Parawan czy zasłona prysznicowa ?
Wczytuję dane...

Parawan czy zasłona prysznicowa ?


Zarówno parawan jak i zasłona mają nam zapewnić namiastkę kabiny prysznicowej w wannie, czyli tzw. dwa w jednym, zapobiegać wyciekaniu wody na zewnątrz i tym samym zmoczeniu łazienki. To idealne rozwiązanie dla miłośników wanny, którzy od czasu do czasu lubią też skorzystać z szybkiego prysznica, lub dla domowników o różnych gustach i potrzebach. Wybór pomiędzy tymi rozwiązaniami nie jest jednak prosty, i często stajemy przed dylematem, co wybrać.

Warto przypomnieć, że o zasłonach pisaliśmy już w tym atykule: LINK

Zasłona - zalety

Zasłonki prysznicowe są przeważnie wykonane z tworzyw sztucznych, winylu lub tkaniny poliestrowej i są montowane na prowadnicy lub drążku. Te ostatnie są zazwyczaj montowane na kołkach rozporowych, więc można je z łatwością dostosować do każdego rodzaju łazienki. Zasłonkę można szybko i łatwo zamontować, zdemontować i wymienić. Jeżeli kupimy za długą, można ją we własnym zakresie skrócić. Koszt takiej zasłony nie jest wysoki. Dodatkowo na rynku mamy duży wybór kolorów, materiałów i wzorów, które zaspokoją gusta każdego z domowników. Zasłony mogą też być montowane na prowadnicach łukowych i to jest zdecydowana ich przewaga nad parawanami.

Zasłony – wady

Zasłonka nigdy nie zapewni nam pełnej szczelności. Przy bardzo małych wannach ma też tendencje do przyklejania się do ciała, co nie jest zbyt przyjemne. Nie zalicza się również do materiałów trwałych. Dość szybko traci swoje walory estetyczne, ale za to można ją bez problemu wymienić.

Parawany wannowe - zalety

Parawany są montowane na stałe i mogą być zrobione z paneli wykonanych z tworzyw sztucznych lub szkła hartowanego. Niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane, są znacznie trwalsze niż zasłony i zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Wprawdzie wzornictwo sztucznych paneli przy tego typu osłonach jest bardziej ubogie niż przy kabinach prysznicowych, ale za to wykazują się większą estetyką niż zasłony. Szklane panele są droższe i ładniejsze, a dodatkowo można pokusić się o szkło grawerowane. Pomimo różnych sposobów zamykania ( uchylne, harmonijkowe, panelowe) parawany stanowią zdecydowanie dużo większą ochronę przed zachlapaniem łazienki.

Godne polecenia są parawany polskiego producenta Radaway, których wysoką jakość wykonania potwierdza 3-letnia gwarancja: https://plytki-lazienki.pl/q/?keywords=parawan%20radaway

Parawany - wady

Parawany wykonane nawet z najtańszych tworzyw są droższe od zasłonek, a wykonywane na zamówienie znacznie przewyższają ich koszt. Ponadto ze względu na konstrukcję powinny być montowane przez fachowców. Dodatkowo raczej nie można ich montować na wannach asymetrycznych i półokrągłych, chyba że zdecydujemy się na indywidualne zamówienie.

Wybór rozwiązania zależy w dużej mierze od naszych możliwości, potrzeb, od naszego gustu, i wystroju łazienki. Natomiast trwałość obu rozwiązań oraz to, jak będą się prezentowały zależy przede wszystkim od tego, jak będziemy o nie dbali. 


ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA