Dwa w jednym, czyli parawan nawannowy w łazience
Wczytuję dane...

Dwa w jednym, czyli parawan nawannowy w łazience

Któż z nas remontując swoją łazienkę bądź projektując właśnie powstające nowe wnętrze nie stanął przed dylematem – wanna czy kabina prysznicowa? Długa kąpiel z bąbelkami czy szybki, kilkuminutowy prysznic? Wyjątkowy design czy praktyczność i użyteczność? Oszczędzać cenne miejsce czy spełnić swoje marzenia o przestronnej łazience? Te i wiele innych pytań nurtuje z całą pewnością niejednego użytkownika. Czy znajdziemy wśród rozwiązań dostępnych na rynku coś, co połączy te wszystkie aspekty w jedną całość? Odpowiedzią na to pytanie mogą być parawany nawannowe. Pozwalają one znacząco zwiększyć funkcjonalność posiadanej przez nas wanny. Ich zadanie jest podwójne – po pierwsze umożliwiają przekształcenie jej w prysznic przez zastosowanie  parawanu, którego celem jest zabezpieczenie naszej łazienki przez zalaniem i zachlapaniem wodą. Po drugie stanowi wyjątkowy element dekoracyjny – w kilka chwil możemy zupełnie odmienić wnętrze naszej łazienki i dodać jej nieco charakteru. Parawan nawannowy New Trendy to idealna propozycja dla osób, które posiadają niewielki metraż, a marzy im się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa.parawan_nawannowy

Parawany nawannowe – typy i rodzaje dostępne na rynku

Obecny rynek związany z urządzaniem i wyposażeniem łazienek oferuje klientom ogromny wybór produktów, w tym parawanów nawannowych. Wybierając idealny do naszej łazienki parawan nawannowy pod uwagę musimy wziąć kilka aspektów i cech, którymi charakteryzują się poszczególne typy parawanów. Pierwsza kwestia to rozmiar – na rynku dostępne są parawany, których wymiary zaczynają się już od 70 cm. Dla najbardziej wymagających klientów, bądź tych, którzy chcą zamontować parawan na wannie o nieregularnym kształcie istnieje możliwość wykonania parawanu na zamówienie. Kolejnym aspektem jest rodzaj parawanu i sposób jego składania. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczyć możemy: parawan nawannowy jednoczęściowy bądź składający się z dwóch lub więcej elementów. Parawan nawannowy Radaway jednoczęściowy to pojedynczy panel, który mocujemy do ściany za pomocą profili. Jest to idealne rozwiązanie dla małych wanien, w których nie jest konieczna całkowita zabudowa wanny. Parawan nawannowy składający się z dwóch lub więcej elementów posiada możliwość złożenia – zazwyczaj odbywa się to w jeden z dwóch możliwych sposobów – jak harmonijka lub poprzez złożenie poszczególnych paneli do wnętrza wanny.

Na rynku dostępnych jest również wiele wariantów stylistycznych parawanów nawannowych, które pozwolą w pełni dopasować ten element wyposażenia łazienki do naszego wnętrza. Wybierać można w parawanach z wykończeniem złoty, czarny lub nawet biały. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są oczywiście parawany wykonane ze szkła transparentnego o gładkiej fakturze. Znajdziemy także parawany wykonane z szyby mlecznej, grawerowane lub z tłoczonym wzorem. Do wyboru będziemy mieć także różne kolory okuć, zastosowanych w parawanie – od klasycznej bieli i czerni, po eleganckie odcienie złota lub chromu. 

Jak wybrać najlepszy parawan do swojej łazienki?

Aby zakupiony parawan nawannowy służył nam przez długi czas ważne jest, aby był wykonany z solidnych i wytrzymałych materiałów. Warto więc wybierać prowadnice wykonane z aluminium i stali szlachetnej, a także pamiętać, aby szkło użyte do produkcji parawanu posiadało wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa.


parawan_nawannowy2

Kiedy zdecydować się na parawan łazienkowy?

Przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy posiadać w swoim wnętrzu zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową, a z powodu niedostatecznie dużego metrażu nie jesteśmy w stanie ich zmieścić. To także idealna okazja do zmiany wystroju w naszym wnętrzu. Stosunkowo szybko i niewielkim kosztem jesteśmy w stanie stworzyć zupełnie nową aranżację łazienki. Parawan nawannowy przyda się również wtedy, kiedy zależy nam na zabezpieczeniu naszej podłogi przed zachlapaniem czy zalaniem, np. wtedy, kiedy kąpiel biorą nasze dzieci i uwielbiają chlapać się wodą podczas zabaw w wannie.

O parawanach przeczytać można również w tym artykule.


parawany_nawannowe_besco

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA