Łazienka w bloku
Wczytuję dane...

Łazienka w bloku

Urządzenie małej łazienki w bloku, a zazwyczaj takie właśnie w blokach one są, jest naprawdę niełatwym zadaniem. Tutaj trzeba szczególną uwagę zwrócić na detale. Rzeczy takie, jak lustro, oświetlenie dekoracyjne bądź przezroczyste (czy półprzezroczyste) materiały optycznie powiększają małe powierzchnie łazienek. Najlepiej jest nie stosować tam wtedy dużych wzorów czy krzykliwych kolorów. Najlepszym rozwiązaniem będą wszelakie jasne odcienie. Prostym trikiem będzie także ustawienie umywalki z lustrem na wprost wejścia. Unikniemy wówczas wrażenia ciasnego wnętrza.

Prysznic czy wanna?

Oczywiście, wszystko zależy od przestrzeni, jaką posiadamy. Jeżeli łazienka jest naprawdę mała, wstawmy kabinę narożną. Jeżeli jednak posiadamy w łazience wnękę, to możemy między dwiema ścianami zamontować drzwi prysznicowe. Wspaniałą opcją są teraz prysznice z odpływem liniowym. Minimum posiadanego miejsca to 70x70cm. Żeby nie zalać całej łazienki, należy przysłonić wówczas kabinę zasłoną. Z kolei wanna doskonale wyglądać będzie w większej łazience w bloku, kiedy przestrzeni jest już trochę więcej. Wanny mają różne kształty, więc z powodzeniem możemy dopasować wybrany model do pomieszczenia kąpielowego. Cóż, mała łazienka w bloku zmusza do kompromisów, jednak nie można odmawiać sobie wygody. Najważniejsze to bowiem posiadanie swobody ruchów i funkcjonalności w całej łazience. Przestrzeni powinno być na tyle, by móc bez problemów korzystać ze wszystkich sprzętów, jakie się w niej znajdują. O wannach i kabinach poczytać więcej można w tym artykule.

wanna_czy_kabina

Bądźmy konsekwentni!

Bardzo ważne jest, aby łazienka była w miarę spójna z całą resztą mieszkania. Najlepiej więc jest zastosować tam podobny styl, jak w całym mieszkaniu. To samo tyczyć się będzie jej kolorystyki. To ważne, jeżeli chodzi nam o harmonię i organizację całości mieszkania. Podczas urządzania naszego pomieszczenia kąpielowego musimy postawić na jego funkcjonalność. Powinno się więc wyzbyć wszelkich zbędnych elementów, które zaburzają wnętrze i tak małej łazienki. Może nie ma konieczności montowania zbyt wielu szafek łazienkowych? Brak zbędnych elementów znacznie bowiem powiększa wnętrze. Należy pamiętać o tym, że prostota bardzo dobrze wpływa na estetykę łazienki w bloku. Małe pomieszczenie kąpielowe dobrze zaprezentuje się, jeżeli wprowadzimy do niego szczyptę luksusu. Ewidentnie wskazany jest jeden mocny akcent, jak na przykład dodatki w  jednym kolorze. Funkcjonalność z designem to klucz i podstawa aranżacji małej łazienki.

Jakie oświetlenie?

Najlepiej te wielofunkcyjne. Odpowiednio rozmieszczone światło jest wręcz podstawą w małym pomieszczeniu kąpielowym. Nie wystarczy tu wówczas tylko jedna lampa sufitowa. Dlaczego? Otóż, łazienki w bloku raczej nie posiadają okien, więc dobrze mieć tu jak najlepsze źródła światła. Dobrze, żeby pojawiły się one także przy lustrze (a może ledowe w samym lustrze?) oraz przy szafkach. Świetnie prezentować się będzie także delikatnie rozproszone światło, które będzie wyglądało naturalnie i utworzy w łazience niebanalny klimat. Dobrym rozwiązaniem może też być lustro ze zintegrowanym światłem LED np. marki Antado.

lustro_antado_z_led

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA