Jak zamontować parawan nawannowy?
Wczytuję dane...

Jak zamontować parawan nawannowy?

Czym jest parawan nawannowy?

Parawan nawannowy to najczęściej szklany panel, które powstrzymuje wodę wyciekającą na zewnątrz wanny. Nawannowe parawany Radaway wyglądają bardziej estetycznie niż zasłony prysznicowe i są znacznie łatwiejsze do czyszczenia. Parawany nawannowe są przymocowane do ściany zwykle za pomocą pewnego rodzaju mechanizmu zawiasowego. Zazwyczaj są one wykonane ze szkła o różnych stopniach grubości i są wyposażone w dodatkowe uchwyty, dzięki którym poranny prysznic jest bezpieczniejszy.

Jakie są różne rodzaje ekranów?

Pojedynczy panel: Zazwyczaj są one wykonane przy użyciu jednej tafli szkła, którą można przesuwać za pomocą zawiasu. Takie modele są najczęściej wybierane, ponieważ cechuje je czysty i bezproblemowy projekt, który nie ma wielu zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud. Wiele pojedynczych paneli ma również bezramową konstrukcję.

Podwójny panel: mają zawias na środku ekranu, co oznacza, że można je otworzyć na kilka różnych sposobów. Mogą działać w podobny sposób jak drzwi prysznicowe. Parawany z podwójną kabiną prysznicową również wydają się nieco dłuższe - przydatne, jeśli masz dłuższą wannę.
Składany parawan: Składane parawany nawannowe można wcisnąć i złożyć do wąskiego kształtu, gdy nie są używane. Wygląda to schludnie i zapewnia łatwiejszy dostęp do wanny. Doskonale nadają się również do mniejszych łazienek, w których nie chcesz, aby stała tafla szkła wpływała na Twoją przestrzeń.

czarny_parawan_nawannowy

Montowanie parawanów

Chociaż zaleca się zatrudnienie profesjonalnego montera, aby dopasować i wyposażyć łazienkę, istnieje kilka rzeczy, które możesz spróbować samodzielnie. Parawan nie jest zbyt trudny do zainstalowania, jeśli jesteś pewny swoich umiejętności w zakresie majsterkowania.

Parawan nawannowy jest najczęściej używany z prostymi wannami, dzięki czemu można korzystać z prysznica, stojąc w wannie. Zacznij od upewnienia się, że wszystkie niezbędne części są na miejscu. Rozpakuj parawan nawannowy. Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń lub usterek, ponieważ lepiej je zlokalizować na początku, niż podczas instalacji. Wyłącz wodę w sieci przed przystąpieniem do majsterkowania w łazience. Następnym krokiem jest zgromadzenie niezbędnych narzędzi. Będzie to:


- Wiertarka elektryczna

- Młotek
- Taśma maskująca
- Ołówek
- Pistolet uszczelniający
- Standardowe wkrętaki
- Uszczelniacz silikonowy

Jak zamontować parawan sawannowy?

Twój kanał ścienny powinien mieć wstępnie wywiercone otwory na śruby. Jeśli nie, być może będziesz musiał je dodać samodzielnie. Poprowadź kanał do ściany i zaznacz otwory na śruby za pomocą poziomicy, aby upewnić się, że wszystko jest proste. Przed wierceniem sprawdź, czy nie ma drutów i rur. Wywierć otwory w ścianie i dodaj kołki rozporowe, w razie potrzeby uderzając młotkiem. Przykręć kanał ścienny do ściany i włóż parawan nawannowy do kanału ściennego. Wywierć 3 równomiernie rozmieszczone otwory zarówno przez kanał ścienny, jak i parawan przy użyciu zalecanego rozmiaru wiertła. Przykręć parawan nawannowy do kanału ściennego, po zakończeniu dokręcając śruby. Zamontuj uszczelkę na spodzie ekranu wanny. Wykończ koralikami uszczelniacza silikonowego wzdłuż zewnętrznej krawędzi kanału ściennego. Nie zamykaj wewnętrznej części ekranu wanny.

montaz_parawanu_nawannowego

Te instrukcje dotyczą prostego, odchylanego parawanu nawannowego. Jeśli masz inny rodzaj parawanu nawannowego, zapoznaj się z dołączoną do niego instrukcją. Chociaż majsterkowanie może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, to jeśli pojawi się problem, zasięgnij porady wykwalifikowanego specjalisty. W innym przypadku możesz niechcący uszkodzić parawan.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA