Wanna z prysznicem
Wczytuję dane...

Wanna z prysznicem

Często, wyposażając naszą łazienkę, pojawia się standardowy problem – wanna czy prysznic? Miłośnicy długich kąpieli i relaksu decydują się zazwyczaj na wannę. Jednak wszyscy, którzy wolą szybką kąpiel i praktyczne rozwiązania, zdecydowanie wolą zamontować w pomieszczeniu kąpielowym prysznic. A co, gdyby tak te dwie rzeczy… Połączyć?

Jak to wygląda?

Po prostu, jak wanna z prysznicem. Taka wanna jest zazwyczaj osłonięta – całkowicie, bądź częściowo. Funkcję kabiny pełni wtedy przy wannie ścianka, która jest obłożona płytkami, szklana ściana (tak zwany parawan nawannowy) bądź zasłonka z tkaniny impregnowanej. Jeżeli chodzi o tę ostatnią wersję, jest to zdecydowanie najtańsza z proponowanych. Parawan, mimo niewielkich kosztów, jest jednak bardzo elegancki. Co ciekawe, to chyba najprostsze rozwiązanie z tych trzech wymienionych. Nie wymaga ono bowiem instalowania nowej wanny czy szukania miejsca na prysznic. Możemy bowiem kupić tylko zasłonę z odpowiednim osprzętem i.. Śmiało zamontować nad wanną. Nasza słuchawka prysznicowa nie wisi zbyt wysoko? Nie ma problemu! Dokupimy do niej uchwyt i wanna z prysznicem gotowa.

Wracając do poprzednich opcji wanny z prysznicem, warto utworzyć sobie z wanny kabinę, która będzie posiadała jedną szklaną ścianę. Taka opcja pozwala bowiem na zyskaniu w łazience przestronności. To również niedrogi w realizacji pomysł nawet, kiedy odpływ zrobimy w podłodze (nie w brodziku). Zaletą takiej opcji jest fakt, iż naszą strefę prysznicową możemy utworzyć w dosłownie każdej wielkości.

Jeżeli nie wiesz czy wybrać parawan czy zasłonę to pomocny może okazać się ten wcześniejscy artykuł:https://plytki-lazienki.pl/_blog/38-Parawan_czy_zaslona_prysznicowa_.html


Wspomnieć warto też o pierwszej z opcji, czyli ściance z płyty gipsowo kartonowej (bądź murowanej), która obłożona będzie płytkami. Fakt, że zajmie więcej miejsca, niż poprzednie propozycje. Jednak warto się nad nią zastanowić ze względu na możliwość wykorzystania dwóch stron takiej ścianki. Jedna z nich ogranicza nam bowiem mokrą strefę, natomiast druga staje się automatycznie oparciem dla dowolnych sprzętów, jak umywalka, lustro bądź inne meble.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na wanny w komplecie z parawanem, które posiadają specjalne miejsce pod prysznic. Godne polecenia są modele Inspiro lub Integra producenta Besco lub Dorado marki Riho.
wanna_z_prysznicem

A może brodzik…

Jeżeli nie chcemy jednak mieć odpływu w podłodze, możemy zainstalować sobie kabinę z brodzikiem. Warto jednak wtedy wybrać taki brodzik, który nie będzie za bardzo rzucał się w oczy, czyli możliwie płaski. Kiedy będziemy już kupowali wybraną wannę (bądź dokupowali do niej tylko parawan) musimy pamiętać o tym, że narożna będzie zajmowała zdecydowanie więcej miejsca, niż na przykład prostokątna. Tak samo wybór parawanów nawannowych będzie w tym przypadku zdecydowanie mniejszy dla tych narożnych opcji.

Montowanie parawanu

Najczęściej, parawany mocowane są na profilach przewiercanych do ściany. Na szczęście, na rynku jest tak ogromny ich wybór, że bez problemu znajdziemy idealny model, pasujący wymiarami do posiadanej już przez nas wanny. Do wyboru mamy parawan jedno, dwu czy nawet pięcioczęściowy (przesuwny lub składany). Jak się okazuje, montowanie parawanu wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Wystarczą nam bowiem klasyczne narzędzia oraz dokładność. Najważniejsze przy montażu będzie wyznaczenie (dokładne!) miejsca montażu – nie można tam bowiem dopuścić do powstania jakichkolwiek nierówności bądź szczelin.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA