Kabina prysznicowa
Wczytuję dane...

Kabina prysznicowa

Jak wiadomo, każde właściwie urządzone mieszkanie powinno mieć prawidłowo urządzone pomieszczenie sanitarne. Takim pomieszczeniem jest, rzecz jasna, łazienka. Coraz częściej decydujemy się na zakup kabiny prysznicowej, co jest oczywistą decyzją. Kabina prysznicowa jest bowiem bardziej wygodną formą codziennej higieny ciała – można zrobić to bowiem szybko i bez konieczności długiego oczekiwania na… Nalanie się wody, jak w przypadku wanny. Jednak, sam wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest wcale aż tak prosty, jak nam się wydaje. Każda kabina bowiem posiada inny kształt, co odpowiada przyszłemu komfortowi korzystania z niej. Duży wpływ na umiejscowienie wybranej przez nas kabiny prysznicowej ma miejsce, w której kabina ma stać. To właśnie przestrzeń, jaką posiadamy na umiejscowienie wybranej kabiny prysznicowej, decyduje o kształcie przyszłego sprzętu do naszej łazienki.

Kabina półokrągła, narożnikowa

Oczywiście, najbardziej popularny aktualnie model kabiny prysznicowej, to kabina narożnikowa, czyli tak zwana półokrągła. Jej ogromnym plusem jest to, ze przylega do dwóch ścian w łazience i idealnie sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu sanitarnym. Jest prosta do zamontowania oraz niezwykle łatwo się ją czyści. Zazwyczaj, standardowa kabina tego typu wyposażona jest w niezwykle wygodne drzwi przesuwne, które zamontowane są na rolkach bądź na prowadnicy. My oferujemy Państwu kabiny utworzone  ze szkła hartowanego bądź z tworzywa sztucznego. Kabina narożnikowa jest świetna pod tym względem, że bez względu na rozmiar (posiadamy różne wymiary takich kabin) z łatwością dopasujecie ją Państwo do swojej łazienki. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno kabiny, jak i brodziki prysznicowe producentów takich, jak: Radaway, New Trendy, Novellini, Sanplast czy wiele innych. Przy  kabinach narożnikowych warto wspomnieć, iż mogą Państwo zamówić u nas kabinę ze szkła z powłoką Radaway ShowerGuard (wyposażona w zawiasy z mechanizmem unoszenia i opuszczania – zapobiega to uszkodzeniem listwy progowej) bądź niezwykle przejrzystą, UltraClear. O kabinach z powłoką ShowerGuard oraz szkłem UltraClear pisaliśmy wiecej w artykule: LINK

Kabina asymetryczna

Kabiny tego typu najczęściej montuje się w rogach łazienki, a to przez późniejszą możliwość korzystania z niej w komfortowy sposób. Tutaj zazwyczaj jeden bok (przylegający do ściany) jest dłuższy od tego drugiego. Kabiny asymetryczne, jakie Państwu proponujemy, wykonane zostały z wysokiej jakości szkła hartowanego bądź tworzywa sztucznego. W naszej ofercie doszukają się Państwo upragnionego modelu jedno lub dwuskrzydłowego, w zależności od wymagań i wielkości pomieszczenia sanitarnego. Kabiny asymetryczne otwierają się na zawiasach bądź na rolkach. Tego typu kabina zapewnia swobodę korzystania z niej, to znaczy wchodzenia, wychodzenia i samego użytkowania. Zapewniamy Państwu naprawdę wysoką jakość proponowanych brodzików i kabin. Producenci, jakich możemy wykazać w przypadku symetrycznych kabin, to: New Trendy, Radaway, Modern, Besco Viva i inni.

Kabina kwadratowa

Tego typu kabiny najlepiej sprawdzą się w niewielkiej łazience. Wyróżnia je prosty kształt, dodający pomieszczeniu niezwykłej elegancji, ale i niebanalnej prostoty. Drzwi kabiny przylegają do ścian łazienki, gdzie zamontowana jest bateria. Proponowane przez nas kabiny kwadratowe mogą wybrać Państwo z drzwiami otwieranymi bądź rozsuwanymi (na rolkach). Idealnie sprawdzą się w łazienkach aranżowanych w niemal każdym stylu – zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Kabiną kwadratową może być kabina narożna, przyścienna (trójścienna), wnękowa, ale i wolnostojąca (w całości zabudowana).  Każda oferowana przez nas kabina posiada długą gwarancję użytkowania. Proponujemy Państwu kabiny utworzone z wysokiej jakości materiałów, posiadające różne typy brodzików – od niskich do wysokich. Kabiny kwadratowe, jakie posiadamy do wyboru, to: Radaway (Euphoria, Carena, Eos, Almatea), Awuaform, Sanswiss Melia, Sea Horse, Viva, Besco Modern i inne modele. Zapewniamy Państwu także komplet części do zainstalowania kabiny w pomieszczeniu kąpielowym.

Kabina prostokątna

Jeżeli cenią sobie Państwo komfortowe użytkowanie toalety i szybkie przeprowadzanie czynności pielęgnacyjno-higienicznych, to kabina prostokątna będzie znakomitym wyborem! Modele tego rodzaju kabin, jakie proponujemy, posiadają drzwi uchylne (na zewnątrz) albo przesuwne (pojedyncze bądź podwójne drzwi). To, co wyróżnia tego typu kabinę, to możliwość bezpośredniego zamontowania jej na posadzce, gdzie nie trzeba robić progu (jak w serii Radaway, Eos). Kabiny te wspaniale odnajdą swoje miejsce w łazienkach nawiązujących stylistycznie do różnych epok – od klasycznej do nowoczesnej. Kabina prostokątna zajmuje naprawdę niewiele miejsca pomieszczeniu sanitarnym co sprawia, że nie przytłacza ona całości łazienki. Proponowane przez nas kabiny są odporne na urazy oraz łatwe w codziennym utrzymaniu. Posiadamy ogromny wybór kabin w wielu kolorach – zarówno matowe, jak i przezroczyste. Wykonano je z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz szkła hartowanego. Natomiast same drzwi do kabiny prostokątnej wzbogacono o eleganckie, chromowane uchwyty bądź rączkę (do wyboru). Producenci, jakich możemy Państwu zaproponować, to: Radaway (Idea, Torrenta, Essenza New, Almatea, Euphoria), Sea Horse, Sanswiss, New Trendy i inni.

Kabina przyścienna

Ze względu na stosunkowo duże rozmiary, są one polecane najbardziej do większych pomieszczeń kąpielowych. Kształty przyściennych kabin, jakie Państwu proponujemy, to półkole, prostokąt lub inny, dowolny wielokąt. Jak wygląda taka kabina? Otóż, zazwyczaj dwie ze ścian takiej kabiny przylegają bezpośrednio do ściany naszej łazienki, na której znajduje się również bateria. Taka kabina przyścienna może być zamontowana na posadzce (z progiem bądź bez progu) lub na brodziku. Kabiny przyścienne, jakie Państwu oferujemy, zostały utworzone z tworzywa sztucznego bądź szkła hartowanego (bardzo grubego i, tym samym, odpornego na wszelkiego rodzaju zniszczenia). Od Państwa zależy, jaki materiał kabiny będą chcieli Państwo znaleźć w swojej łazience. Kabina taka może być matowa, przezroczysta bądź delikatnie przydymiona. Producent, jakiego możemy tutaj zaoferować, to Radaway. Kabiny przyścienne, jakie przykuwają szczególną uwagę naszych klientów, to Radaway z serii Fuenta New, Eos, Essenza New czy Almatea. Warto też zastanowić się nad kabiną przyścienną z hydromasażem, o której mogą Państwo przeczytać na samym końcu.

Kabina pięciokątna, pentagonalna

To kabina kierowana do miłośników oryginalnego i nowoczesnego wnętrza łazienki. Kabina pięciokątna, zwana inaczej pentagonalną, składa się z symetrycznych bocznych ścian i drzwi. Jest więc kształtem niebanalna i potrafi tym samym sposobem zdecydowanie odmienić każde pomieszczenie kąpielowe. Drzwi do tego typu kabiny najczęściej są szklane, otwierane na prawo lub lewo, w zależności od Państwa potrzeb. Montujemy ją zazwyczaj w rogu łazienki, co pozwala na zaoszczędzeniu miejsca w pomieszczeniu i nie przytłaczania go. Proponujemy Państwu kabiny znanych producentów takich, jak: SanSwiss Top Line, Pur, New Trendy Azura, SanSwiss Pur Light oraz wiele innych. Kabina pentagonalna jest wręcz stworzona po to, by uzupełnić designersko urządzoną łazienkę.

Kabina Walk-in

Zdecydowanie, nie jest to kabina tradycyjna. Jest to alternatywa do proponowanych przez nas wcześniej kabin. Ten typ cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Kabiny te są bezdrzwiowe, skonstruowane ze ścianki prysznicowej, którą wykończono w większości profilem aluminiowym i wspornikiem. To daje totalną stabilizację kabiny i ogromną jej szczelność oraz łatwość przy montażu. Walk-in najlepiej odnajdzie się w dużej łazience, gdzie nie musimy liczyć się z każdym metrem kwadratowym. Świetną opcją jest również to, że możemy taką kabinę rozbudować dodatkowo o ściankę boczną, tworząc automatycznie tym sposobem kabinę natryskową. Tutaj, zamiast brodzika, mamy również do zaoferowania odpływy liniowe. Każda szyba prysznicowa, jaką wybraliśmy przy kabinach typu Walk-in, jest wykonana z wysokiej jakości wyselekcjonowanych materiałów. Producenci, jakich możemy Państwu zaproponować, to: Sea Horse, Aquaform, Radaway czy New Trendy.

Kabina z hydromasażem, masażowo-parowa

To propozycja dla ludzi ceniących sobie komfort użytkowania i czerpania przyjemności z codziennej higieny osobistej. Dzięki tej kabinie mogą Państwo zrobić sobie w pomieszczeniu kąpielowym prywatne spa. Konstrukcja takiej kabiny powstała na bazie trwałych elementów, które zapewniają bezpieczeństwo jej użytkowania. Kabina masażowo-parowa wyposażona jest w specjalne dysze, masujące nasze ciało pod niezwykle wysokim ciśnieniem. Proponowane przez nas kabiny mają możliwość montażu w nich urządzenia do masażu stóp, deszczownicy, a nawet ledowego oświetlenia. Taką kabiną mogą Państwo sterować zarówno za pomocą pilota, jak i panelu elektronicznego (dotykowego). Co daje taka kabina? Otóż, na pewno poprawę kondycji fizycznej i ciała, co zapewnia właśni… Masowanie! Osobiście polecamy kabiny z hydromasażem włoskiej marki Novellini, istniejącej na rynku już od roku 1966. Dewizą marki Novellini jest bowiem zrozumienie Państwa szczególnych potrzeb i dbałość o najwyższą jakość produktów, używanych do produkcji kabin z hydromasażem.


ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA