Kabiny i drzwi prysznicowe na miarę
Wczytuję dane...

Kabiny i drzwi prysznicowe na miarę

Kabiny prysznicowe i drzwi do kabin na miarę? To możliwe!

Kabiny prysznicowe coraz częściej pojawiają się w naszych łazienkach. Niektórzy na ich rzecz nawet rezygnują z wanny. Kabiny znakomicie sprawdzają się w małych łazienkach, gdyż nie zajmują dużo miejsca i można je umieścić nawet w jakiejś wnęce. Jednak, czy to w małej czy dużej łazience mogą pojawić się trudności w zainstalowaniu kabiny. Nie oznacza to jednak, że trzeba z niej wtedy zrezygnować. Teraz można bowiem zamówić kabinę na miarę.

Kabiny na miarę

Czasami zamontowanie kabiny prysznicowej w łazience nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wszystko przez kształt ścian czy też umiejscowienie pionów wodnych i kanalizacyjnych w piętrowych blokach mieszkalnych. Mimo, że w łazience jest idealne miejsce na kabinę, musi ona zostać zamontowana w miejscu nietypowym, gdyż tylko tam jest to możliwe ze względu na dostęp do wody i kanalizacji. Wyzwania stanowią także wszelkie pochylenia, zaokrąglenia i nierówności ścian. Kłopotliwe może być chociażby zamontowanie kabiny prysznicowej w łazience, która znajduje się na poddaszu. Jednak dzięki firmie Radaway możliwe jest niemal wszystko. Firma uruchomiła możliwość zamawiania kabin prysznicowych na miarę. Nie trzeba już godzić się z brakiem kabiny w łazience przez trudności w jej montażu. Wystarczy złożyć zamówienie, podając firmie wszystkie potrzebne informacje i firma przygotuje kabinę dopasowaną do miejsca, w jakim musimy ją wstawić.

Jak zamówić kabinę na miarę?

Zamówienie kabiny prysznicowej na miarę jest bardzo proste. Trzeba wykonać tylko kilka kroków. Po pierwsze, należy wejść na stronę internetową firmy Radaway, do specjalnego konfiguratora. Tam można stworzyć idealną kabinę dla siebie i swojej łazienki. Przygotowane przez firmę oferty niestandardowe pozwalają dopasować kabinę nie tylko do swoich potrzeb, ale także do miejsca, w którym ma się ona znajdować. W konfiguratorze można również podać orientacyjne wymiary kabiny, dzięki czemu można dowiedzieć się, ile szacunkowo kabina będzie kosztowała. Po drugie, trzeba wybrać sposób montażu kabiny. Chodzi tu o to, czy kabina ma być zamontowana na brodziku, czy bez. Konfigurator pokaże wszystkie możliwe opcje, z których można wybrać najlepszą dla siebie. Po trzecie zaś, należy dokładnie wymierzyć kabinę. Najlepsze efekty wizualne, najbardziej zgodne z założeniami można uzyskać poprzez wymierzenie kabiny po płytkach. Pomiar jest wtedy dokładny, a prawdopodobieństwo błędu minimalne. Wymierzenie można wykonać samodzielnie, ale można też skorzystać z pomocy specjalisty. Firma Radaway oferuje promocyjny pomiar kabin u klienta np takich modeli jak Fuenta New, Eos czy Espera KDJ. Aby skorzystać z promocji, należy wygenerować najpierw kod na stronie, dokonać wstępnej wyceny kabiny, a następnie znaleźć na liście Certyfikowanych Instalatorów Radaway na stronie firmy najbliższego dla swojej okolicy i ustalić termin wykonania pomiarów. Instalatorowi należy zapłacić kwotę, która zostanie później odjęta od pełnej ceny kabiny, która gotowa zostanie dostarczona po 10 dniach roboczych od złożenia zamówienia. Zamówienie należy złożyć w salonie łazienkowym najbliższym miejsca zamieszkania. Lista salonów dostępna jest również na stronie firmy. Kabinę można zamontować samodzielnie, jednak lepszym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy Certyfikowanego Instalatora. Dzięki temu nie tylko kabina będzie dobrze zamontowana, ale klient zyska także dodatkowe 2 lata gwarancji.

Kabiny na miarę – przykłady

Największym wyzwaniem jest urządzenie łazienki na poddaszu i odpowiednie zagospodarowanie miejsca pod skosami dachu. Przy odpowiedniej wysokości skosów (tak aby można było swobodnie się pod nimi poruszać i wyprostować), możliwe jest zamontowanie kabiny, której szkło zostaje docięte tak, by pasowało do skosów. Innym problemem może być urządzenie łazienki bardzo małej. Dzięki ściankom działowym można wydzielić nawet w takiej łazience strefy użytkowe. Ścianka działowa może z powodzeniem oddzielać kabinę prysznicową od innych elementów wyposażenia. W bardzo małych łazienkach, kiedy klient chce również mieć wannę, możliwe jest zamontowanie szkła kabiny na wannie. Wnęka w łazience o nierównych ścianach? Tutaj też da się umieścić kabinę. Nie trzeba od razu remontować całej łazienki, tak by wszystkie ściany były równe. Można przyciąć dociąć szyby kabiny w kształt na przykład trapezu lub zastosować profile z odpowiednim zakresem regulacji, które zniwelują krzywiznę ścian. Kolejny problem, jaki można napotkać w łazienkach, to stelaże podtynkowe. Są stosowane coraz częściej w celu ukrycia rur i zwiększenia ergonomii pomieszczenia. Są także ciekawą ozdobą, ale sprawiają, że montaż kabiny prysznicowej przy takim stelażu może być sporym wyzwaniem. Kabinę można jednak dopasować do takiego stelaża poprzez odpowiednie wycięcie szkła. Kolejny przykład utrudnienia w aranżacji łazienki, to słupy konstrukcyjne. Kabina prysznicowa może być zamontowana przy takim słupie, który może stanowić jedną z jej krawędzi.

kabina_na_miare

Drzwi prysznicowe na miarę – to też możliwe

W przypadku, kiedy konieczne jest z jakichś powodów zamontowania niestandardowej kabiny prysznicowej, zamawianej na miarę, również jej drzwi muszą zostać odpowiednio dopasowane. Jak wiadomo, drzwi kabiny prysznicowej mogą być różnorodne – otwierane tylko na zewnątrz, do wewnątrz, wahadłowe czy przesuwne. Mogą być także pojedyncze lub podwójne. Dopasowane muszą zostać tak, aby było możliwe ich pełne i komfortowe otwieranie, a także zamykanie. W przypadkach problematycznych należy nie tylko przeanalizować, jakie będą najlepsze, ale również odpowiednio je wymierzyć. Kiedy kabina ma być montowana w łazience na poddaszu i jej szkło musi być docięte do skosów, tak samo muszą zostać docięte drzwi. Natomiast, gdy kabina ma być umieszczona przy murkach lub podtynkowych stelażach, potrzebne będą drzwi z wycięciem dopasowującym je do tych elementów. Z drzwi nietypowych można zamówić modele Radaway Essenza New, Fuenta New, Eos czy Espera DWJ.

drzwi_na_miare

Wyposażenie łazienki małej lub posiadającej różne elementy utrudniające aranżację nie musi być wcale problemem. Dzięki możliwości zamówienia kabin na miarę można urządzić łazienkę dokładnie według możliwości oraz własnych potrzeb i upodobań. Na stronie firmy Radaway nie tylko można zamówić kabiny, ale także znaleźć różnorodne wskazówki jak wykonać pomiary czy zobaczyć przykłady nietypowych aranżacji. Nie trzeba więc załamywać rąk i żegnać się z marzeniami, bo wszystko jest możliwe.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA