Wanna akrylowa, stalowa czy z konglomeratu marmurowego ?
Wczytuję dane...

Wanna akrylowa, stalowa czy z konglomeratu marmurowego ?

Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, w którym w szczególnie oczekujemy zarówno funkcjonalności, jak i poczucia komfortu, bezpieczeństwa i spokoju. Wybór wanny ma niezwykły wpływ na atmosferę tego miejsca. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto dobrze się zastanowić, jaka wanna spełni nasze oczekiwania.

Jeśli chcemy, aby nasza kąpiel sprawiała nam jak największą radość, powinniśmy zastanowić się nie tylko nad najlepszym modelem wanny, ale też nad odpowiednim materiałem. Do wyboru mamy wanny akrylowe, stalowe oraz z konglomeratu. Sprawdź, jaką najlepiej wybrać!

Wanny akrylowe

Wanny akrylowe powstają przy użyciu płyt akrylowych, które tworzy się w temperaturze ok. 180°C. Dzięki takiej technologii mają one szereg zalet, ale również i pewne wady, które warto znać dokonując zakupu. Z wanien akrylowych polecić możemy modele Quadro lub Avita marki Besco lub wanny producenta Oltens.

Zalety

Akryl jest materiałem ciepłym w dotyku. Dzięki temu wanna z akrylu zapewni nam przyjemne doznania jeszcze przed napełnieniem wodą, natomiast po napełnieniu utrzymują temperaturę i pozwalają dłużej cieszyć się ciepłem. Dodatkowo wanny akrylowe charakteryzują się bardzo różnorodnym wzornictwem. Możemy więc wybierać pomiędzy kształtami prostokątnymi, owalnymi i sześciokątnymi. Szczególnie atrakcyjne wizualnie są wanny trapezowe, zapewniające łazience nietuzinkowy wygląd. Dostępne są także modele z wyprofilowanym zagłówkiem, półką lub siedziskiem. Wanny akrylowe dostępne są również w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu łatwiej dopasujemy je do wystroju łazienki. Do zalet akrylu należy również jego lekkość. Dzięki temu wanny akrylowe są mało problematyczne podczas montażu i przestawiania. Niewątpliwą zaletą wanien z akrylu jest też łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Dodatkowo wanny akrylowe są bezpieczne, ponieważ akryl jest materiałem antypoślizgowym.

Wady

Wanny akrylowe są miej odporne na zarysowania. Ze względu na niskie parametry wytrzymałościowe materiału mogą również ulegać zniszczeniom pod wpływem uderzeń.

Dodatkowo kupując wannę z akrylu trzeba zwrócić uwagę na grubość powłoki i okres gwarancyjny, ponieważ często zdarza się, że producenci oferują wanny z materiałów sztucznych, z bardzo niewielką warstwą akrylu. Takie wanny łatwo zmieniają kolor na żółty. Mogą się na nich pojawiać również niemożliwe do naprawy pęknięcia.   


Wanna akrylowa, stalowa czy z konglomeratu marmurowego


Wanny stalowe

Wanny stalowe są wykonywane z metalu lub pokrywane specjalnymi emaliami zwiększającymi ich trwałość. W przypadku wanien ze stali szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na to, czy zostały wykonane z jednej, czy z wielu płyt. Pozwoli to uniknąć łączeń, w których może się pojawić korozja.

Zalety

Wanny ze stali również dostępne są w wielu kształtach i kolorach. Są nieco cięższe od wanien akrylowych, jednak nadal charakteryzuje je stosunkowa lekkość. W odróżnieniu od wanien z akrylu wanny stalowe są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Często ich wybór determinuje także stosunkowo niska cena.

Wady

Jedną z wad wanien stalowych jest ich głośność podczas nalewania wody. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, dosyć szybko się nagrzewają, w związku z czym niezbyt długo utrzymują temperaturę wody. Wadę może stanowić również to, że w wannach ze stali nie ma możliwości zamontowania hydromasażu.

W ofercie wanien stalowych znaleźć można producenta Roca model Contesa.

wanna_stalowa


Wanny z konglomeratu

Wanny z konglomeratu tworzone są z kamienia połączonego z żywicą poliestrową. Na rynku można najczęściej spotkać trzy rodzaje tego materiału: kwarcowy, granitowy i marmurowy. Konglomerat w większości przypadków jest materiałem w 95% procentach naturalnym, co może być kuszące dla osób nastawionych na ekologiczny styl życia. Niemniej jednak warto pamiętać, że wanny z konglomeratu również mają swoje zalety i wady.

Zalety

Wanny z konglomeratu są przede wszystkim niezwykle trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, dzięki czemu szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi. Dużą zaletą jest również ich gładka powierzchnia, ułatwiająca utrzymanie czystości i higieny. Szeroki wachlarz kształtów i barw wanien z konglomeratu pozwala również na dopasowanie ich do wystroju łazienki.

Wady

Jedną z nielicznych wad wanien z konglomeratu jest konieczność regularnej konserwacji. Na rynku dostępne są jednak specjalne preparaty, dzięki którym wanna nie straci swojego połysku.

Godne polecenia wanny z konglomeratu to Keya i Goya producenta Besco oraz Omnires modele Paris Barcelona.

wanna_z_konglomeratu

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA