Bateria umywalkowa podtynkowa czy stojąca ?
Wczytuję dane...

BATERIA UMYWALKOWA PODTYNKOWA CZY STOJĄCA ?

Bateria umywalkowa to element wystroju łazienki, który decyduje nie tylko o jej estetyce, ale także o funkcjonalności. Do wyboru mamy szereg modeli baterii umywalkowych podtynkowych i stojących. Który z rodzajów warto wybrać?

Wybierając baterię do umywalki trzeba przede wszystkim zastanowić się nad tym, w jakim miejscu i na jakiej umywalce ma ona być zamontowana. Jeżeli umywalka ma otwór do montażu baterii, trzeba sprawdzić, które modele będą do niego pasowały.

bateria_umywalkowa_scienna_czy_stojaca

Bateria umywalkowa podtynkowa

Bateria podtynkowa montowana jest w otworach znajdujących się w ścianie nad umywalką. Dobrze sprawdza się w połączeniu z dużymi i głębokimi miskami. Baterie umywalkowe ścienne z dłuższą wylewką sprawdzą się jedynie w przypadku umywalek nablatowych, oddalonych nieco od ściany. Nie trzeba się obawiać zalania mieszkania spowodowanego nieszczelnością instalacji – zarówno montując baterię ścienną, jak i baterię umywalkową należy po prostu się odpowiednio przyłożyć! Zwłaszcza że w obydwu tych przypadkach instalacje biegną pod płytkami. Wybierając baterię warto również pamiętać, że decyzję o zamontowaniu podtynkowej baterii umywalkowej trzeba podjąć na etapie planowania instalacji, ponieważ podłącza się ją do rur z wodą jeszcze przed położeniem płytek.

Baterie ścienne mają tą zaletę, że stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości. Dodatkowo zajmują niewiele miejsca i można je połączyć z innymi elementami instalacji. Dlatego też szczególnie dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach – pozwalają na wykorzystanie obrzeża umywalki do trzymania części kosmetyków. Są również wygodne podczas montażu – wystarczy jedynie wykuć w ścianie niewielki otwór na korpus baterii i maksymalnie dwa metry instalacji, jeśli chcemy połączyć baterię z innymi elementami instalacji. Warto jednak pamiętać, że wymiana baterii umywalkowej ściennej na baterię umywalkową stojącą wiąże się z koniecznością ponownego skucia płytek i zmianą instalacji doprowadzającej wodę. Ten problem można jednak rozwiązać decydując się na wybór boxów podtynkowych. Dzięki temu montaż baterii umywalkowej ściennej praktycznie niczym nie różni się od montażu baterii stojącej.
Przy wyborze baterii podtynkowych ściennych warto zapoznać się z modelami Y w kolorze złotym lub chrom producenta Omnires lub Experience marki Kohlman.

bateria_umywalkowa_podtynkowa

Bateria umywalkowa stojąca

Baterie umywalkowe stojące, w przeciwieństwie do baterii podtynkowych, montowane są w otworach znajdujących się w umywalce. Montując baterię umywalkową stojącą należy zwrócić szczególną uwagę na odległość między końcem wylewki a górną krawędzią umywalki. Najlepiej, aby wynosiła ona ok. 15 cm. Decydując się na baterię stojącą trzeba także określić, na jakim podłożu będziemy ją montować. Oprócz baterii montowanych na krawędzi umywalki mamy bowiem do wyboru baterie stojące podłogowe oraz montowane na blacie. Firmy produkujące armaturę łazienkową oferują również szereg modeli jednouchwytowych oraz dwuuchwytowych. W przypadku baterii umywalkowych pierwszego typu elementem mieszającym jest tzw. głowica mieszaczowa, natomiast w przypadku baterii dwuuchwytowych – dwie głowice ceramiczne. Wybór modelu należy dostosować do temperatury wody w sieci wodociągowej (baterie dwuuchwytowe instaluje się w sieciach, w których temperatura wody wynosi 90°C.   

Zaletą baterii stojących jest ich dostosowanie do obecnych standardów w budownictwie oraz systemach rozprowadzania instalacji.  Takie baterie umywalkowe charakteryzuje również duża funkcjonalność. Po pierwsze, pozwalają one na zmniejszenie zużycia wody, a po drugie bardzo łatwo je wyczyścić. Wybierając baterię stojącą unikniemy również błędów związanych z niedopasowaniem do umywalki – pasują praktycznie do wszystkich. Wygodę zapewni nam również możliwość wyboru modelu, który posiada automatyczny korek. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej praktyczne niż tradycyjne korki gumowe – unikniemy nieszczelności i urwanego sznureczka! Dodatkową zaletą jest też dostępność bardzo różnorodnych modeli, które można wkomponować w praktycznie każde wnętrze. Wiele firm oferuje też baterie posiadające specjalną powłokę, pozwalająca na zachowanie dobrego wyglądu nawet wiele lat po zakupie. Z baterii stojących polecić warto kolekcje Oregon marki Blue Water.

bateria_stojaca

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA