, ale również wykorzystując środki naturalne. Jeśli chodzi o tą pierwszą grupę, dosyć łatwo znaleźć detergenty przeznaczone specjalnie do ścianek kabin prysznicowych. Należy nałożyć je na szyby i spód kabiny, a następnie dokładnie zmyć. Do mycia kabin wewnątrz można używać tych samych środków, które stosuje się do mycia na przykład zlewów w łazience czy płytek. Warto jednak pamiętać, że same szyby o wiele lepiej jest umyć później tym samym produktem, którego używa się do czyszczenia luster. Wówczas będą lśnić! Jeśli zaś chodzi o sposoby naturalne, do czyszczenia można użyć takich produktów jak ocet czy soda oczyszczona. Ocet stosuje się w połączeniu z ciepłą wodą, zaś soda powinna zostać rozsypana przede wszystkim w zakamarkach kabiny – tam, gdzie zbiera się większość zarazków i brudu. Najlepiej byłoby polać ją wodą utlenioną, która zabije wszystkie bakterie.

srodek_czyszczenia_kabiny

Mycie kabiny prysznicowej krok po kroku

Do mycia szyb w kabinach warto zastosować chłonną gąbeczkę oraz ściereczkę z mikrofibry. Gąbką rozciera się po całej powierzchni detergent, aby dobrze zmyć zabrudzenia. Niektóre środki powinny być na chwilę pozostawione, by mogły lepiej zadziałać. Warto więc przeczytać dokładnie etykietę przed ich użyciem. W czasie czyszczenia warto pamiętać, by wymyta została też przestrzeń za uszczelką. Po rozprowadzeniu środka i wyjęciu ewentualnych zabrudzeń (na przykład włosów) z odpływu, spłukujemy kabiny prysznicowe Radaway wodą. Następnie wszystko wycieramy ściereczką. Na koniec szyby kabiny prysznicowej powinny zostać zaimpregnowane – istnieją do tego specjalne środki. Dzięki nim osad będzie wolniej się gromadził, a szyby będą dłużej lśniące i estetyczne! Pamiętajmy by po czyszczeniu nie zamykać prysznica – dzięki temu szybciej wyschnie!

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA